Dlaczego ubywa plyn chlodniczy?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Mariojr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn maja 07, 2007 14:46
Lokalizacja: Suwałki

Dlaczego ubywa plyn chlodniczy?

Post autor: Mariojr » śr sty 28, 2009 19:30

Witam Szanowne Grono :bajer: :bajer:

Zwracam się z serdeczną prośbą o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu gdyż mechanicy w moim mieście nie mogą dojść przyczyny a ja nie chcę w "ślepo" wchodzić dalej w koszty. Poczytałem troche to FORUM jak i AKP. Jednak nie znajduję dalej rozwiązania mego problemu.
Więc jest tak, jeśli jeżdzę po mieście i nie daje w pedał (do 3tys. obr) jest OK, ale jeśli jest trasa płyn mi wtedy chłodniczy ucieka, co najgorsze nie wiadomo gdzie i dlaczego. Chłodnica wymieniona - bo też tam był mały ubytek, ale problem nie ustąpił niestety.
Co ostatnio zauważyłem to naprawdę dziwne. Jest tak, że jadę sobie po mieście nagle zaczyna migać kontrolka od braku płynu chłodniczego. Zatrzymuje auto, gaszę silnik, odkręcam korek od zbiorniczka wyrównawczego i wtedy zabulgocze płyn i automatycznie powraca na swoje miejsce - czyli między min. a max i jest wszystko OK. Ostatnie 3 dni tak wyglądały, codzień to samo.
Naprawdę nie wiem co robić już, gdzie ten płyn może "sie chować" i dlaczego po odkręceniu korka wraca wszystko do normy ?

Z góry wszystkim dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam serdecznie :kwiat: :bajer:
Ostatnio zmieniony pn kwie 06, 2009 21:01 przez Mariojr, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
czyzaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: czw paź 30, 2008 10:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czyzaczek » śr sty 28, 2009 19:37

A korek od zbiorniczka wymieniałeś???

Nie jest mokro pod zbiorniczkiem wyrównawczym???

Autko jak je gonisz na trasie daje jakiś dym za sobą???

Temperatura silnika jest zawsze ok?

Wygląda albo na niesprawny korek, albo na uszczelkę pod głowicą.....


Life is Ride, Ride is Life!

<b>DIAGNOSTYKA VAG</b> -----POZNAŃ-----Kontakt przez PRIV.

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » śr sty 28, 2009 19:56

Mariojr, nie chce Cie martwić ale Twoje objawy wskazują na uszczelke pod głowicą,a w gorszym scenariuszu napękniecie głowicy lub tulei cylindra

miałem to samo u siebie w AFN-ie... w AJMecha tez się to zdarza

jak nie butowałem to gites, a w końcowej fazie jak przywaliłem powyżej Bara doładowania to płyn uciekał ..
Mariojr pisze:Zatrzymuje auto, gaszę silnik, odkręcam korek od zbiorniczka wyrównawczego i wtedy zabulgocze płyn i automatycznie powraca na swoje miejsce
miałem tak samo :)

sprawdź tak, jak juz bedziesz miał odkręcony korek to pogazuj troche i zobacz czy z płynem leca bable powietrza..
Ostatnio zmieniony śr sty 28, 2009 19:59 przez cowboy, łącznie zmieniany 2 razy.



Mariojr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn maja 07, 2007 14:46
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Mariojr » śr sty 28, 2009 20:00

czyzaczek pisze:A korek od zbiorniczka wymieniałeś???

Nie jest mokro pod zbiorniczkiem wyrównawczym???

Autko jak je gonisz na trasie daje jakiś dym za sobą???

Temperatura silnika jest zawsze ok?

Wygląda albo na niesprawny korek, albo na uszczelkę pod głowicą.....

Pozdrawiam Poznań :bajer:
Na tegorocznej BUDMIE było naprawdę bosko ....

Więc tak - korek raczej jest szczelny bo nie widać tam żadnych wycieków, dlatego nie wymieniałem. Na trasie nie widzę dymu białego a temperatura silnika zawsze w zasadzie jest OK, nie przekroczyło mi nigdy 90 stopni.
Zastanawiam się czy nie ucieka płyn tam gdzie jest oring gumowy na czujniku temp.
Chłodnica była wymieniana kilka m-cy temu, zalane nowe 5l płynu, ale tak myślę, że mój mechanik mi może nie odpowietrzył układu....bo tak tu dziś poczytałem na forum, że kolega miał sie zabierać za wymianę uszczelki a wyszło że zapowietrzony układ.
Odpowietrzenie układu chłodniczego ktoś robił ? Trudna operacja ?



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » śr sty 28, 2009 20:00

dodam że w płynie nie miałem oleju, w oleju płynu - po prostu wszystko szło w wydech...

przy butowaniu miałem na tylnej szybie kropelki tłuste ... i nie był to ani olej ani ropa

[ Dodano: Sro Sty 28, 2009 19:02 ]
Odpowietrzenie układu chłodniczego ktoś robił ? Trudna operacja ?
teoretycznie układ sam sie powinien odpowietrzyć

ale robi się to wg instrukcji tak ze odkręcasz korek, dajesz ogrzewanie na full, gaz na 2000 rpm i grzejesz aż do osiągnięca 90 st C



Pawkagolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr sie 20, 2008 19:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Pawkagolf » śr sty 28, 2009 20:04

sprawdz czy waz wodny idacy od chlodnicy do bloku silnika robi sie twardy ( porozgrzaniu silnika), jesli tak najprawdopodobniej uszczelka pod glowica. u mnie tak bylo i wlasnie przedostawalo sie powietrze do wody podnosilo ciscnienie i przy szybszej jezdzie wyrzucalo plyn przez korek - tam jest zwor bezpieczenstwa i powyzej 1,5 bara sie otwiera



Awatar użytkownika
czyzaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: czw paź 30, 2008 10:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czyzaczek » śr sty 28, 2009 20:43

Mariojr pisze: Pozdrawiam Poznań :bajer:
Na tegorocznej BUDMIE było naprawdę bosko ....

Więc tak - korek raczej jest szczelny bo nie widać tam żadnych wycieków, dlatego nie wymieniałem. Na trasie nie widzę dymu białego a temperatura silnika zawsze w zasadzie jest OK, nie przekroczyło mi nigdy 90 stopni.
Zastanawiam się czy nie ucieka płyn tam gdzie jest oring gumowy na czujniku temp.
Chłodnica była wymieniana kilka m-cy temu, zalane nowe 5l płynu, ale tak myślę, że mój mechanik mi może nie odpowietrzył układu....bo tak tu dziś poczytałem na forum, że kolega miał sie zabierać za wymianę uszczelki a wyszło że zapowietrzony układ.
Odpowietrzenie układu chłodniczego ktoś robił ? Trudna operacja ?
Tak, TARGI były EXTRA... Jak zawsze.... WY się bawicie a my w korkach się męczymy w centrum :D :D :pub: Pozdrawiam :chytry:

Jakby Ci uciekało z czujnika temperatury to miałbyś płyn na osłonie silnika.... Ale oring chyba nowy dałeś jak wymieniałeś czujnik???? Zresztą po odkręceniu korka nie pojawiał by się z powrotem :)

Co do odpowietrzania to puściłem Ci na priv instrukcyjne przeprowadzenie tej operacji....


Life is Ride, Ride is Life!

<b>DIAGNOSTYKA VAG</b> -----POZNAŃ-----Kontakt przez PRIV.

paweloli007
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 19:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: paweloli007 » śr sty 28, 2009 21:07

Mam ten sam problem teraz kolego, u ciebie nie ucieka płyn tylko tak jak u mnie robi sie takie ciśnienie że wciska go w napompowane węże a jak spuszczasz ciśnienie to węze sie kurczą i płyn wraca. Myślałem że to termostat bo dolny wąż był chłodny ale w sumie chyba taka pora roku, kończy sie na tym ze nie kombinuje już i ściągam głowice w następnym tygodniu... innej rady chyba nie widze...



Mariojr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn maja 07, 2007 14:46
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Mariojr » śr sty 28, 2009 21:23

Więc jest tak, jestem świeżo po odpowietrzaniu metodą 2tys. obr i full ogrzewanie i tak do 90 stopni. Nie ma bulgotania, nie slychac i nie widac zeby na odkreconym korku od zbiorniczka wyrównawczego cos się nadzwyczajnego działo. Wąż ten od chłodnicy do silnika nie wydawał się być twardy. Na 90 stopniach płyn sobie stoi, a tam z góry(w środku już zbiorniczka) sie pieni ten który leci z obiegu (z górnego cienkiego wężyka do zbiorniczka wyrównawczego).
Najbardziej skłaniam się do tej wymiany korka jednak chyba..... Bo skoro płyn nie ucieka tylko znika w wężach to znaczy że coś nie tak z ciśnieniem w układzie, posłucham rady i wymienię korek. Będę informował o postępach operacji.
:bajer: Pozdrowionka



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » śr sty 28, 2009 22:32

Mariojr pisze:posłucham rady i wymienię korek. Będę informował o postępach operacji.
zawsze warto sprawdzić, korek pare złotych.. jednak moim zdaniem to chyba nie korek, skoro dzieje się tak po ostrej jeździe...



Mariojr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn maja 07, 2007 14:46
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Mariojr » pn lut 02, 2009 21:31

Sluchajcie mam nowe dość ciekawe spostrzeżenia. Mianowicie - to że płyn ucieka wg mnie ma zwiazek z ogrzewaniem. Było dziś tak, wsiadam do auta i odpalam zimny silnik, chodzi kilka minut w czasie kiedy odśnieżam, za chwilę włączam ogrzewanie na max. (jakieś 4min od odpalenia silnika) - no i wtedy za parę sekund miga czerwona kontrolka od braku płynu. Standardowo gaszę silnik odkręcam korek od zbiorniczka wyrównawczego i płynik powraca na swoje miejsce :grin:
Ta sytuacja miała już dziś miejsce dwukrotnie, silnik odpalony kontrolka od płynu nie miga, właczam nadmuch na full - i płyn wsiąka. Czy ta uwaga pomoże jakoś w diagnozie mego problemu ?
Bo zanim dobiorą mi się do głowicy - wolę się upewnić. Proszę pomóżcie, wyraźcie swoją opinię co o tym myślicie ?

[ Dodano: 03 Lut 2009 12:53 ]
Pomoże ktoś ?



mmmmat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: pn lis 19, 2007 17:34
Lokalizacja: Ślask
Kontakt:

Post autor: mmmmat » wt lut 03, 2009 15:50

mi to wyglada na chlodzinczke ogrzewana w aucie nie masz tlustej szyby w aucie lub bardzo paruja szybki ? ucieka ci zapowietrza sie chlodniczka i potem babel idzie w uklad



ranczer56
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: śr gru 03, 2008 22:32
Lokalizacja: Zach.Pomorskie Ch-no
Kontakt:

Post autor: ranczer56 » wt lut 03, 2009 16:00

Mariojr nie chce cie stresowac ale jak przewodem odpowietrzajacym tj silnik zb,wyrownawczy idzie piana czyli burzyny tzn powietrze{spaliny} to nie rokuje dobrze na koszta byc moze ze to uklad sie odpowietrza i dobrze jak by to bylo,ale badz przygotowany na powarzna naprawe.Powodzenia.

[ Dodano: 03 Lut 2009 15:01 ]
A jeszczze czy ubywa plynu z ukladu



Mariojr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn maja 07, 2007 14:46
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Mariojr » wt lut 03, 2009 19:04

Tak to prawda, na powrocie płynu z silnika do zbiorniczka wyrówn. - leci z góry pieniący się płyn chłodniczy. Co to oznacza ?

Mam nowe informacje i spostrzeżenia. Pojeździłem dziś dłuzej, temp. na desce 90 stopni, ogrzewanie na full właczone na max gorące, po paru minutach - niespodzianka, bo zamiast gorącego wali zimne powietrze! Otworzyłem maske a dolny wąż i chłodnica zimne jak lód.
Wychodzi na to, że nie ma obiegu czy co? Konsultowałem dziś to z jednym mechanikiem, stwierdził ze bankowo jest pompa wodna walnięta. Że w tej pompie która chodzi na pasku rozrządu, z boku jest taki wirniczek/wiatraczek plastikowy i że to on przycina.
Co o tym myślicie ? Spotkał się ktoś z taką przypadłością ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 208 gości