Cieknąca pompa - można samemu naprawić ?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

zun
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: śr sie 06, 2008 19:02
Lokalizacja: bielsko / ustroń

Cieknąca pompa - można samemu naprawić ?

Post autor: zun » pn sty 19, 2009 16:47

Witam

Pompa cieknie w miejscu gdzie przychodzi cięgiełko od przyspieszacza. Czy da sie to samemu uszczelnic ? Przypuszczam ze nie starczy wymienic sam oring tylko podobno jakies tam tulejki - wyciek jest dosc spory - wyglada to tak ze raz na kilka sekund wypluwa z tamtych okolic dosc duze ilosci paliwa.

pozdrawiam


Mam do sprzedania pompę bez LDA

Awatar użytkownika
andrew.zbyrko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 589
Rejestracja: śr sie 08, 2007 22:18
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: andrew.zbyrko » pn sty 19, 2009 17:08

zgadza sie; jest tam oring, a tulejke wymieniasz jak jest już wyrobiona,
może tak być ale nie musi że jak to uszczelnisz to zacznie cieknąć w innym miejscu..
żeby wymienić ten oring trzeba zciągnąć góre pompy[samej pompy nie trzeba wykrecać z silnika] jak to zrobić poszukaj tematóe na forum m in govmod[tam też jest pokazane jak zciągnąć góre pompy...


topbrakes.pl
Hamulce na ulicę i do Sportu: klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe, przewody w stalowym oplocie

woj-tek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 00:13
Lokalizacja: Wyszogród
Kontakt:

Post autor: woj-tek » pn sty 19, 2009 17:12

kolega ma rację moze zacząć cieknąc uszczelka pod główką pompy więc profilaktycznie ja bym ja też wymienił.



Awatar użytkownika
andrew.zbyrko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 589
Rejestracja: śr sie 08, 2007 22:18
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: andrew.zbyrko » pn sty 19, 2009 17:20

zestawy naprawcze [wszystki uszczelki tulejki itp można kupić w IC za kilkadziesiąt pln


topbrakes.pl
Hamulce na ulicę i do Sportu: klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe, przewody w stalowym oplocie

zun
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: śr sie 06, 2008 19:02
Lokalizacja: bielsko / ustroń

Post autor: zun » pn sty 19, 2009 17:49

andrew.zbyrko pisze:zgadza sie; jest tam oring, a tulejke wymieniasz jak jest już wyrobiona,
może tak być ale nie musi że jak to uszczelnisz to zacznie cieknąć w innym miejscu..
żeby wymienić ten oring trzeba zciągnąć góre pompy[samej pompy nie trzeba wykrecać z silnika] jak to zrobić poszukaj tematóe na forum m in govmod[tam też jest pokazane jak zciągnąć góre pompy...
I tam mam ja wyciągniętą na stole
zestawy naprawcze [wszystki uszczelki tulejki itp można kupić w IC za kilkadziesiąt pln
Można nawet i za 60 pln zakupić taki zestaw. Pytanie czy jestem w stanie to zrobić bez porfesjonalistycznego sprzętu. Ktoś mimówił , że jeśli cieknie tam z tego na tyle dużo to napewno te tulejki są wyrobione. Jak się je wymienia i czy nie wiąże się to z jakąś regulacją pompy ??


Mam do sprzedania pompę bez LDA

Awatar użytkownika
andrew.zbyrko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 589
Rejestracja: śr sie 08, 2007 22:18
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: andrew.zbyrko » pn sty 19, 2009 18:13

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=100486
tu masz zdejmowanie góry pompy i komentarze
trzeba uważać na małą sprężynke żeby nie wpadła do pompy,
dzwignie gazu zaznacyć pomiędzy dzwignią a ząbkowaną ośką,
tulejke wybija się bezproblemu, ale ostrożneie z młotkiem bo to stopy aluminuim..

przy pracy musis zachować dużą czystość żeby do pompy nie dostał się żaden brud

co do regulacji:
jak nie będziesz ruszał dawki paliwa to bezproblemu, gdybyś czasem przestawił wolne obr albo wydatek szczątkowy da się wbrew opiniom samemu wyregulować.

jakis czas temu sam rbiłem po raz 2 gi pompe i rozregulowałem ją jak tylko chyba było można, kilka godzin w garażu i na jazdach próbnych i wszystko ustawione, no może nie idealnie jak fabryka ale różnicy żadnej nie odczuwam, czyli się da :bajer:

powodzenia.


topbrakes.pl
Hamulce na ulicę i do Sportu: klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe, przewody w stalowym oplocie

zun
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: śr sie 06, 2008 19:02
Lokalizacja: bielsko / ustroń

Post autor: zun » pn sty 19, 2009 18:31

andrew.zbyrko pisze:http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=100486
tu masz zdejmowanie góry pompy i komentarze
trzeba uważać na małą sprężynke żeby nie wpadła do pompy,
dzwignie gazu zaznacyć pomiędzy dzwignią a ząbkowaną ośką,
tulejke wybija się bezproblemu, ale ostrożneie z młotkiem bo to stopy aluminuim..
No dobra ale gdzie sa te tulejki i jak sie je wymienia - w temacie do ktorego link tu podales nic nie ma na temat tulejek


Mam do sprzedania pompę bez LDA

Awatar użytkownika
andrew.zbyrko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 589
Rejestracja: śr sie 08, 2007 22:18
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: andrew.zbyrko » pn sty 19, 2009 18:41

http://www.vwdiesel.net/phpBB/viewtopic.php?t=4353
tu mas rozbiórke calej pompy, jet tez pokazane wybicie tulejki

Obrazek
tu masz tulejke


topbrakes.pl
Hamulce na ulicę i do Sportu: klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe, przewody w stalowym oplocie

zun
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: śr sie 06, 2008 19:02
Lokalizacja: bielsko / ustroń

Post autor: zun » pn sty 19, 2009 18:51

andrew.zbyrko pisze:http://www.vwdiesel.net/phpBB/viewtopic.php?t=4353
tu mas rozbiórke calej pompy, jet tez pokazane wybicie tulejki


tu masz tulejke
Tylko tą tulejkę się wymienia ?
Mam pompę bez LDA (grzybek wygląda tak jakby mu brakowało górnej części ;) ) rozumiem , że w tej kwestii się to nie różni. Następna sprawa - mówicie , że nie trzeba wyjmować pompy aby wymienić uszczelnienie z którego mi cieknie (tam gdzie przychodzi cięgno od przyspieszacza kąta) ??


Mam do sprzedania pompę bez LDA

Awatar użytkownika
andrew.zbyrko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 589
Rejestracja: śr sie 08, 2007 22:18
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: andrew.zbyrko » pn sty 19, 2009 19:01

zun pisze:Tylko tą tulejkę się wymienia ?
i oring na tej ośce...
zun pisze:Mam pompę bez LDA (grzybek wygląda tak jakby mu brakowało górnej części ) rozumiem , że w tej kwestii się to nie różni.
tak
zun pisze:Następna sprawa - mówicie , że nie trzeba wyjmować pompy aby wymienić uszczelnienie z którego mi cieknie (tam gdzie przychodzi cięgno od przyspieszacza kąta) ??
pompy nie trzeba odkrecac, do zmiany kąta wtrysku jest w korpusie pompy, a do zwiekszenia brotó jest na górze pompy wystarczy odpiąć ta oske ze sprezyną na końcu jest śróbka do regulacji, przesunąć w strone silnika i sama wyskoczy


topbrakes.pl
Hamulce na ulicę i do Sportu: klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe, przewody w stalowym oplocie

zun
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: śr sie 06, 2008 19:02
Lokalizacja: bielsko / ustroń

Post autor: zun » pn sty 19, 2009 19:05

Dziękuje dobry człowieku ;)
Pytając o tulejke miałem na myśli czy jest tam tylko jedna tulejka do wymiany , czy może jest jeszcze jakaś tulejka którą się wymienia . Czy w mojej pompie jest sens robic od razu ten gov mod czy nie ma ??

pozdrawiam i jeszcze raz wielkie dziękuje za pomoc w tej kwestii ;)


Mam do sprzedania pompę bez LDA

Awatar użytkownika
andrew.zbyrko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 589
Rejestracja: śr sie 08, 2007 22:18
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: andrew.zbyrko » pn sty 19, 2009 19:06

Obrazek

[ Dodano: 19 Sty 2009 18:11 ]
aha za tą dzwignią za pmpą też jest oring jak odkręcisz góre to przy okazji jego też wymień


topbrakes.pl
Hamulce na ulicę i do Sportu: klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe, przewody w stalowym oplocie

zun
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: śr sie 06, 2008 19:02
Lokalizacja: bielsko / ustroń

Post autor: zun » śr sty 21, 2009 20:42

No i rozbebeszyłem pompę . Nie było jednak kolorowo. Po pierwsze cięgno gazu ma dwie sprężyny u mnie i dwie dźwignie (cholera wie po co) . Jak zdejmowałem pierwszą sprężyne to ta spektakularnie wyskoczyła i poszedł w piz.du ten plasticzek z góry :( (Może ktoś taki ma ??). Zgubił się . No trudno. Będe musiał go gdzieś zanabyć (realne wogóle ??). To primo , secundo pierwsza tulejkę zlokalizowałem (to jest tak po której chodzi ośka gazu zgadza się ?? Ośka która wpływa na cały ten governor tak ?? . Raczej jej nie będe wymieniał bo jest cacy. No a druga tulejka ?? Czyżby to była ta gruba tulejka tam gdzie przychodzi ta dźwigienka do zmiany kąta wqtrysku (przyspieszacz) ?? Zaraz pod tą klapką mamy taki pręcik który jest przekręcany gdy chcemy zapłon przyspieszyć (wtrysk ....) a na zewnątrz jest taka tulejka - to to trzeba wymienić ??

Problem polega na tym , iż w zestawie z intercarsu jest kilkanaście oringów (szczerze mówiąć nie wiem gdzie je się wymienia ?? nie zlokalizowałem w mojej pompie zbyt dużo oringów - pewnie dlatego że jej całej nie rozbebeszyłem) ale tulejki które dostałem są krótkie ( z 4 cm dlugosci) i jak na tulejke od oski gazu to sa o zbyt duzej srednicy , a jesli chodzi o tulejke przyspieszacza (jesli dobrze ja zlokalizowałem) to znowu za male. Zreszta zrobie pozniej zdjecia pompy to moze cos poradzicie ;)


Mam do sprzedania pompę bez LDA

Awatar użytkownika
andrew.zbyrko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 589
Rejestracja: śr sie 08, 2007 22:18
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: andrew.zbyrko » śr sty 21, 2009 22:16

najlepiej wrzuć jakieś foto, bo ja to sie troszke pogubiłem w tym opisie...


topbrakes.pl
Hamulce na ulicę i do Sportu: klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe, przewody w stalowym oplocie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 229 gości