Głośniej chodzi po wymianie pompy wtryskowej

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

DEPESZ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 13:24
Lokalizacja: lublin
Kontakt:

Głośniej chodzi po wymianie pompy wtryskowej

Post autor: DEPESZ » pt sty 30, 2009 16:33

Wymieniłem dziś pompę wtryskową na nowszą i zaczął silnik głośniej chodzić.Fakt faktem że ustawiłem pompe wtryskową na tzw. "oko i ucho".nie mam narzędzi do ustawienia pompy.Poprostu zostawiłem i skręciłem w punkcie gdzie według mnie najciszej chodzi silnik ale to i tak jest głośniej niż przed wymianą pomp.Na starej pompie silnik bardzo cicho pracował.Czy jest jakaś jeszcze inna przyczyna głośniejszej pracy silnika?cCy to tylko i wyłacznie niefachowe ustawienie pompy wtryskowej?



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » pt sty 30, 2009 17:41

odpowiednio kąt wtrysku ustawić i powinno być ok



Awatar użytkownika
vision
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 734
Rejestracja: ndz lip 01, 2007 15:27
Lokalizacja: warszawa

Post autor: vision » pt sty 30, 2009 19:46

EnJoy pisze:odpowiednio kąt wtrysku ustawić i powinno być ok
dodam kontrola rozrządu , ta pompa co kupiłeś współpracuje w innych autach ( np :Seat )z tymi samymi wtryskami co twój MK3 , jeśli jest sprawna i nic nie było grzebane przy dawce silnik powinien pracować tak samo a nawet lepiej , sam mam pompę od innego modelu
jeśli rozrząd jest dobrze ustawiony to masz zbyt wczesny wtrysk , należy zluzować 4 śruby na pompie i lekko odsunąć od silnika
Ostatnio zmieniony pt sty 30, 2009 19:51 przez vision, łącznie zmieniany 1 raz.



DEPESZ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 13:24
Lokalizacja: lublin
Kontakt:

Post autor: DEPESZ » pt sty 30, 2009 23:18

Oczywiście rozrząd ustawiony został dobrze.Tak jak ma byc ale ustawienie kąta wtrysku to juz naprawde sprawa dla zakładu diagnostycznego.Czyli mam rozumiec iż po dokładnym ustawieniu rozrządu i ustawieniu kata wtrysku silniczek bedzie chodził jeszcze lepiej? A co z parametrami spalania paliwa?Zmienią się?



artkar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw lis 08, 2007 22:44
Lokalizacja: Tuchola
Kontakt:

Post autor: artkar » pt sty 30, 2009 23:24

Popróbuj jeszcze sam tak jak kolega pisał odsuń pompe od silnika bo szczerze mówiąc wiekszość zakładów i tak ustawia na "such" ;)



DEPESZ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 13:24
Lokalizacja: lublin
Kontakt:

Post autor: DEPESZ » pt sty 30, 2009 23:34

Widzę że będę musiał pojechac i przypilnować majstra jak on to ustawia.Na słuch to mozna sobie ustawic co innego a nie wtrysk.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości