termostat, korek zbiorniczka czy uszczelka pod głowicą

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » pt maja 02, 2008 09:09

isomi pisze:zmuszony bylem dolewac zwyklej wody dobrze ze lato coraz blizej jednak nasuwa mi sie mysl czy jak silnik by przepalal plyn to co jesli trafi mu sie zwykla woda ale jest nadzieja ze silnik ok
dla silnika to niewielka różnica, jeśli będzie przepalał płyn czy wodę to objawy mogą być takie:
- będzie ciężko odpalał (nie zawsze)
-gasł na wolnych obrotach (nie zawsze - zależy od tego jak mocno jest przepalona/wydmuchana uszczelka pod głowicą)
-chodził tak jakby nie palił na wszystkie gary (zależy w ilu miejscach przepaliła się uszczelka pod głowicą - czy na jednym czy na kilku garach)
- będzie kopcił z wydechu na biało (choć nie jest to zawsze regułą)


Obrazek

isomi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 16:55
Lokalizacja: małopolskie

Post autor: isomi » sob maja 03, 2008 14:33

skoro nie ma zadnych z w/w objawow to jest spora szansa na gut motor no moze przy odpalaniu trzeba mu dobrze podgrzac swiece i dac ssanie bo go dlawi i zdazy mu sie puscic lekkiego bialego dymka to poza tym jest w jak najlepszym porzadku

[ Dodano: 08 Maj 2008 16:36 ]
Forumowicze jeszcze jedno pytanko odnosnie tego ubywajacego plynu jesli ubywa w okolicach pompy wody to sciagniecie tej pompy i jej obczajenie wiaze sie z ruszeniem rozrzadu tj w golfie 2 `91 1.6TD



vw25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt paź 23, 2007 18:38
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

termostat, korek zbiorniczka czy uszczelka pod głowicą

Post autor: vw25 » pt maja 09, 2008 22:32

Witam Wszystkich, po ddość długiej przerwie..brak czasu, niestety, rozumiecie :D u mnie wyszło to tak, zdemontowałem głowice,wymieniłem uszczelkępod głowicą, zakręciłem kluczem jak trzeba ( mam nadzieje ) wedle kolejności, zalałem olej, wpałem połyn, odpowietrzyłem moje maleństwo, i dodam tak, od mojego ostatniego postu śmigam autkiem, daje rade, ale zauwarzyłem jedno, jak jest w vw b3 passat rok 93,jak wkręcacie filtr oleju w odpowiednie miejsce, to gdzieś tam wywala mi sporo oleju, w trakcie jazdy jest ok, jak dochodze do parkowania autka, to gubi większą dsawne oleju, co widzę na ulicy, podejrzewam że poszła chyba uszczelka, z jak to nazwe po swojeku, elementu, który jest przymocowany do silnika, chomi mi dokładnie o to gdzie się wkręca filter oleju,pozatym autko chosdzi super, fakt że odczuwam spadek mocy na pb i lgp,nie wiem co jest nie tak, moje wrażenie jest takie że jest mułowaty, jakies pomyśły Panowie ? :bigok:


Kris

Awatar użytkownika
Robertuss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: wt wrz 02, 2008 22:54
Lokalizacja: Świecie

Post autor: Robertuss » pn paź 27, 2008 10:57

Podpinam się pod temat żeby nie zakładac nowego!!!
Ubywa mi płynu chłodniczego Wiem w którym miejscu: tam gdzie jest włożony czujnik temperatury (żółty z 4 pinami)
Kurde kap, kap co sekunde gdu silnik chodzi
Ten czujnik jest wciskany a przed wypadnieciem zabezpiecza go metalowa zawleczka (spinka). Na moje oko jest on za słabo wepchniety
Jak zdejme zawleczke to cisnienie w ukladzie wypchnie go i tryśnie płyn...
Jak go mocniej dopchnąc, bez spuszczania płynu?
Czy jednak nie obejdzie sie od spuszczania?

Pomóżcie!!!!!

Teraz jestem w pracy; czeka mnie 40km do domu i stawanie co kilka km na dolewanie wody :(:(:(



ruszmar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn lis 12, 2007 22:11
Lokalizacja: Sędziszów
Kontakt:

Post autor: ruszmar » pn paź 27, 2008 15:27

Ja miałem tak samo jak jkayser , po zmianie uszczelki pod głowicą jest ok!
Okazało się ze uszczelka bardzo delikatnie przepuszczala płyn do cylindrow, jak sie jezdzilo spokojnie to płynu nieubywalo, ale jak mu dalem po garach to znikała niewielka ileść,a le juz naszczescie ok.



ruszmar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn lis 12, 2007 22:11
Lokalizacja: Sędziszów
Kontakt:

uszczelka

Post autor: ruszmar » pn paź 27, 2008 23:24

Najłatwiej sprawdzić czy to uszczelka pod głowicą w taki sposob, nalać do pełna płynu tak żeby aż się trochę wylało, odpalić silnij i sprawdzić czy będzie widać jakieś bąble, u mnie było widać dopiero po dodaniu lekko gazu.



Awatar użytkownika
Robertuss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: wt wrz 02, 2008 22:54
Lokalizacja: Świecie

Post autor: Robertuss » wt paź 28, 2008 09:05

bartekvw pisze:Witam! Kolego jak wyciagniesz ten czujnik to ucieknie ci ok 1 litra płynu a raczej nie ma innego sposobu na uszczelnienie tego miejsca. Musisz wyciagnąć ten czujnik i załozyc nawy oring!(mi tez kiedys kapał tam płyn, wymieniłem oring i jest ok)
Obyło się bez wyciągania czujnika. Jakoś docisnąłem go z całej siły, założyłem zawleczke i juz nie kapie
Dojechałem rano do pracy i nic nie ubyło, a więc jakoś w mierę solidnie siedzi czujnik!



karolkobojek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw lis 27, 2008 11:45
Lokalizacja: łuków
Kontakt:

Post autor: karolkobojek » ndz lut 22, 2009 23:10

panowie mam taki problem pare dni temu jechałem autostradą około 150km/h i nagle temperatura silnika wskoczyła na 110 stopni auto straciło moc i zgasło podczas tego z rury wydechowej leciało bardzo dużo czarnego dymu.teraz auta nie moge odpalić co mogło się stać?jest to golf 3 1.9 td. i jeszcze do tego wyrzuciło wode przez zbiorniczek wyrównawczy
Ostatnio zmieniony ndz lut 22, 2009 23:14 przez karolkobojek, łącznie zmieniany 1 raz.


karol kobojek

paweloli007
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 19:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: paweloli007 » pn lut 23, 2009 01:36

a jak długo miał tą temperature??? czarny dym zgaśnięcie i to że silnik nie moze teraz odpalić to troche zalatuje przytartym silnikiem.... możliwe ze samochód sie przegrzał...



Awatar użytkownika
chabina
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: śr lut 23, 2005 20:08
Lokalizacja: Wieluń / Wawa
Kontakt:

Post autor: chabina » śr lut 25, 2009 09:54

panowie mam taki problem pare dni temu jechałem autostradą około 150km/h i nagle temperatura silnika wskoczyła na 110 stopni auto straciło moc i zgasło podczas tego z rury wydechowej leciało bardzo dużo czarnego dymu.teraz auta nie moge odpalić co mogło się stać?jest to golf 3 1.9 td. i jeszcze do tego wyrzuciło wode przez zbiorniczek wyrównawczy
kolego ja kiedyś tez miałem taką akcje
miałem wyciek płynu z chlodnicy i na trasie za mocno pocisnąłem silnik
efekty jak u ciebie czyli temp na maxa płyn wywalony ze zbiorniczka i silnik nie odpalał
okazała się masakra
czyli pęknięta głowica, zatarty silnik czyli kaplica
nie chcę straszyć ale jeśli u ciebie też tak się zakończy to już lepiej szukaj silnika bo naprawa starego się pewnie nie opłacitak jak u mnie było



Awatar użytkownika
der_slm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw lip 19, 2007 08:29
Lokalizacja: śląskie
Kontakt:

Post autor: der_slm » ndz mar 01, 2009 19:42

u mnie uciekal plyn - wymienilem korek w zbiorniczku wyrownawczym i jest ok. Mam jednak podejrzenie ze wyciek mogl byc spowodowany mrozem (dyliznas stoi pod chmurka) - moze cos tam sie rozszczelnialo minimalnie . Fakt faktem ze po wymianie korka (i jest troche cieplej na dworze) jest ok.


pozdrawiam


nie uciagnie pusty leb grubej dupy wzwyz

blumm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn maja 05, 2008 22:52
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: blumm » wt mar 10, 2009 19:05

Witam.
Problem z płynem chłodzącym dopadł niestety też mnie. Mam Golfa od prawie roku i zdarzyło mi się dolać płynu ale może w sumie 200 ml w ciągu 10 miesięcy. Jakieś 4 miesiące temu podczas wymiany płynu, mechanik sprawdził szczelność układu i ponoć wszystko było ok. Wczoraj wracając z pracy wyskoczył mi komunikat że muszę sprawdzić płyn chłodzący. Dojechałem sobie spokojnie do domu (20km) i sprawdzilem poziom płynu. Okazało się że jest troszkę poniżej min. Uzupełniłem i rano jadąc do pracy znowu się zapaliła kontrolka. Po powrocie okazało się że w zbiorniku poziom płynu jest bardzo niski. Zauważyłem też wyciek i małą kałużę płynu w miejscu zaznaczonym na zdjęciu. Ktoś wie z czego może to cieknąć?
Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony wt mar 10, 2009 19:39 przez blumm, łącznie zmieniany 2 razy.



kaszus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob sie 29, 2009 20:49
Lokalizacja: KOSZALIN
Kontakt:

Re: termostat, korek zbiorniczka czy uszczelka pod głowicą

Post autor: kaszus » pn maja 30, 2011 16:16

Golf 4 1.6 1998
ucieka płyn chłodniczy - zauważyłem tylko to przy zbiorniczku wyrównawczym po lewej strony - z tego co się doczytałem z powodu dużego ciśnienia - chyba... - dolałem litr i litr jak by wsiorpało
plam w oleju jak i w płynie nie zaobserwowałem - jeszcze popatrzę
temperatura 90 i nie przekracza
dodatkowo ucieka olej silnikowy - zaobserwowałem jedynie mokry wąż/przewód przebiegający równolegle na przodzie koło chłodnicy
dodam, iż obserwacje dokonałem po przejechaniu około 1700 km

TOTALNA ZAŁAMKA :banghead:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 201 gości