uciekajacy plyn chlodzacy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
strzelba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr gru 27, 2006 23:45
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

uciekajacy plyn chlodzacy

Post autor: strzelba » pn sty 05, 2009 16:28

witam

mam taki problem a mianowicie ubywa mi plyn z ukladu chlodzacego ale do okreslonego stanu
i tak sie zastanawiam czy nie jest to czasem zaworek od nagrzewnicy bo nigdzie nie widze wyciekow pod samochodem sucho auto nie kopci na bialo ani na niebiesko w srodku nie czuc zapachu plynu jak i nie paruje
tylko nie wiem zabardzo gdzie sie znajduje ten zaworek od nagrzewnicy i jak go najlepiej sprawdzic czy jest on na podszybiu kolo silniczka od wycieraczek? no chyba ze macie jakies inne podejrzenia co to moze byc


Forum Miłośników BMW E30
[url=http://bmw-e30.pl/index.php?ap=14]www.bmw-e30.pl[/url]

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » pn sty 05, 2009 18:31

z tego co ja wiem to nie ma zworu od nagrzewnicy
doplyw cieplego powietrza reguluje sie przeslona a nie doplywem wody do nagrzewnicy, przeplyw plynu przez nagrzewnicy jest caly czas, nawet jak leci zimne powietrze

[ Dodano: 05 Sty 2009 17:33 ]
do jakiego momentu ucieka ci plyn?
moze wlewasz go za duzo i podnoszacy sie poziom plynu na cieplym silniku powoduje wypchniecie nadmiaru plunu ze zbiorniczka wyrownawczego



Awatar użytkownika
strzelba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr gru 27, 2006 23:45
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: strzelba » wt sty 06, 2009 18:53

do jakiego momentu ucieka ci plyn?
moze wlewasz go za duzo i podnoszacy sie poziom plynu na cieplym silniku powoduje wypchniecie nadmiaru plunu ze zbiorniczka wyrownawczego
no nie wydaj mi sie ze leje go za duzo
bo na zimnym leje go do linii max
a ubywa go tyle ze moge dolac ok 0.5L ale to nie tak z dnia na dzien tylko to moze potrwac tydzien albo i wiecej


Forum Miłośników BMW E30
[url=http://bmw-e30.pl/index.php?ap=14]www.bmw-e30.pl[/url]

Awatar użytkownika
kwietek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 779
Rejestracja: pt paź 10, 2008 23:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kwietek » wt sty 06, 2009 19:40

jesli nic nie grzebałeś w układzie chłodzenia, a usterka pojawiła się "sama z siebie" podejrzewał bym sparciały wąż, ewentualnie którąś uszczelkę. Jeśli w komorze silnika nie widać żadnych zawilgoceń zwłaszcza przy króćcach , sprawdź wężyki chłodzenia turbosprężarki (u mnie jeden z nich popuszczał wodę przez maluteńkie otworki). Czasem też tak jest że płyn znika aż osiągnie minimum i wtedy przestaje - nie mam pojęcia dlaczego ale spodkałem sie z tym parę razy.



BaTToR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr sty 09, 2008 07:56
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: BaTToR » śr sty 07, 2009 08:49

Popieram w Tdi bardzo często pękają króćce dopiero widać to po jego wyjęciu, musisz dokładnie obejrzeć wszystkie przewody jak ucieka tyle płynu to gdzieś na pewno będzie widać zacieki po odparowanym płynie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 125 gości