NIedogrzane auto. wina ujemnej tp (-12st)??

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

andrew01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr sty 18, 2006 08:45
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: andrew01 » śr sty 07, 2009 18:45

Witam serdecznie,

pozwolę sobie podłączyć się do tematu co by bytów nie mnożyć.
Po przeczytaniu tego jak i wielu innych tematów dotyczących termostatu i temperatury jestem prawie pewien, że mój przypadek należy to normalnego zachowania. Ale zawsze jest to prawie... Chodzi o to, że włączone ogrzewanie wnętrza (nawet na pierwszym biegu) wychładza silnik uprzednio nagrzany na odcinku kilku kilometrów do 90st (przy wyłączonym ogrzewaniu). Temperatura spada do około 75st. Jak wyłącze ogrzewanie to znowu tempertura rośnie. Kiedy nie było takich mrozów jak teraz to problemu nie było. Autko zawsze trzymało 90st. Teraz to bardziej dbam o silnik niż o ciepełko w kabinie, ale komfortowa sytuacja to zbytnio nie jest. Czy tak to po prostu przy niskich temperaturach już jest, czy może termostat zaczyna szwankować? Dodam, że silnik to AHU.

Pozdrawiam.
Andrzej



Awatar użytkownika
tomek507
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 10:48
Lokalizacja: Małopolska okl.Gorlic
Kontakt:

Post autor: tomek507 » śr sty 07, 2009 18:45

Zdecydowanie jest wydłużone grzanie gdy jeszcze nie zostanie osiągnieta temp 90 a juz włanczamy nadmuch. Swoja drogą wydaje mi sie ze powinno byc na odwrót z tym grzaniem jak stoi to bardziej sie grzeje a jak jedzie to mniej bo przeciesz uderza powietrze o chłodnice ale pewnie tak maja diesle ze musza miec obroty do grzania sie.
A próbował ktos zakładać w dieselku przed chłodnicą jakąś osłone przed wiatrem typu jakis karton czy to cos da, w seacie benzyna tak robilem i duzo to dawało szybciej sie nagrzewał w tdi jeszcze nie próbowałem.


- Co wy właściwie robicie tam u was?
- Grillujemy i pijemy wódke
- A w zimie?
- Nie grillujemy

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » śr sty 07, 2009 18:53

andrew01 pisze:Chodzi o to, że włączone ogrzewanie wnętrza (nawet na pierwszym biegu) wychładza silnik uprzednio nagrzany na odcinku kilku kilometrów do 90st (przy wyłączonym ogrzewaniu).
Normalne zjawisko,nagrzewnica oddaje ciepło,i to bardzo dobrze oddaje.Zauważ że na pierwszym biegu dmuchawy wolniej będzie spadać temperatura niż na wyższych..

[ Dodano: Sro Sty 07, 2009 17:59 ]
tomek507 pisze:wydaje mi sie ze powinno byc na odwrót z tym grzaniem jak stoi to bardziej sie grzeje a jak jedzie to mniej bo przeciesz uderza powietrze o chłodnice
\
Na postoju silnik nie oddaj mocy że tak powiem,pracuje na biegu jałowym i się mało grzeje.A co do chłodnicy,przy sprawnym termostacie duży obieg jest praktycznie zamknięty,termostat puszcza "nadmiar gorącej wody" na chłodnicę i znów się zamyka :bigok:
I dlatego auta z niesprawnym termostatem nie mogą się dogrzać bo jest cały czas obieg na chłodnicę,nawet latem się niedogrzeją.Z tego samego powodu zasłanianie chłodnicy nic nie da,bo chłodnica przy nagrzewaniu silnika nie bierze udziału...
Ostatnio zmieniony śr sty 07, 2009 19:01 przez bongo, łącznie zmieniany 1 raz.



jarekzgora
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr wrz 03, 2008 17:51
Lokalizacja: FZ
Kontakt:

Post autor: jarekzgora » śr sty 07, 2009 20:26

U mnie wczoraj gdy pod blokiem miałem -17st a po drodze do pracy -25st - mój przemieszczacz osiągnął 90st po przejechaniu 15km i trzymał ją. Po przejechaniu następnych kilku kilometrów w korku temperatura silnika obniżyła mi się na wskaźniku o pół pola. Dodam, że temperatura na climatroniku cały czas od odpalenia ustawiona była na 22st.
W drodze powrotnej z pracy było tak samo. W "trasie" przy prędkości 90km/h nagrzał się normalnie; po wjechaniu do miasta temperatura silnika na wskaźniku znów nieco opadła ale po ruszeniu i przejechaniu jakiś 2 kilometrów temperatura silnika znów osiągnęła 90st.
I nie wydaje mi się by była to wina niesprawnego termostatu. Po prostu na biegu jałowym tak jest i z tego co wiem, "zjawisko" to występuje też w dieslach innych marek.
Ostatnio zmieniony śr sty 07, 2009 20:28 przez jarekzgora, łącznie zmieniany 1 raz.


najpierw: Astra1 1.4 +lpg,
potem:
Vectra B 1.6 16V,
Golf MK4 1.9 ALH
teraz: premacy 1.8 + lpg, V70 III 2.0d

Awatar użytkownika
roger18sx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 00:00
Lokalizacja: sanok
Kontakt:

Post autor: roger18sx » śr sty 07, 2009 20:41

ja tez mam mały problem z grzaniem, bo ogólnie to auto grzeje dobrze bo po przejechaniu 5 km tak przy -10 juz zaczyna leciec ciepłe powietrze lecz dzis pierwszy raz mi sie zdazyło ze przejechałem 20 km i dopiero mi sie auto na gaz przełaczylo a tak normalnie to bylo po 5 km. ale. Bo niby jest tak ze gdy silnik osiagnie temp 40 st to powiniem sie przełaczyc na gaz. tylko nie wiem z jakiego czujnika kozysta komp od gazu . i tak wogóle to czy w tych naszych golfach działa klapka w filtrze powietrza ktora zamyka dopływ zimnego powietrza a otwiera powietrze z kolektora bo to tez napewno ma znaczenie co do nagrzewania silnika


VW NA ZAWSZE

Anna Szatkowska
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr sty 07, 2009 19:37
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Anna Szatkowska » śr sty 07, 2009 20:46

Panowie szukam pomocy,
mam golfa combi 1,9 TDI. Od wczoraj zapala bez problemu natomiast brak jest świateł drogowych, kierunkozskaz.ów, nie działa ogrzewanie (a jest climatronik). dziwne ze sa swiatła postojowe i oczywiście awaryjne. dziwniejsze jest to iż w nocy (-20 st) to sie stało a na drugi dzień wszystko grało. Potem na dzień następny ponownie powtórka z rozrywki.
Dzwoniłam do serwisu. Gdybają ,że moze być potrzebny elektryk. Pomocy, bo z serwisem mam przykre doswiadczenie (niezle potrafia naciagnac) :grrr: :green_fuck:



jarekzgora
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr wrz 03, 2008 17:51
Lokalizacja: FZ
Kontakt:

Post autor: jarekzgora » śr sty 07, 2009 21:08

... to jest topic o ogrzewaniu w TDI...

[ Dodano: 07 Sty 2009 20:11 ]
Anna Szatkowska pisze:Panowie szukam pomocy,
mam golfa combi 1,9 TDI. Od wczoraj zapala bez problemu natomiast brak jest świateł drogowych, kierunkozskaz.ów, nie działa ogrzewanie (a jest climatronik). dziwne ze sa swiatła postojowe i oczywiście awaryjne. dziwniejsze jest to iż w nocy (-20 st) to sie stało a na drugi dzień wszystko grało. Potem na dzień następny ponownie powtórka z rozrywki.
Dzwoniłam do serwisu. Gdybają ,że moze być potrzebny elektryk. Pomocy, bo z serwisem mam przykre doswiadczenie (niezle potrafia naciagnac) :grrr: :green_fuck:
Zaloguj się na grupę dolnośląską i tam ewentualnie poproś by ktoś wskazał Ci jakiś warsztat, który nie zedrze z Ciebie ostatniego grosza.
Pozdrawiam


najpierw: Astra1 1.4 +lpg,
potem:
Vectra B 1.6 16V,
Golf MK4 1.9 ALH
teraz: premacy 1.8 + lpg, V70 III 2.0d

andrew01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr sty 18, 2006 08:45
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: andrew01 » śr sty 07, 2009 22:42

bongo - dziękuję za odpowiedź, upewniło mnie to w rozumowaniu.

Faktycznie, nie ma chyba sensu osłaniać chłodnicy, ale przydałaby się opcja przełączenia na obieg wewnętrzny bez konieczności wyłączania dmuchawy, tak aby na nagrzewnice nie szło powietrze zewnętrzne.



Awatar użytkownika
Marioprestiz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: czw mar 27, 2008 13:42
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Marioprestiz » czw lut 05, 2009 14:30

wymieniliem termostat - niebo a ziemia ;)



Awatar użytkownika
miasikvw5GTI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: wt sie 25, 2015 00:03
Lokalizacja: Londyn (Podkarpacie)
Kontakt:

NIedogrzane auto. wina ujemnej tp (-12st)??

Post autor: miasikvw5GTI » pn sty 11, 2016 23:27

Czy ktoś moze wie dlaczego spada temp. Podczas jazdy auto normalnie mi sie grzeje do 90C i ani ciut wiecej nawet w korku a jak jade autostrada to mi spada do 75/70 wymieniłem termostat i nadal to samo :/



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 129 gości