Podkładka od pinu, do wywalenia dla polepszenia osiągów?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piotrekgal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1407
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:32
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Podkładka od pinu, do wywalenia dla polepszenia osiągów?

Post autor: piotrekgal » wt lut 03, 2009 22:02

Witam, mam pytanie, otoz dowiedzialem sie, ze dla poprawienia osiagow warto jest wywalic podkladke z pina ( ta metalowa ktora schodzi jako pierwsza po wyjeciu pina z pompy, jest ona zaraz pod membrana ) po to aby pin mogl do samego dna godzic ( boost pin wstawiony mam ) , fakt?



arwam

Post autor: arwam » wt lut 03, 2009 23:41

tą podkładkęto zpiłuj anie wyrzucaj bo może sztyft zgiąć i :kupa:



Awatar użytkownika
piotrekgal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1407
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:32
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Post autor: piotrekgal » wt lut 03, 2009 23:59

pewnie chodzi Ci o ta plastikowa podkladke -ja jej nie mam one chyba byly w pinach z membrana z pomp 1,6 , ja w 1,9 mam taka metalowa , ona jak podkladka od sruby tyle, ze duzo wieksza



Awatar użytkownika
kITA
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: wt paź 03, 2006 19:28
Lokalizacja: PIOTRKóW TRYBUNALSKI
Kontakt:

Post autor: kITA » śr lut 04, 2009 08:40

Jak masz AAZ-a to wywal tą podkładkę ,jest zbędna.Pin w 1,9 ma inny skok niż 1,6,możesz to sprawdzić wciskając palcem membranę.Nie wciśniesz dalej niż kołnierz w którym chodzi pin.W 1.6 jest słoneczko do regulacji napięcia sprężyny(niżej niż kołnierz)i dlatego potrzebna jest podkładka.Najlepszym rozwiązaniem jest pin od 1,6,sprężyna od 1,9,bez podkładki-A i tak jest jeszcze miejsce na pinie.Myślałem nad spiłowaniem kołnierza ale nie wiem jak to zrobić bezopiłkowo :grin:



Michnik
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: śr paź 20, 2004 20:46
Lokalizacja: Skarżysko
Auto: Golf IV TDI
Silnik: ARL

Post autor: Michnik » śr lut 04, 2009 10:10

Ja też nie mam podkładki w swoim AAZ. Z podkładką szedł mi o wiele gorzej na wysokich obrotach.



Awatar użytkownika
piotrekgal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1407
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:32
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Post autor: piotrekgal » śr lut 04, 2009 11:27

kITA pisze:Jak masz AAZ-a to wywal tą podkładkę ,jest zbędna.Pin w 1,9 ma inny skok niż 1,6,możesz to sprawdzić wciskając palcem membranę.Nie wciśniesz dalej niż kołnierz w którym chodzi pin.W 1.6 jest słoneczko do regulacji napięcia sprężyny(niżej niż kołnierz)i dlatego potrzebna jest podkładka.Najlepszym rozwiązaniem jest pin od 1,6,sprężyna od 1,9,bez podkładki-A i tak jest jeszcze miejsce na pinie.Myślałem nad spiłowaniem kołnierza ale nie wiem jak to zrobić bezopiłkowo :grin:

Tak, ja mam juz pina z 1,6 ( tzw boost pin ) i rzecz jasna umieszczony w pompie najmocniejszym wcieciem i wiem jak to jest w pinach z membrana w 1,6 , ta podkladka tam jest plastikowa ja mam taka metalowa ktora jest wlozona "luzem" i nie wiem czy jej calkowicie nie usunac, wiem, ze ludzie majac pin w raz z cala membrana w 1,6 to ta PLASTIKOWA podkladke spod memebrany spilowuja, ja powtarzam- mam metalowa i duzo wieksza, jak podkladka pod srobe tyle, ze duzo wieksza



Awatar użytkownika
kITA
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: wt paź 03, 2006 19:28
Lokalizacja: PIOTRKóW TRYBUNALSKI
Kontakt:

Post autor: kITA » śr lut 04, 2009 13:04

piotrekgal pisze:jak podkladka pod srobe tyle, ze duzo wieksza
A jaka jest gruba?



Awatar użytkownika
piotrekgal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1407
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:32
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Post autor: piotrekgal » śr lut 04, 2009 18:20

mniej wiecej grubosci tej podkladki pod srube, tyle, ze jej renty sa nieco wieksze.



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: munior » śr lut 04, 2009 22:17

Ta cienka podkładka z kołnierzykiem ma za zadanie trzymanie sprężyny pod membraną żeby nie przesuwała się na boki ,wyjęcie jej niewiele da bo jest cieniutka .podkładka z tworzywa ,tak jak piszą koledzy ,występowała tylko w 1,6TD .W 1,9 TD AAZ niema prawa jej być ,no chyba że ją ktoś tam włożył


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
piotrekgal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1407
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:32
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Post autor: piotrekgal » śr lut 04, 2009 22:25

Ale spojrz, np widze, masz na aukcjach piny na sprzedaz i na samych zdjeciach tez mniej wiecej taka podkladka wystepuje ( boost pinach ) taka metalowa, prawie jak moja ...do rzeczy, ona u mnie nie ma racji bytu? 1,9



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: munior » śr lut 04, 2009 23:10

Sory kolego ale chyba żle zrozumiałeś ,mębrana boost pina jest od góry i od dołu ścisnieta tymi metalowymi dużymi podkładkami od dołu czyli od strony spręzyny jest dodatkowo jeszcze jedna cienka metalowa podkładka która zabezpiecza sprężynę przed przesuwaniem się na boki i o niej własnie pisałem ,ja u siebię tą cienką podkladkę gdzieś zapodziałem bo często tam zaglądałem ostatnio i nic się niedzieje bez niej czyli tej trzeciej podkładki, sprężyna siedzi na swoim miejscu.Także u ciebie i u innych te dwie pozostałe podkładki jak najbardziej mają rację bytu ,bo gdybyś ją usunął to metalowa powierzchnia pina o średnicy 12mm stykała by się bezpośrednio z mieką powierzchnią membrany ...
Ostatnio zmieniony śr lut 04, 2009 23:19 przez munior, łącznie zmieniany 2 razy.


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
kITA
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: wt paź 03, 2006 19:28
Lokalizacja: PIOTRKóW TRYBUNALSKI
Kontakt:

Post autor: kITA » czw lut 05, 2009 08:49

piotrekgal pisze:mniej wiecej grubosci tej podkladki pod srube, tyle, ze jej renty sa nieco wieksze
Przecież to podkładka sprężyny jest i ma tam być.Wywalamy plastikową :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 180 gości