Elektryka - problem z zapalaniem.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Darayavahus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 14:11
Lokalizacja: z Gdańska
Kontakt:

Elektryka - problem z zapalaniem.

Post autor: Darayavahus » sob sty 17, 2009 14:07

Najlepiej zobrazuje to film. Dodam tylko tyle, że ten dźwięk jakby przełączający się przekaźnik pochodzi z komory silnika. Wczoraj przy próbie zapalenia też to było ale jednak próbując kilka razy udawało się zakręcić rozrusznikiem. Teraz już w ogóle nie kręci. Co to może być? Jakiś przekaźnik, rozrusznik czy stacyjka umarła? Miał ktoś podobną historię?

film
Ostatnio zmieniony sob sty 17, 2009 14:08 przez Darayavahus, łącznie zmieniany 1 raz.


Stereotyp kierowcy Golfa to dresiarz słuchający techno. Ja noszę glany, bojówki i słucham w moim Golfie Death Metalu dla odmiany.

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » sob sty 17, 2009 14:12

jeśli akumulator dobry to wyciągnąć rozrusznik i sprawdzić



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » sob sty 17, 2009 14:38

Dokładnie j/w zębnik do czyszczenia, albo mozesz tez miec powyłamywane zęby na kole zamachowym.



Darayavahus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 14:11
Lokalizacja: z Gdańska
Kontakt:

Post autor: Darayavahus » sob sty 17, 2009 15:48

O fuck. Czyli, że rozrusznik się kręci ale zęby się połamały? Nie straszcie. Jeśli to rozrusznik nie ma tragedii ale koło zamachowe wymienić to w ch*j roboty.
Ostatnio zmieniony sob sty 17, 2009 15:50 przez Darayavahus, łącznie zmieniany 1 raz.


Stereotyp kierowcy Golfa to dresiarz słuchający techno. Ja noszę glany, bojówki i słucham w moim Golfie Death Metalu dla odmiany.

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » sob sty 17, 2009 16:25

Na moje oko słaby aku,i dlatego tak pyka.U mnie też pyka.W poprzednim zwykłym dieslu piłował tak że kontrolki gasły,a tu jest jakieś zabezpieczenie.Naładuj aku i daj znac :bajer:



Darayavahus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 14:11
Lokalizacja: z Gdańska
Kontakt:

Post autor: Darayavahus » sob sty 17, 2009 16:34

Akumulator nie. Woltomierzem sprawdzałem. Co prawda bez obciążenia ale jest w normie. Z resztą dzisiaj udało mi się odpalić rano ale jak go przestawiłem o parę metrów to już się nie podniósł. Bym wyjął rozrusznik i coś by się wyjaśniło ale chyba będę musiał to do poniedziałku odłożyć. Teraz nie mam jak.


Stereotyp kierowcy Golfa to dresiarz słuchający techno. Ja noszę glany, bojówki i słucham w moim Golfie Death Metalu dla odmiany.

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » sob sty 17, 2009 16:41

Akumulator nie. Woltomierzem sprawdzałem. Co prawda bez obciążenia ale jest w normie.
To znaczy?Że pokazuje 12V :bajer:



Darayavahus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 14:11
Lokalizacja: z Gdańska
Kontakt:

Post autor: Darayavahus » sob sty 17, 2009 16:57

nawet 12.5V Z resztą mam taki bajer w nim, że pokazuje stan w okienku: naładowany, rozładowany i do wyrzucenia :p...


Stereotyp kierowcy Golfa to dresiarz słuchający techno. Ja noszę glany, bojówki i słucham w moim Golfie Death Metalu dla odmiany.

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: munior » sob sty 17, 2009 21:34

Odgłos tak jak by brakowało prądu rozrusznikowi .Upewnij się czy masz sprawny aku ,podłącz np.do innego auta ,bo prawidłowe napięcie mierzone bez obciążenia wcale nie świadczy o tym że aku jest sprawny ,najprostrza metoda: zmierz napiecie pod obciążeniem kręcąc(w twoim przypadku ''pykając ") w tym czasie rozrusznikiem .Możesz też mieć gdzieś słaby styk na klemie przy aku lub przy rozruszniku.Może być też uszkodzony rozrusznik


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
damian81Z
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 21:54
Lokalizacja: Śląsk/Zabrze

Post autor: damian81Z » ndz sty 18, 2009 22:48

sprawdz mase,wyczysc klemy,polaczenie z rozrusznikiem +,i rozrusznik stan szczotek komutatora jak twierdzisz ze aku dobry to winna po stronie rozrusznika


[size=100][b]swiadomy praw i obowiązkóV Wybrałem VW [/b][/size]
[b]"Ktoś o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu"[/b]

Darayavahus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 14:11
Lokalizacja: z Gdańska
Kontakt:

Post autor: Darayavahus » wt sty 20, 2009 22:30

No nie wiem. Od dwóch dni pali normalnie. Bez trzasków i stukania. W takim układzie troche trudniej znaleźć przyczynę usterki. Poczekam aż znów zacznie wariować - tylko jak znam życie odmówi posłuszeństwa w najmniej odpowiednim do tego miejscu i chwili. Taka to loteria ze starymi samochodami...


Stereotyp kierowcy Golfa to dresiarz słuchający techno. Ja noszę glany, bojówki i słucham w moim Golfie Death Metalu dla odmiany.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 138 gości