Turbo ze zmienną geometrią (VNT) - inside...

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

emiliio55
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt lis 25, 2008 18:43
Lokalizacja: Pionki

Post autor: emiliio55 » wt lis 25, 2008 19:02

witam. mam problrm z moim golfem:(( pisze tu bo nie wiem gdzie mam napisac bo dzisi sie zalogowalem.. chodzi mianowicie o to ze moja turbina nie dziala:( do poludnia wszystko bylo ok a teraz wogole auto nie ma mocy:( mechanik powiedzial mi ze nie dochodzi powietrze.. bo ten waz ktory idzie do turbina na gorze jest miekki.. ale nie wiem czy to to i sie martwie:(( pomozecie??



Tyfus500
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw paź 30, 2008 11:14
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Tyfus500 » śr lis 26, 2008 19:48

A czy w ogóle na podstawie logów nie ważne dynamicznych czy statycznych można jednoznacznie stwierdzić co jest uszkodzone? Bardzo często pojawiają się tu posty na temat przeładowania turbo a tym samym przejscia kompa w tryb awaryjny, niestety mimo że wszyscy chcą pomóc to każdy na swój sposób interpretuje wklejone logi. I później czytasz stawiam na przepływkę albo wyczyść N75 lub turbo do regeneracji albo jeszcze inne a wszystko to interpretacja jednego odczytu zrobionego VAGiem. Sprawia to wrażenie że forumowicze gonią w pietkę ale może to sposób na dobra zabawę no nie wiem w każdym razie korzyść nijaka (zaznaczam mimo szczerych checi). To tyle lecę zrobić logi pózniej wkleję ha ha ha



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » śr lis 26, 2008 20:32

emiliio55 pisze:witam. mam problrm z moim golfem:(( pisze tu bo nie wiem gdzie mam napisac bo dzisi sie zalogowalem.. chodzi mianowicie o to ze moja turbina nie dziala:( do poludnia wszystko bylo ok a teraz wogole auto nie ma mocy:( mechanik powiedzial mi ze nie dochodzi powietrze.. bo ten waz ktory idzie do turbina na gorze jest miekki.. ale nie wiem czy to to i sie martwie:(( pomozecie??
od razu zmień mechanika !
a niby dlaczego wąż idący od filtra powietrza do turbiny ma być twardy skoro jest to wąż ssący powietrza, twardnąć powinny węże idące od turbiny do kolektora ssącego poprzez intercooler bo to są węże powietrza doładowanego,
napisałeś, że turbina nie działa a jakie są tego objawy - auto kopci mocno z wydechu, itp ?


Obrazek

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » czw lis 27, 2008 13:34

Sztomel pisze:niby dlaczego wąż idący od filtra powietrza do turbiny ma być twardy skoro jest to wąż ssący powietrza,
czasami wąż twardnieje od ssania (podciśnienia ) :P

sory ale nie mogłem sie powstrzymać :)

nawet jeśli mechanik ma na myśli wąż który wychodzi z turbiny, to okreslanie czy turbo jest dobre na podstawie twardości węża, świadczy że ów mechanik nie nadaje sie do TDI, nawet bym mu traktora nie powierzył do naprawy



helmut76
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr sty 16, 2008 22:03
Lokalizacja: Łuków

Post autor: helmut76 » pt gru 12, 2008 16:34

ventil, ventil, witaj .. ja stałem sie użytkownikiem niedawno i mam podobny problem z przeładowaniem turbo tak jakby z tym tylko że auto na 4 5 biegu traci moc ale jak go zgasze w czasie jazdy i odpale to powraca moc.. i tak za kazdym razem sie dzieje.. zawory ok . egr ok wsio sprawdzone diagnostycznie . wyskakuje tylko przeładowanie ?? czy to elektryczny problem ??

[ Dodano: 12 Gru 2008 15:36 ]
ventil, witaj .. ja stałem sie użytkownikiem niedawno i mam podobny problem z przeładowaniem turbo tak jakby z tym tylko że auto na 4 5 biegu traci moc ale jak go zgasze w czasie jazdy i odpale to powraca moc.. i tak za kazdym razem sie dzieje.. zawory ok . egr ok wsio sprawdzone diagnostycznie . wyskakuje tylko przeładowanie ?? czy to elektryczny problem ??



Awatar użytkownika
sagon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: wt lis 04, 2008 16:28
Lokalizacja: RP
Kontakt:

Post autor: sagon » sob gru 13, 2008 13:31

Helmut 76 to co opisałeś,mnie wygląda na zapieczoną kierownicę,Innymi słowy,masz zakleszczoną zmienną geometrię.Bez rozbierania suszary sie nie obejdzie.Miałem to samo.Na piątce 120,but i po ptokach.Zgasiłem,komp się zresetował i do 120 spokojna jazdą jakoś szło.Tracił moc,bo łapał przeładowanie,a wówczas komputer automatycznie przechodił w tryb awaryjny i jazda sie kończyła.Tak wiec chyba bedziesz musiał wyciagać suszarę.Pozdro.


AFN 165,5@380,8

jarkob
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pt paź 31, 2008 21:32
Lokalizacja: krosno/kraków

Post autor: jarkob » sob gru 27, 2008 23:51

Mój gofer wchodzi w trym awaryjny na wysokich obrotach. Podłączyłem go VAG-iem i wskazania obliczone przez komputer mocno odbiegają od rzeczywistych (są za wysokie). Wydaje mi się że turbo muszę oddać do czyszczenia. Moje pytanie jest następujące:
Czy poruszając sztangą od turbo powinna ona się ruszać w górę i w dół? U mnie sztanga nie drgnie :/



Awatar użytkownika
sagon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: wt lis 04, 2008 16:28
Lokalizacja: RP
Kontakt:

Post autor: sagon » ndz gru 28, 2008 00:17

Powinna,a nawet musi.Co prawda trudno nia poruszyc recznie,wiec zrob tak.Odpal motor i przegazuj kilka razy do 3500 rpm i niech ktos zobaczy czy sztanga sie rusza.Powinna wychodzic ponad 1 cm.Jezeli nie idzie to turbo do czyszczenia.

[ Dodano: 01 Sty 2009 22:16 ]
Kilka dni temu sprawdzalismy u kolegi jak chodzi sztanga.Mozna to uczynic w bardzo prosty sposob poruszajac nia.Jednak,aby sie do niej dostac trzeba bylo zdemontowac rure dolotowa.Po jej zdjeciu juz bez zadnego problemu mozna bylo okreslic w jakim stanie jest kierownica.Na szczescie wszystko bylo ok.


AFN 165,5@380,8

surman5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt lis 28, 2008 22:35
Lokalizacja: Ostrowiec

Post autor: surman5 » sob sty 03, 2009 16:47

VW User, witam. mam mk3 z silnikiem afn i mam bardzo podobne objawy, tzn. na 5. przy prędkości 120kmh wpada w notlauf i koniec mocy a noga w podłodze, chciałbym zapytać czy w świętokrzyskim ktoś czyści turbinkę (kierownice) i jakie koszty się z tym wiążą? pozdrawiam :helm:



Awatar użytkownika
sagon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: wt lis 04, 2008 16:28
Lokalizacja: RP
Kontakt:

Post autor: sagon » sob sty 03, 2009 18:26

Widze,ze jestes z TOS.Gdybys mial blizej to moglbym Ci to zrobic.
Chyba ,ze wymontujesz suszare i ja do mnie przywieziesz.
W godz. bylaby gotowa.Koszt takiej robotki u mechanika to kilkaset zlotych.


AFN 165,5@380,8

Tyfus500
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw paź 30, 2008 11:14
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Tyfus500 » wt sty 06, 2009 18:54

W moim regionie taka przyjemność kosztuje około 1000zł, słyszałem że niektórym udało się za 3 - 4 stówki ale to niestety nie w mojej wichurze.



Yacko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: sob lip 07, 2007 13:43
Lokalizacja: Kujawy

Post autor: Yacko » wt sty 06, 2009 19:21

Tyfus500 pisze:W moim regionie taka przyjemność kosztuje około 1000zł, słyszałem że niektórym udało się za 3 - 4 stówki ale to niestety nie w mojej wichurze.
1000 zł to chyba regeracja ? za 300 zł to podejrzewam, że nawet renomowany tuner wyczyści.
Ja czyściłem sam, mechanik tylko mi wymontował. Potrzeba dużej precyzji przy czyszczeniu, powierzchnia musi byc idealnie gładka.



Tyfus500
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw paź 30, 2008 11:14
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Tyfus500 » wt sty 06, 2009 20:32

Daj namiary na kogoś w Szczecinie kto mi to zrobi za 300 to pojade jeszcze dzisiaj do niego.



Awatar użytkownika
sagon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: wt lis 04, 2008 16:28
Lokalizacja: RP
Kontakt:

Post autor: sagon » śr sty 07, 2009 00:23

Ja jakies trzy lata temu za samo czyszczenie turbiny zaplacilem
cos okolo 400 zeta z przesylka.Nastepna postanowilem wyczyscic juz sam.
I udalo sie.


AFN 165,5@380,8

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 223 gości