Nie zaskakują świeczki za pierwszym obróceniem kluczyka

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Naznaczony
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 20:22
Lokalizacja: Siemianowice

Nie zaskakują świeczki za pierwszym obróceniem kluczyka

Post autor: Naznaczony » pt gru 26, 2008 13:37

witam t.j w temacie czasami zaskoczy ale po 3sek kontrolka zgasnie a czasami (czesciej) trzeba klucz 2 razy obrocic aby zaskoczyly co to moze byc kostka stacyjki czy cos innego ?



woj-tek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 00:13
Lokalizacja: Wyszogród
Kontakt:

Post autor: woj-tek » pt gru 26, 2008 13:58

najlepiej pożycz od kogoś przekażnik świec żarowych i zobacz wtedy może to być też czujni temperatury silnika zdejmij kostkę z czujnika to powinny się załączać bardzo długo.



Awatar użytkownika
Naznaczony
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 20:22
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: Naznaczony » pt gru 26, 2008 21:46

no niestety przekaznika nie mam od kogo pozyczyc :/ kidys ruszalem kostka ta okrogla co idzie do pompy i silnika to nawet przy +25 wlaczaly sie w lato to poruszalem i znow bylo ok ale wtedy za 1 razem zaskakiwaly tylko teraz jak zimno i wilgotno :/ lubia niezaskoczyc



ciuqu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw mar 20, 2008 21:08
Lokalizacja: Wysoka
Kontakt:

Post autor: ciuqu » pt gru 26, 2008 22:02

Sprawdź dokładnie czy świeczki nie grzeją czy tylko kontrolka nie świeci, jak tylko kontrolka to normalne jest to związane z wstępnym podgrzewaniem świec po pierwszym otwarciu drzwi kierowcy a działa to mniej więcej tak:

-otwieramy drzwi
-wsiadamy do auta
-zamykamy drzwi
-przekręcamy kluczyk,

Jeżeli kontrolka się nie pali tzn ze:

świece są gorące a ich czas grzania był odpowiedni do odpalenia silnika więc moduł nie zapala kontrolki aby nie potrzebnie nie czekać aż zgaśnie i by świece niepotrzebnie nie "wydoiły" nam kilku amperogodzin z bateryjki.

Otwórz drzwi potem poczekaj kilka minut i przekręć kluczyk. Kontrolka powinna zaświecić.
Ja mam to samo nawet jak nie świeci to kręcę rozrusznikiem i silnik pali bez problemu.
A jak dłużej poczekam po otwarciu drzwi to kontrolka świeci.

Pozdrawiam



tomch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 13:08
Lokalizacja: Brzegi/Świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Nie zaskakują świeczki za pierwszym obróceniem kluczyka

Post autor: tomch » pt gru 26, 2008 22:23

Naznaczony pisze:witam t.j w temacie czasami zaskoczy ale po 3sek kontrolka zgasnie a czasami (czesciej) trzeba klucz 2 razy obrocic aby zaskoczyly co to moze byc kostka stacyjki czy cos innego ?
A w AAZ uruchomienie podgrzewania świec nie działa dopiero poniżej 5°C tak jak TDI?



Awatar użytkownika
Naznaczony
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 20:22
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: Naznaczony » pt gru 26, 2008 23:39

u mnie wylacznik drzwiowy akurat z lewych drzwi wyzionol ducha i nie mam jak to sprawdzic ale jak dzialal to slyszalem po kilka sekundach od zamkniecia drzwi przekaznik i podgrzewalo wstepnie- ja zrobilem dodatkowa kontrolke z diody bezposrednio pod swiece, bo jak silnik pracuje to one kilka minut jeszcze grzeja wiec wg tej dodatkowej kotnrolki iedy na zegarach mi nie swieci (juz z niedzialajacym wlacznikiem drzwiowym) swiece zimne sa, wczesniej bylo ok, dodam ze jak lampke wlaczy sie to nie swieci pryz otwartych drzwiach (jak inne sie otworzy to smiga) ale na swice to chyba inny kabel idzie brazowo-zolty bodajze co do tych =5*C to mi sie wlacza nawet w lato swieczka jak silnik zimny



Awatar użytkownika
Virus177
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 555
Rejestracja: pt lut 17, 2006 17:38
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Virus177 » pt gru 26, 2008 23:41

tomch pisze:A w AAZ uruchomienie podgrzewania świec nie działa dopiero poniżej 5°C tak jak TDI?
AAZ to nie TDI i swieczki grzeja nie zaleznie czy temp na zew. jest -30°C czy +30°C


Vr6 24v http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=328873

tomch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 13:08
Lokalizacja: Brzegi/Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: tomch » sob gru 27, 2008 01:12

Virus177 pisze: AAZ to nie TDI i swieczki grzeja nie zaleznie czy temp na zew. jest -30°C czy +30°C
dziekuje za odp.


www.elektrotom.eu

lowi85
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 17:26
Lokalizacja: Przyszowice
Kontakt:

Post autor: lowi85 » wt gru 30, 2008 01:15

ciuqu pisze:
Otwórz drzwi potem poczekaj kilka minut i przekręć kluczyk. Kontrolka powinna zaświecić.
Ja mam to samo nawet jak nie świeci to kręcę rozrusznikiem i silnik pali bez problemu.
A jak dłużej poczekam po otwarciu drzwi to kontrolka świeci.

Pozdrawiam
Poważnie tak jest ? :chytry: eeee to jakiś kit, nie jestem do końca pewny ale co mają drzwi do grzania świec....

U mnie też kontrolka czasem tylko mignie po pierwszym przekręceniu kluczyka a po 2 pali sie tak jak powinna, ale nigdy nie pomyślał bym o tym ze ma to zwązek z otwarciem czy zamknięciem drzwi... ;)



Awatar użytkownika
Virus177
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 555
Rejestracja: pt lut 17, 2006 17:38
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Virus177 » wt gru 30, 2008 01:23

lowi85 pisze:Poważnie tak jest ?
powaznie i to sie nazywa modul komfortu ;)


Vr6 24v http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=328873

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 134 gości