Dziwne stukanie jakby coś w luźnego w przodzie auta.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

prochu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt maja 02, 2006 09:28
Lokalizacja: Wolin / Koszalin
Kontakt:

Dziwne stukanie jakby coś w luźnego w przodzie auta.

Post autor: prochu » śr lut 18, 2009 09:16

Witam. Od jakiegoś czasu borykam się z dziwnym stukaniem w moim aucie. Jest to o tyle dziwne że czasem słychać to dość mocno a czasem jest totalna cisza. Odgłosy lekkiego stukania wydobywają się jakby z przodu auta. Dziwne jest też to, że jest to taki dźwięk jakby jakiś kawałek czegoś metalowego uderzał w karoserie auta. Dźwięk nie nasila się wjeżdżając na bardziej nie równa drogę. Nawet na gładkiej nawierzchni słychać lekkie stukanie. Byłem u mechanika to poradził jechać na stacje diagnostyczną. Wszystko sprawdzili, amorki, luzy itp. i powiedział mi gościu żebym wymienił osłonę pod silnikiem. Osłonę wymieniłem i dalej to samo. Na słyszalność tego stukania nie ma reguły. Czasem wsiądę do auta i jest kompletna cisza a czasem stuka i stuka. Zauważyłem, że jak wybiorę się w trasę np. 300 km to dźwięk stukania znika na jakiś czas. Potem znów kilka wyjazdów po 3-4 km i dalej stuka. Kompletnie nie wiem co to może być. Może ktoś z Was spotkał się z czymś takim? Zastanawia mnie czy to coś poważnego ?? PS. Nadmieniam, że nie dawno (jakieś 6 miesięcy temu) w autku robiona była kapitalka silnika. (Wymiana głowicy, panewek, wtrysków, itp...).



Awatar użytkownika
upatol
JOKER - BLUE
JOKER - BLUE
Posty: 51
Rejestracja: czw sty 22, 2009 11:49
Lokalizacja: Poznań / Piątkowo
Kontakt:

Post autor: upatol » śr lut 18, 2009 09:20

Chyba mam coś podobnego w moim golfiku. Tylko ze u mnie ten odglos jest zalezny od obrotów.. najbardziej TO słychac jak obroty spadaja ..jakby tam coś metalowego rupotało ;P nie jest to jakis glosny odglos ale nie mam pojecia co to ;| Wkurza mnie to! Dołaczam sie do tematu...
Ostatnio zmieniony śr lut 18, 2009 09:21 przez upatol, łącznie zmieniany 1 raz.



prochu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt maja 02, 2006 09:28
Lokalizacja: Wolin / Koszalin
Kontakt:

Post autor: prochu » śr lut 18, 2009 09:25

U mnie nie ma to znaczenia jakie mam obroty. Mogę nawet wyłączyć silnik i dalej stuka...



Awatar użytkownika
Lukas-182
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 997
Rejestracja: czw maja 18, 2006 23:00
Lokalizacja: Sztum/Malbork/Elbląg
Kontakt:

Post autor: Lukas-182 » śr lut 18, 2009 10:19

Ja bym sprawdził jeszcze:

1. Zawieszenie silnika...
2. Przeguby zewnętrzne i wewnętrzne...
3. Łożyska kół...

A i jeszcze, może podczas remontu wpadł gdzieś jakiś klucz albo nasadka, u mnie podczas roboty silnika została nasadka i nieźle hałasowała...



Abdul
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob mar 21, 2009 23:20
Lokalizacja: Piekary

Post autor: Abdul » ndz mar 29, 2009 00:28

Moze tablica rejestracyjne luzno przykrecona :P kiedys kumpel wydal kupe kasy na remonty a mu sie ramka z rejestracji poluzowala i sie tlukla na wolnych niemilosiernie:P


Lepiej szambo wozić starem niż w drogówce stać z radarem !!

Awatar użytkownika
Lukas-182
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 997
Rejestracja: czw maja 18, 2006 23:00
Lokalizacja: Sztum/Malbork/Elbląg
Kontakt:

Post autor: Lukas-182 » ndz mar 29, 2009 00:51

Abdul pisze:Moze tablica rejestracyjne luzno przykrecona :P kiedys kumpel wydal kupe kasy na remonty a mu sie ramka z rejestracji poluzowala i sie tlukla na wolnych niemilosiernie:P
To fajnego masz kumpla... Ja osobiście oscyluje wokół moich poprzednich możliwości, sprawdził bym jeszcze aluminiową blachę nad rurą wydechową, tuż pod tunelem środkowym, on nie raz się wygina i wali w rurę...



edek998
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 17:46
Lokalizacja: pruszków

Post autor: edek998 » ndz mar 29, 2009 17:51

upatol pisze:Chyba mam coś podobnego w moim golfiku. Tylko ze u mnie ten odglos jest zalezny od obrotów.. najbardziej TO słychac jak obroty spadaja ..jakby tam coś metalowego rupotało ;P nie jest to jakis glosny odglos ale nie mam pojecia co to ;| Wkurza mnie to! Dołaczam sie do tematu...
U mnie było to samo mówili mi że przegub sprawdziłem okazało się że jest wszystko ok. Problem okazał się bardzo śmieszny nie wiem jak u was ja mam golfa 3 1.9 TD 3 drzwiowy i chodziło o to że prowadnice od fotela są luźne i podczas jazdy jak dawałem gazu to tak pukały. Przestawiłem fotel dobiłem lekko młotkiem prowadnice i póki co jest ok. Także zobaczcie u siebie jak złapiecie za oparcie fotela i bujniecie czy będzie tak pukało



Abdul
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob mar 21, 2009 23:20
Lokalizacja: Piekary

Post autor: Abdul » pn mar 30, 2009 20:38

edek998 pisze:
upatol pisze:Chyba mam coś podobnego w moim golfiku. Tylko ze u mnie ten odglos jest zalezny od obrotów.. najbardziej TO słychac jak obroty spadaja ..jakby tam coś metalowego rupotało ;P nie jest to jakis glosny odglos ale nie mam pojecia co to ;| Wkurza mnie to! Dołaczam sie do tematu...
U mnie było to samo mówili mi że przegub sprawdziłem okazało się że jest wszystko ok. Problem okazał się bardzo śmieszny nie wiem jak u was ja mam golfa 3 1.9 TD 3 drzwiowy i chodziło o to że prowadnice od fotela są luźne i podczas jazdy jak dawałem gazu to tak pukały. Przestawiłem fotel dobiłem lekko młotkiem prowadnice i póki co jest ok. Także zobaczcie u siebie jak złapiecie za oparcie fotela i bujniecie czy będzie tak pukało
No wlasnie o to mi chodzi ze zazwyczaj przyczyna dziwnych odglosow w klekotach jest bardzo blacha a kazdy szuka odrazu najgorszych rzeczy.. trzeba najpierw sprawdzic czy wszystko jest dobrze przymocowana:)


Lepiej szambo wozić starem niż w drogówce stać z radarem !!

mally
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn lut 12, 2007 23:22
Lokalizacja: radom
Kontakt:

Post autor: mally » pn mar 30, 2009 21:13

Wciśnij sobie sprzęgło i zobacz czy ucichnie...


www.VAGRADOM.PL
[url=http://img111.imageshack.us/i/blackfabia.jpg/][img]http://img111.imageshack.us/img111/1507/blackfabia.jpg[/img][/url]

dziurb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 11:14
Lokalizacja: Kulinowo
Kontakt:

Re: Dziwne stukanie jakby coś w luźnego w przodzie auta.

Post autor: dziurb » pt kwie 03, 2009 18:37

prochu pisze:Witam. Od jakiegoś czasu borykam się z dziwnym stukaniem w moim aucie. Jest to o tyle dziwne że czasem słychać to dość mocno a czasem jest totalna cisza. Odgłosy lekkiego stukania wydobywają się jakby z przodu auta. Dziwne jest też to, że jest to taki dźwięk jakby jakiś kawałek czegoś metalowego uderzał w karoserie auta. Dźwięk nie nasila się wjeżdżając na bardziej nie równa drogę. Nawet na gładkiej nawierzchni słychać lekkie stukanie. Byłem u mechanika to poradził jechać na stacje diagnostyczną. Wszystko sprawdzili, amorki, luzy itp. i powiedział mi gościu żebym wymienił osłonę pod silnikiem. Osłonę wymieniłem i dalej to samo. Na słyszalność tego stukania nie ma reguły. Czasem wsiądę do auta i jest kompletna cisza a czasem stuka i stuka. Zauważyłem, że jak wybiorę się w trasę np. 300 km to dźwięk stukania znika na jakiś czas. Potem znów kilka wyjazdów po 3-4 km i dalej stuka. Kompletnie nie wiem co to może być. Może ktoś z Was spotkał się z czymś takim? Zastanawia mnie czy to coś poważnego ?? PS. Nadmieniam, że nie dawno (jakieś 6 miesięcy temu) w autku robiona była kapitalka silnika. (Wymiana głowicy, panewek, wtrysków, itp...).
ja miałem to samo, ale wyszło, ze to przegub... wymieniłem lewy przegub i stukanie przypadkowe, niespodziewane, niechroniczne zniknęło... teraz jest cisza... aczasem to czułem, że mi aż autem rzuca..


najlepiej zrobic samemu ale po zasięgnięciu wiedzy

lowi85
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 17:26
Lokalizacja: Przyszowice
Kontakt:

Post autor: lowi85 » pt cze 05, 2009 12:31

Odświerzę troszke temat - sprawdz czy nie urwały Ci się śruby z pompy wspomagania. Pompa moze Ci sie trzymać tylko na jednej śrubie z boku i na samym pasku, a powinna mieć jeszcze dwie śruby od spodu, może ich tam nie ma, albo są złamane i to pompa wspomagania obija Ci sie o coś i stuka.


Masz mało problemów? – kup sobie następne auto… ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 207 gości