Nie pali słąbo kreci i przestaje kreciuc całkiem

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

szwejkos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt lis 28, 2008 19:52
Lokalizacja: WIELKOPOLSKA
Kontakt:

Nie pali słąbo kreci i przestaje kreciuc całkiem

Post autor: szwejkos » czw sty 08, 2009 16:52

Witam posiadam mk4 alh tdi garazuje pod chmuyrka ostatnio były mrozy do -20 i teraz nie moge odpalic dodam ze swiece odsc długo grzeja nawet 3 razy kiedy zaczynam krecic kreci bardzo wolno i po chwili kasuje mi sie godzina jakby akumulator padał podłącząłem na kable inny akumulator który ponoc jest idealny i tez to samo Nie wiem jakie objawy moga wskiazywac ze zamazrła ropa ? Dodam ze aku ładuje od rana i włąsnie prubowałem tez to samo nic nie pomaga dodam ze jak kreci i juz pada to zapala sie kontrolka od swiec zarowych kolejny raz Co moze to oznaczac ? Jak temu zaradzic dodam ze szukałem w innych postach ale nie znalazłem takiego objawu Prosze o pomoc jednoczesnie pozdrawiam wszystich którym auta odpaliły


SZWEJKOS

Awatar użytkownika
yosef99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: śr wrz 12, 2007 00:58
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: yosef99 » czw sty 08, 2009 17:31

Kolego, mi to wygląda własnie na... akumulator. Podepnij aku do którego masz 100% pewności że jest dobry. Jeśli to nie pomoże to proponuję przeglądnąć rozrusznik (nasmarować, wymienić tulejki)



Awatar użytkownika
zientos40
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw maja 15, 2008 21:48
Lokalizacja: Koluszki

Post autor: zientos40 » czw sty 08, 2009 18:48

Witam,Kolego miałem te same obiawy co Ty tj.bardzo powolne obracanie wału przez rozrusznik,kasowanie zegara i dziennego przebiegu dodam że akumulator nowy.Dziś auto na hol i do mechaniora(z tego co wyczytałem na forum to winowajcą mogły by być tulejki)przed godziną odebrałem auto,rozrusznik dziąła aż miło posłuchać okazało się że padł szczotko trzymacz,koszta jakie poniosłem to 140 zeta.Pozdr



robi2502
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw lis 27, 2008 20:13
Lokalizacja: Kutno

Post autor: robi2502 » czw sty 08, 2009 20:54

Witam koledzy.przed wczoraj tez mialem taki problem tzn kilka razy wolno pokręcil prawie zapalil ale prawie kolejne dwa razy tylko ze dwa razy obrócil i nic zegar sie skasowal.Dla mnie to aku wyjalem swoj a poniewaz nie mialem czym naladowac to postawilem go na ok 3-4 godziny na kaloryferze i po poludniu[mroz byl nadal srogi 16 stopni]odpalil od strzala.dlatego mysle ze to akumulator.pozdrawiam


robi

77Marek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pn lis 24, 2008 22:01
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: 77Marek » czw sty 08, 2009 21:37

Wymień tulejki na rozruszniku i będzie dobrze . Jeśli jest luz na osi rozrusznika to w czasie kręcenia owa oś ustawia się pod kątem i wtedy rozrusznik pobiera więcej prądu a co za tym idzie powiększa się luz na tulejce i ciężko odpala albo wcale
Ostatnio zmieniony czw sty 08, 2009 21:38 przez 77Marek, łącznie zmieniany 1 raz.



szwejkos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt lis 28, 2008 19:52
Lokalizacja: WIELKOPOLSKA
Kontakt:

nre nie odpala

Post autor: szwejkos » czw sty 08, 2009 22:06

Witam narazie zaprowdziłem do mechaniora badął swiec i szok zadna z 4 nie grzeje Dlatego postawiłem aku do ładowania na noc i zamówiłem 4 swiece jutro bede wymieniac to napisze wam co sie dzieje. Pozdrawiam


SZWEJKOS

77Marek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pn lis 24, 2008 22:01
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: 77Marek » pt sty 09, 2009 00:10

Najlepsze świece BERU bo BOSCH nie cieszy się ostatnio powodzeniem.



tomibull
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr sie 27, 2008 10:48
Lokalizacja: Płock

Post autor: tomibull » pt sty 09, 2009 01:18

W dniu wczorajszym miałem podobnie.Bora 2000rok 1,9 tdi ASV dwie nocki na dworze bez jeżdżenia w dzień i padł. Objawy podobne kręcił coraz wolniej aż akumulator padł. Podpiąłem przewody od drugiego diesla, kręcił lepiej i jeden raz zapalił na 2minuty.Pojechałem po filtr paliwa, zalałem go ropą wymieniłem i zapalił za pierwszym razem bez problemu.Widać że w filterku parafina się zebrała. :bigok:



Alibaba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz gru 16, 2007 20:15
Lokalizacja: Sierpc
Kontakt:

Post autor: Alibaba » pt sty 09, 2009 20:05

Warto do paliwa dodaać uszlacheczniacza i zmniejszy sie ryzyko wytrancania parafiny.



Awatar użytkownika
sagon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: wt lis 04, 2008 16:28
Lokalizacja: RP
Kontakt:

Post autor: sagon » pt sty 09, 2009 20:38

U mnie podobnie jak u kolegizientos40, wine za taki stan rzeczy ponosil
szczotko trzymacz.Nie pierwszy zreszta raz.Tym razem udalo mi sie zakupic
oryginal boscha(cena okolo 60 zeta),zalozylem i jak na razie rozrusznik mialczy jak mloda kotka.
Dodam,ze jezeli juz wymieniac to tylko na oryginalny.Poprzednie dwa wysraly mi sie po roku.Jakies chinskie badziewie.Mozna tez wymienic same szczotki,mniejsze koszty,ale wiecej zabawy i trzeba miec dobra lutownice.


AFN 165,5@380,8

Awatar użytkownika
pitero89
...
...
Posty: 418
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 21:33
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Post autor: pitero89 » sob sty 17, 2009 17:34

spróbuj przczyścić klemy mogą być zaśniedziałe


Obrazek
Jest Seat Toledo II 2.3 V5 AGZ NOTCH
Był Mk3 Colour Concept YellowEdition

domek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: ndz mar 20, 2005 00:14
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Post autor: domek » sob sty 17, 2009 22:40

szwejkos pisze:dodam ze jak kreci i juz pada to zapala sie kontrolka od swiec zarowych kolejny raz
Dokladnie tu jest odpowiedz. Nie aku, nie rozrusznik tylko swiece. Byc moze rozrusznik jest juz lekko styrany ale to glowny powod wedle mojego skromnego zdania to świece.


"nie wdawaj sie w dyskusje z idiota, najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a pozniej wykonczy doswiadczeniem"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 162 gości