plukanie silnika

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rychu_255
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: śr cze 25, 2008 08:50
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

plukanie silnika

Post autor: rychu_255 » ndz lut 22, 2009 19:58

podpowiedzcie mi czym najlepiej przeplukac silnik przed zmiana oleju. mysle o czyms takim poniewaz zauwarzylem pod pokrywa zaworow straszny syf, szlam, maż, itd. i czy motul to naprawde taki dobry olej do naszch furek?



Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » ndz lut 22, 2009 20:08

płucz płucz a pózniej płać ;)



Awatar użytkownika
adeus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: czw lis 13, 2008 18:38
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Post autor: adeus » ndz lut 22, 2009 21:26

Polecałbym osobiście coś innego niż motul a z płukaniem silnika bywa różnie. Wypłucze Ci nagary i z silnika będzie się lało jak prez sito.

[ Dodano: 22 Lut 2009 20:29 ]
http://www.auto-swiat.pl/forum,Porady-t ... 0,0,0.html


Allegro> Szukaj Uzytkownika> Adeus2 ---> Części do Golfa zapraszam wszystkich !!!

Awatar użytkownika
sagon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: wt lis 04, 2008 16:28
Lokalizacja: RP
Kontakt:

Post autor: sagon » ndz lut 22, 2009 21:52

adeus pisze:Polecałbym osobiście coś innego niż motul
To co kolega mógłby polecić koledze,bo jakoś tak w połowie zdania skończył...
adeus pisze:Wypłucze Ci nagary i z silnika będzie się lało jak prez sito.
Zawsze myślałem,że za uszczelnianie silnika odpowiedzialne są uszczelniacze typu oringi uszczelki itp. a tu się okazuje,że nagar i,że jego brak skutkuje rozszczelnieniem silnika.

rychu_255,jakim olejem zalewałeś swój silnik.Minerał,półsyntetyk,czy syntetyk?
Jaki ma przebieg,bo to istotne nie tyle w doborze marki,co parametrów oliwy.
Motul jest olejem jak najbardziej wskazanym do naszych silników,choć równie dobre są też i inne.
Musisz jednak dobrać jego parametry do przebiegu.

Co do płukania silnika,to zdania jak zawsze są podzielone.Jedni są za,inni przeciw.
Dużo pisze się o uszkodzeniach silników po płukance,ale mało przytacza się konkretnych argumentów.A ja nie spotkałem się jeszcze z żadnym konkretem,co nie znaczy,że takich nie ma.

Dla mnie takie płukanie silnika,to jak kąpiel w mleku.Sam płukałem swój specjalnym środkiem i jakoś nic złego mu się nie stało.(myją silniki z zewnątrz,to dlaczego nie można i wewnątrz)
Mówi się,że taki zabieg niejednokrotnie potrafi wręcz ożywić silnik.Nie wiem ile w tym prawdy,ale skoro wymyślono takie środki,to chyba nie bez powodu.
Nie namawiam Cie,ale i nie odradzam.
Może wypowie się jeszcze ktoś,kto przerabiał to w praktyce i to pomoże Ci w podjęciu decyzji.Ktoś,kto ma argumenty,bądz to za,bądz przeciw.
Pozdrawiam.


AFN 165,5@380,8

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » ndz lut 22, 2009 23:58

sagon pisze:Zawsze myślałem,że za uszczelnianie silnika odpowiedzialne są uszczelniacze typu oringi uszczelki itp. a tu się okazuje,że nagar i,że jego brak skutkuje rozszczelnieniem silnika.
Kolegaadeus, dobrze zaczął,ale źle zakończył. Generalnie chodzi o to,że takie płukanie może rozszczelnić silnik,ale w środku.Potem będzie świecić kontrolka od ciśnienia oleju-ot co :bigok:



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pn lut 23, 2009 00:25

sagon pisze:Jaki ma przebieg,bo to istotne nie tyle w doborze marki,co parametrów oliwy.
mi sie wydaje ze dobierania oleju pod względem przebiegu jest troche nie namiejscu....

typu przychodzi gościu do sklepu nie wie na jakim oleju śmiga sprzedawca pyta ile przejechane ten ze 200tyś no to sprzedawca a to mineralny
a g...o jeśli silnik w dobrej kondycji to lałbym śmiało półsyntetyk



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » pn lut 23, 2009 00:32

Ja bym zasłał jakiś półsyntetyczny olej 10w40 i z szlamu by nie było a nie wypłucze silnika testowałem na sobie , co do spuszczenia oleju całkiem prosta , potrzebny kompresor , wyjmujesz bagnet wtykasz kompresor i olej zlatuje z silnik robi się takie podciśnienie że dobre o,5 litra jeszcze zejdzie , potem odkręcasz filtr i to samo ale korek u góry ma być zamknięty
Ostatnio zmieniony pn lut 23, 2009 00:34 przez grandi, łącznie zmieniany 1 raz.


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
andrew.zbyrko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 589
Rejestracja: śr sie 08, 2007 22:18
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: andrew.zbyrko » pn lut 23, 2009 00:41

grandilodz pisze:Ja bym zasłał jakiś półsyntetyczny olej 10w40 i z szlamu by nie było a nie wypłucze silnika testowałem na sobie
ja to sie zastanawiam nad zalaniem na nastepną wymiane 5w40, z racji ciężkiego żywota silnika :helm:


topbrakes.pl
Hamulce na ulicę i do Sportu: klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe, przewody w stalowym oplocie

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » pn lut 23, 2009 01:37

grandilodz pisze:testowałem na sobie
I jak,smakował? :blush:



rychu_255
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: śr cze 25, 2008 08:50
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: rychu_255 » śr lut 25, 2009 19:23

przebieg mojej furki to dokladnie 217. tys. chyba ze niemiec cos krecil. obecnie jezdze na oleju polsyntetycznym firmy Castrol. moje odczucia sa takie za na tym oleju silnik dziwnie chodzi, przy rannym odpalaniu to normalnie sieczkarnia, do wymiany zostalo jeszcze 5 tys, czyli jeszcze swierzy olej. z ksiazki serwisowej wynika ze kilka razy w niemczech w serwisie byl zalewany olejem z seri long laif. moze to przez ten ojel w silniku jest strasznie duzo tego badziewia ogladajac tylko pod korkiem wlewu ojeju, a co jest glebie to nie wiem. wiec moje pytanie bylo takie czy warto, czy wlasnie nie bedzie to zle dla samego silnika. wypowiadajcie sie jeszcze troche na ten temat.



arturo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: pn mar 26, 2007 01:11
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Post autor: arturo » śr lut 25, 2009 23:40

castrol long life + wymiana co 20 tys = syf w silniku.

[ Dodano: 25 Lut 2009 22:43 ]
Radze niczym tego nie płukać tylko wlać olej i wymieć go po 5 tys. (pierwszym razem), potem już normalnie co 10 tys.



trefil
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: wt lut 27, 2007 09:55
Lokalizacja: Poznań

Post autor: trefil » pt maja 22, 2009 17:05

Ja płukałem silnik preparatem Motula, potem zalałem olejem i wszystko gra a już 5 tys km zrobiłem. Dodam, że zmieniałem z minerała na pełen syntetyk (kiedy był minerał to na 5 tys brał ok 300 ml oleju, teraz nic nie wziął). Wniosek taki, że jednemu się uda a drugiemu nie. Nie wiem od czego to zależy.



Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Post autor: dziechu » pt maja 22, 2009 18:13

Zależy od tego jak i czym był ekploatowany silnik (jakie oleje, wymiany, styl jazdy etc...). Zdarza się że stary silnik nie ma już szczelnych uszczelek, ale mimo to nie cieknie, bo szczeliny pozatykał osad/szlam. Wtedy po płukaniu silnika lub np. wymianie oleju z polsyntetyka na syntetyk te osady zostaja wymyte i silnik zaczyna cieknąć. Ale w wielu przypadkach taka zmiana przynosi same pozytywne efekty, wszysko zależy od konkretnego silnika. Jedni ryzykują i im się udaje (lub nie), inni wolą nie ryzykować.



Awatar użytkownika
M_A_N_I_E_K
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: czw lis 27, 2008 19:39
Lokalizacja: Dobre
Kontakt:

Post autor: M_A_N_I_E_K » pt maja 22, 2009 19:01

z tego co wiem to generalnie z castrola strasznie dużo syfu zostaje na silniku, a poza tym nie powinno być tak: jak jest w miarę świeża fura (mały przebieg) lejemy syntetyczny później półsyntetyczny później mineralny

ja bym się nie bawił w płukanie silnika zlej stary olej nalej nowego motula albo mobila z odpowiednia norma dla Twojego silnika i będzie git



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 263 gości