Kontrolka ciśnienia oleju

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Radion
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob lis 18, 2006 18:36
Lokalizacja: Kraków
Auto: VW Golf IV Variant
Silnik: ALH

Kontrolka ciśnienia oleju

Post autor: Radion » czw sty 08, 2009 17:55

Witam,

Autem jeżdżę już ponad dwa lata i do dziś dnia się nie zastanawiałem kiedy ta kontrolka powinna zgasnąć. Przy okazji tematów związanych z odpalaniem diesli na mrozie i załączonych tam filmików zauważyłem, że kontrolka oleju gaśnie dopiero po odpaleniu silnika, z tym, że to były MK3, MK2. Jak powinno być w MK4? U mnie gaśnie już w chwilę po przekręceniu kluczyka w pierwsze położenie, nie gaśnie jedynie kontrolka od ładowania, która gaśnie dopiero po uruchomieniu silnika.

pozdr.
Radek



Awatar użytkownika
czyzaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: czw paź 30, 2008 10:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czyzaczek » czw sty 08, 2009 18:08

mh... wiesz, u mnie gaśnie przy odpalaniu silnika.....

Tak na zdrowy rozum to prawidłowo powinno być, jak zaczynasz kręcić silnikiem... Olej zaczyna być pompowany, powstaje ciśnienie i kontrolka gaśnie, w końcu czujnik ma to pokazywać.... tzn. czy jest ciśnienie oleju czy go nie ma.....


Life is Ride, Ride is Life!

<b>DIAGNOSTYKA VAG</b> -----POZNAŃ-----Kontakt przez PRIV.

Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » czw sty 08, 2009 20:20

u mnie też gaśnie podczas rozruchu
nie jestem pewien ale chyba komputer by sygnalizował na wyświetlaczu że ciśnienie oleju jest niedostateczne lub jego brak


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

Awatar użytkownika
Radion
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob lis 18, 2006 18:36
Lokalizacja: Kraków
Auto: VW Golf IV Variant
Silnik: ALH

Post autor: Radion » czw sty 08, 2009 20:39

Hmm...chyba sam sobie odpowiem. Znalazłem instrukcję obsługi MK4 i na stronie 25 czytamy punkt 18 - ciśnienie/poziom oleju w silniku.

Cytuję: "Lampka sygnalizacyjna ciśnienia oleju i lampka poziomu oleju świecą przez kilka sekund podczas włączania zapłonu, w celu sprawdzenia działania." Dalej: "Jeżeli lampka nie zgaśnie, jako dodatkowe ostrzeżenie odzywa się 3-krotny sygnał ostrzegawczy. Nie uruchamiać silnika! Sprawdzić poziom oleju i w razie potrzeby uzupełnić." Dalej: "Lampka miga na czerwono (ciśnienie oleju za niskie) Jeżeli lampka sygnalizacyjna miga podczas jazdy, przy obrotach powyżej 1500/min. jako dodatkowe ostrzeżenie odzywa się 3-krotny sygnał akustyczny. Zatrzymać się, wyłączyć silnik! Sprawdzić poziom oleju i w razie potrzeby uzupełnić. Lampka świeci się żółto (za niski poziom oleju w silniku), lampka miga na żółto (uszkodzony czujnik poziomu oleju)"

Według powyższego u mnie jest raczej wszystko w porządku, bo z powyższego opisu wynika, że lampka powinna zgasnąć zanim zaczniemy kręcić rozrusznikiem i że jak lampka ta nie zgaśnie to nie wolno uruchamiać silnika.

pozdr.
Radek
Ostatnio zmieniony czw sty 08, 2009 20:44 przez Radion, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
WaldiTorun
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz maja 18, 2008 18:22
Lokalizacja: Toruń

Post autor: WaldiTorun » czw sty 08, 2009 23:38

czyzaczek pisze:Tak na zdrowy rozum to prawidłowo powinno być, jak zaczynasz kręcić silnikiem... Olej zaczyna być pompowany, powstaje ciśnienie i kontrolka gaśnie, w końcu czujnik ma to pokazywać.... tzn. czy jest ciśnienie oleju czy go nie ma.....

Całkowicie się zgadzam, nie da się wytłumaczyć rzeczy ewidentnych :hmm: a jeśli chodzi o instrukcję obsługi to jest troszkę zakręcona bo 2x do niej podchodziłem #-o
Grunt żeby po uruchomieniu silniczka nic się nie paliło :) Pozdrawiam!


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=178559 Zapraszam do oceny!

Awatar użytkownika
bulek888
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 19:24
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Post autor: bulek888 » czw sty 08, 2009 23:55

Jeżeli już mówimy o ciśnieniu oleju to u mnie jest podobniej jak u Radion.

Mam jednak pyanie odnośnie temperatury silnika. mianowicie jaka powinna być temperatura silnika po rozgrzaniu zimą?



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » pt sty 09, 2009 02:12

bulek888 pisze:mianowicie jaka powinna być temperatura silnika po rozgrzaniu zimą?
tak jak zawsze..90*



Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » pt sty 09, 2009 12:41

czyzaczek pisze:mh... wiesz, u mnie gaśnie przy odpalaniu silnika.....
A u mnie gasnie chwile po przekreceniu kluczyka. I tak ma byc poprawnie - przynajmniej w tych zegarach ktore maja MFA
To nie stare mk3, z prostym ukladem.
Tutaj calosc przechodzi przez ECU



rychu_255
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: śr cze 25, 2008 08:50
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: rychu_255 » sob sty 17, 2009 19:55

to u mnie tez kontrolka gasnie zanim uruchomie silnik. komp. z pelnym wypasem. tak widocznie powinno byc.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 122 gości