dziwny odgłos ( buczenie ) na luzie -> czy ktoś miał tak?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

nickwwa2

dziwny odgłos ( buczenie ) na luzie -> czy ktoś miał tak?

Post autor: nickwwa2 » ndz sty 11, 2009 13:19

witam wszystkich na forum.
wczoraj w mojej borze 1,9 tdi zauważyłem ( usłyszałem) dziwny dźwięk jakby buczenie dochodzący z komory silnika. wygląda to tak: auto odpalam, wszystko działa bez zarzutu, na luzie silnik sobie klekocze jak zwykle natomiast w momencie kiedy włączam ogrzewanie tylnej szyby lub światła bądź uruchamaim wycieraczki czy spryskiwacze wyraźnie zaczyna coś buczeć dźwięk wyraźnie się nasila właśnie po uruchomieniu w/w urządzeń a po wyłączeniu np ogrzewanie tylnej szyby albo świateł buczenie ustaje. czy ktoś z was miał kiedys coś podobnego w swoim vw? lub ma jakis pomysł co to może być?
pozdrawiam serdecznie.



PiotrusVW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 319
Rejestracja: śr kwie 25, 2007 12:47
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: PiotrusVW » ndz sty 11, 2009 14:32

moze lozyska w alternatorze. i Tdi zazwyczaj glosniej chodzi przy zwiekszonym poborze prądu


[url=http://img197.imageshack.us/my.php?image=golf1.jpg][img]http://img197.imageshack.us/img197/6116/golf1.th.jpg[/img][/url]

Hansolo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: śr gru 03, 2008 17:33
Lokalizacja: Lębork

Post autor: Hansolo » ndz sty 11, 2009 14:53

U mnie jest bardzo podobnie, właściwie to ten dzwięk to takie burczenie- dzwonienie. U siebie już zlokalizowałem źródło i na 95% stawiam na napinacz paska wieloklinowego. Jak na włączonym silniku docisnę tłumik-amortyzator drgań przy napinaczu paska to jest cisza. To dzwonienie trwa może 2 minuty po uruchomieniu , a później tylko błogi klekot. Spróbuj sprawdzić tak samo. W moim silniku ALH ten amortyzator jest z lewej strony obok rury IC, poniżej zbiorniczka wspomagania.



kompan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: wt cze 17, 2008 00:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kompan » ndz sty 11, 2009 16:42

Witam!

Miałem to samo tyle ze w lecie i jak włączyłem światła, klimę to się nasilało. Byłem pewien że napinacz paska wielorowkowego bo skakał, ale okazało się że zatarło się sprzęgiełko alternatora ... wymieniłem na oryginalne INA 92zł i po problemie.

Pozdrawiam ;]

[ Dodano: 11 Sty 2009 15:44 ]
Hansolo pisze:U siebie już zlokalizowałem źródło i na 95% stawiam na napinacz paska wieloklinowego.
Zanim wymienisz napinacz sprawdź jeszcze sprzęgiełko alternatora ...



Hansolo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: śr gru 03, 2008 17:33
Lokalizacja: Lębork

Post autor: Hansolo » ndz sty 11, 2009 18:25

Właśnie dlatego daję 95%, choć jestem przekonany do tego napinacza. Jak silnik nie jest uruchomiony, to poruszając dość mocno tym amortyzatorem daje się odczuć małe luzy, które prawdopodobnie po uruchomieniu sie odzywają. Jak będę wymieniał pasek to na pewno przy okazji sprawdzę sprzęgło altka postaram sie zlikwidować tą perkusję.

Szach 11. Mój kumpel też ma silnik 110 km, ale nie wiem jakie oznaczenie / Golf III /, u niego też dzwoni i to już od dawna. Jemu mechanik powiedział że może jeździć, ale ja nie do końca wierzę mechanikom i elektrykom. :grin:


Mój Tatusiobus ALH seria 97,5 KM & 210,6 Nm soft by Tune UP Gdańsk 120,1 KM & 280,2 Nm / był -sentyment pozostał / teraz Mondeo IV 140 KM TDCI

piter_2000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn lip 09, 2007 16:39
Lokalizacja: Kraków

Post autor: piter_2000 » pn sty 12, 2009 00:01

Hansolo - mam to samo i wymieniłem już kółko napinacza - nie pomogło.... Mam zamiar przy jakiejś okazji pozrzucać paski i posprawdzać - musi że to pompa wspomagania albo altek.

PS. Ja nie mam sprzęgiełka, a odgłos to faktycznie takie podzwanianie, po kilku minutach znika.
Ostatnio zmieniony pn sty 12, 2009 00:03 przez piter_2000, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
artym
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn lis 28, 2005 20:51
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: artym » pn sty 12, 2009 02:48

pewnie w borze masz już jednokierunkowe koło na alternatorze sprawdź je jak napinacz mocno skacze.


-->>SCIROKIEJ DROGI!!-->>

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 222 gości