Rozrusznik nie lapie przy nieskiej temperaturze.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

domink84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 23:18
Lokalizacja: Koszalin

Rozrusznik nie lapie przy nieskiej temperaturze.

Post autor: domink84 » czw sty 29, 2009 00:32

Witam
Mam problem z odpaleniem mojego golf II 1.6D 1989 r. . Problem polega na tym, że przy temp bliskiej 0 bądź poniżej 0 rozrusznik nie kręci silnikiem. Od czasu do czasu zalapie. Czy to jest wina bendiksu, czy włącznika elektromagnetycznego?? Bo podczas odpalanie slychac rozrusznik, ale kreci sie sam, tak jakby zębatka która napędza silnik, nie przylgala do koła zamachowego. Jak można sprawdzic czy to bendiks, czy elektromagnes??
Proszę o rade. Oczywiscie szczotki i tuleja w silniku wymieniona
Ostatnio zmieniony czw sty 29, 2009 00:33 przez domink84, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » czw sty 29, 2009 03:29

Raczej bendix



Awatar użytkownika
kITA
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: wt paź 03, 2006 19:28
Lokalizacja: PIOTRKóW TRYBUNALSKI
Kontakt:

Post autor: kITA » czw sty 29, 2009 07:30

grandilodz pisze:Raczej bendix
Raczej na pewno bendix



domink84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 23:18
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: domink84 » czw sty 29, 2009 08:49

Ok dzisiaj kupuje bendix, wymienie go i zobaczymy co i jak.
Dzieki za rade



tomch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 13:08
Lokalizacja: Brzegi/Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: tomch » pt sty 30, 2009 01:51

kITA pisze:
grandilodz pisze:Raczej bendix
Raczej na pewno bendix
To w końcu raczej czy na pewno? :pub:

[ Dodano: 30 Sty 2009 01:03 ]
domink84 pisze:Witam
Mam problem z odpaleniem mojego golf II 1.6D 1989 r. . Problem polega na tym, że przy temp bliskiej 0 bądź poniżej 0 rozrusznik nie kręci silnikiem. Od czasu do czasu zalapie. Czy to jest wina bendiksu, czy włącznika elektromagnetycznego?? Bo podczas odpalanie slychac rozrusznik, ale kreci sie sam, tak jakby zębatka która napędza silnik, nie przylgala do koła zamachowego. Jak można sprawdzic czy to bendiks, czy elektromagnes??
Proszę o rade. Oczywiscie szczotki i tuleja w silniku wymieniona
Nie będę się powtarzał, prosze: odpowiedz na pytanie



y129
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw maja 03, 2007 08:41
Lokalizacja: Polska

rozrusznik przepuszcza na zimnie

Post autor: y129 » czw lut 05, 2009 23:41

Witam,
mam bardzo podobny problem. Przy ujemnej temperaturze rozrusznik się kręci, ale nie przekręca kołem zamachowym i bardzo rzęzi. Im niższa temperatura, tym mniej kręci, a więcej przepuszcza. Może bardziej gęsty olej stawia większy opór.

Byłem przekonany, że to bendiks, więc na pewniaka kupiłem nowy i wymieniłem, nic to nie pomogło. Co to może być? Zęby na kole zamachowym również wyglądają dobrze.

To jest jakiś rozrusznik z przyśpieszonym obrotem, są tam takie trzy małe satelitarne koła zębate, plastikowe, może coś z tym nie gra?

Jakby ktoś miał podobny problem i sobie jakoś poradził, to z góry dziękuję za sprawdzoną poradę.

Pozdrawiam,

y129



Awatar użytkownika
Lukas-182
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 997
Rejestracja: czw maja 18, 2006 23:00
Lokalizacja: Sztum/Malbork/Elbląg
Kontakt:

Post autor: Lukas-182 » pt lut 06, 2009 01:29

domink84 i y129, ewidentnie wina bendixa !! Jest zimno i uszkodzony bendix w takiej temperaturze daje bardzo szybko znać o sobie ;)



y129
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw maja 03, 2007 08:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: y129 » pt lut 06, 2009 07:37

Lukas, też stawiałem na bendiks, ale jego wymiana nic nie pomogła...!
Na nowym rozrusznik zachowuje się identycznie.



Awatar użytkownika
kITA
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: wt paź 03, 2006 19:28
Lokalizacja: PIOTRKóW TRYBUNALSKI
Kontakt:

Post autor: kITA » pt lut 06, 2009 07:41

Na pewno wymieniłeś bendix?Bo jak koło wygląda dobrze i bendix nowy to musi kręcić,chyba że przekładnia planetarna jest zarżnięta-oglądałeś ją dobrze?



Awatar użytkownika
89Bartezz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 15:56
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: 89Bartezz » pt lut 06, 2009 11:07

Witam. Otóż 2 tygodnie temu miałem ten sam objaw. Przy zapalaniu efekt był taki że złapał koło, przekręcił kawałek i wyrzucało go i kręcił się w miejscu, za 10 czy 15 razem zdażało się że złapał lepiej koło zamachowe i udawało się zapalić. Kupiłem drugi rozrusznik lecz w nim identyczny objaw.


moja przyczyna to w jednym pęknięta tulejka pod bendixem, a w drugim wyrobiona tulekja. Bendix również wymieniłem na nowy i teraz łapie bez problemu



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: munior » pt lut 06, 2009 12:08

Miałem dokładnie to samo ,przy niskich temperaturach wyrzucało bendix z koła zamachowego i rozrusznik chodził "na sucho'' .Potwierdzam:zużyty bendix


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
mikrus99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt gru 26, 2008 13:45
Lokalizacja: WWE
Kontakt:

Post autor: mikrus99 » pt lut 06, 2009 14:04

Ja mam to samo. Tylko że jestem po regeneracji rozrusznika bo pękła mi przekładnia planetarna. Wymieniłem ją, tulejki, szczotki... Wirnik w dobrym stanie był. Po wymianie przy niskich temperaturach też mi przepuszcza. Zdecydowałem się kupić używany rozrusznik (90 zł z przesyłka na allegro) i po jakimś czasie (fakt że to było przed wymiana pierścieni i uszczelki pod głowica, kiedy miałem słabą kompresję i musiałem długo kręcić rozrusznikiem) znów objaw ten sam. Fakt że teraz wystarczy mi rano 2 obroty rozrusznikiem, więc jakoś go zalapuje. Ale również muszę wziąć się za wymianę bendiksu... Napisze czy pomogło.

[ Dodano: 18 Lut 2009 05:43 ]
Witam ponownie. Wczoraj golf prawie odmówił mi posłuszeństwa, bo znów rozrusznik robił obrót i odrzucał zebatke. Wziąłem się więc za wymianę. Bendix wymieniony, koszt 45 zł. Z dwóch rozrusznikow zrobiłem jeden, co było lepsze to brałem. Dodatkowo, bardzo drobnym papierem ściernym wyczyściłem elektromagnes od środka, ta metalową tuleje też. Zrobiłem to z tego względu że były one mocno zabrudzone... Ba. Powiedział bym nawet że kiedyś ktoś smarował je smarem. Wszystko poskładałem i wystawiłem na mróz :) wstalem przed chwilą do pracy patrzę że -7 stopni. Czyli już miałby problemy. Ale, ku mojemu zdziwieniu nawet na chwilę rozrusznik się nie zawahal jak nim kręciłem. Super.



y129
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw maja 03, 2007 08:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: y129 » pn mar 02, 2009 20:02

Witam ponownie,
jak pisałem wcześniej, wymiana bendiksu nic nie pomogła. Dodatkowo wymieniłem elektromagnes, co również nie przyniosło oczekiwanych efektów.

W desperacji oddałem samochód do mechanika, który stwierdził wadliwość bendiksu, zupełnie nowego...i to niej jakiś tam kupionego za jak najmniejsze pieniądze, a jednak okazał się wadliwy. Po ponownej wymianie wszystko działa, choć dziś mróz był tylko śladowy (-2C), choć wcześniej już przy takiej temperaturze przepuszczał. Mechaniki dodatkowo posmarował przekładnię planetarną i wymienił szczotki.
Powodzenia i pozdrawiam.



Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » ndz sty 10, 2010 22:13

Witam

Mam pytanko.. Jutro czekam mnie wymiana bendixa bo łapie średnio raz na dwadzieścia i przy wymianie bendixa coś smarować w rozruszniku? Tam gdzie jest łapa od elektromagnesu to domyślam się że smar grafitowy się nada? A tam gdzie jest łożysko ślizgowe w bendixie smarować czymś? Olejem? Rozrusznik szybkoobrotowy (bez przekladni planetarnej) z benzyniaka.

Pozdrawiam


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 117 gości