[mkIII] kąt wyprzedzenia zapłonu w tdi

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » sob lis 29, 2008 07:50

klaudia11000, stary temat odkopałaś :grin:
klaudia11000 pisze:a czy żle ustawiony zapłon może powodować trudniejsze odpalanie na ciepłym silniku ??
tak może powodować ciężkie palenie i na ciepłym i na zimnym.


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » sob lis 29, 2008 09:21

twardy, lepsze odkopanie starego niz zakladanie nowego :P


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » sob gru 20, 2008 21:30

wiec tak mam teraz mam kąt 56st, jak ustawie na 33 to jest ok, pytanie czy moze byc taka opcja ze kąt na wykresie jest ok a jest np. przestawiony wałek i nie ma odpowiednigo spalania bo jest za wczesny wydech lub za późny???
no bo kąt ocenia sie na współpracy wału a pompą, wałek juz nie gra roli do wskazan na vagu, no i tu moze byc włśnie przestawione i z tad poddymianie na biało.
dodam ze olej ubywa znikomo, turbo suche, przewody ic lekko mokre, uszczelka na głowicy ok, z dawka juz kombinowałem wieksza i mniejsz to samo, dymek pojawia sie po przygazówce, nie ma zjawiska dymienia podczas jazdy, zadnej chmurki w lusterku, no i na nagrzanym słychac delkatne pukanie w okolicach kolektora ssacego tak jak by metal o metal.
juz mam dosc i nie wiem co moze byc, jedynie zostaje mi opcja zle ustawionego rozrzadu ze na 33st jest ok a nie jak powinno byc np 50st.
wczoraj podniosłem delikatnie cisnienie na pompie bo w 004bs nie równały sie wartosci, teraz jest ok wartosci sa równe, ale w 004 BTDC jest 2,1 a ATDC jest 1.
korekcje sa w normach, do 0.60+.
miałem juz sytuacje na przygazówce silnik wpadał w nierówna prace tak jak by jeden gar nie działał, dopiero kolejna przygazówka to niwelowała, po takim zajsciu zmieniaja sie korekcje, popychacze juz do wymiany???, silnik ma nalatane 210tys. real przebieg.



macem
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: ndz sie 31, 2008 12:30
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: macem » sob lut 14, 2009 09:28

ja mam podobny problem e grupie 04 mam 0.4 a rzeczywisty kat 1.3 jsk msm kat wtrysku 51, jak mam kat wtrysku na 30 to jest gites 0.4-0.4. Wiem ze mozna cos podregulowac ta roznice w Adaptacji silnika pole 04, ale czy to cos nie pospuje ?.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 184 gości