problem z paskiem rozrzadu prosba o wasza rade.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

golfmaniac22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: śr sty 02, 2008 00:19
Lokalizacja: lodz

problem z paskiem rozrzadu prosba o wasza rade.

Post autor: golfmaniac22 » śr gru 24, 2008 00:12

a wiec sprawa wyglada nastepujaca w moim mk4 pd po nagrzaniu silnika a okolic rozrzadu dochodzi taki dzwiek szurania wymienilem rozrzad 15000 km temu niedawno wymienilem pompe wody na nowa bo myslalem ze to ona ale niestety dalej to samo , idac dalej wymienilem kolko napinacza paska wielorowkowego i nic , dzisiaj wymienilem lozyska i kolo pasowe ze sprzeglem na alternatorze i dalej nic szuranie dalej jest. zdjolem gorna oslone od rozrzadu zagrzalem silnik do 90 i slychac to szuranie z paska, napinacz jest ok byl sprawdzany i chodzi normalnie. mam do was pytanko czy spotkaliscie sie kiedys z taka sytuacja ze pasek rozrzadu glosno chodzil po nagrzaniu , pasek to contitech, dodam ze rozrzad jest prawidlowo naciagniety. z gory dzieki za wasze rady!



DariuszK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: pt maja 16, 2008 18:51
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: DariuszK » śr gru 24, 2008 00:25

a moze napinacz badz rolka jest nie ta co powinna byc, w tym silniku do ktorego nr silnika byly montowane jedne potem inne napinacze i rolki, a co z tlumikiem drgan, sprawny?
Ostatnio zmieniony śr gru 24, 2008 00:27 przez DariuszK, łącznie zmieniany 1 raz.



golfmaniac22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: śr sty 02, 2008 00:19
Lokalizacja: lodz

Post autor: golfmaniac22 » śr gru 24, 2008 00:28

nie to wykluczam napinacz jest taki sam jak stary ktory byl wymieniony i rolka tez juz mi rece opadaja niewiem czy wymieniac pasek czy nie



tomch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 13:08
Lokalizacja: Brzegi/Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: tomch » śr gru 24, 2008 00:47

golfmaniac22 pisze: niewiem czy wymieniac pasek czy nie
Wobec tego co piszesz to faktycznie chyba tylko ta opcja pozostaje, bo przecież uszczelniacze wałków to być nie mogą.

Zakładam, ze obcieranie o obudowę wykluczone.



golfmaniac22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: śr sty 02, 2008 00:19
Lokalizacja: lodz

Post autor: golfmaniac22 » śr gru 24, 2008 00:50

obcieranie odpada zdejmowalem wszystkie oslony rozrzadu i to samo, a co do uszczelniaczy to chyba byly by slady oleju w tych okolicach a niema chyba ze sie myle.



tomch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 13:08
Lokalizacja: Brzegi/Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: tomch » śr gru 24, 2008 00:52

Spotkałem się kiedyś z opinią, ze zbyt naciągnięty pasek może właśnie dać efekt szurania, ale ty wykluczyłeś taką możliwość

[ Dodano: 23 Gru 2008 23:59 ]
Próbowałeś go lekko poluzować? Jeśli to nie pomoże to wymiana.



golfmaniac22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: śr sty 02, 2008 00:19
Lokalizacja: lodz

Post autor: golfmaniac22 » śr gru 24, 2008 01:12

pasek byl dwa razy naciagany i spawdzany ostatnio przy wymianie pompy wody na nowa to raczej wykluczam no to chyba czeka mnie wymiana tylko niewiem na jaki ,obecnie jest contitech. zastanawiam sie czy kupic orginal



Awatar użytkownika
Reksio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz sie 19, 2007 17:41
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Post autor: Reksio » śr gru 24, 2008 17:48

Ja walczę z tym problemem juz kilka tygodni, pasek mam orginalny i resztę też, czyli wszystkie rolki rozrządu + napinacz hydrauliczny + pompe wody, a także razem z rozrządem kompletnym wymieniłem napinacz i pasek alternatora. Szuranie jest od poczatku wymiany do dziś, a przejechałem już od wymiany 3,5 tys km, wszystko wymieniane w ASO. Podejrzewam, że to szuranie to od nowego paska, który jest dośc twardy, ewentualnie dlatego, że są nowe rolki jeszcze nie ułożone wraz z paskiem. Brat ma też MK4 tylko, że AXR silnik 101 KM z przebiegiem 165 tyś., miał wymieniany rozrząd przy 89 tys. i w jego Golfie też słychać to szuranie jak się rozgrzeje silnik, z tym tylko, że dużo ciszej słychać. Więc mój wniosek, że po 10 lub 20 tyś. km to szuranie powinno ucichnąć. Opisywałem swoje przygody z tym szuraniem i reklamacjami w ASO wcześniej na forum.



golfmaniac22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: śr sty 02, 2008 00:19
Lokalizacja: lodz

Post autor: golfmaniac22 » czw gru 25, 2008 22:37

no to widze ze nietylko ja mam taki problem tylko wiesz kolego ze ja niemam pewnosci czy to sie ulozy badz ucichnie mysle ze musze kupic orginalny pasek i go wymienie i sie okarze czy ucichnie



Awatar użytkownika
Reksio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz sie 19, 2007 17:41
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Post autor: Reksio » czw gru 25, 2008 23:20

Poprzedni pasek, który był wymieniany u mnie przy 61 tyś. w Niemczech był firmy Contitech, a wymieniany był w Niemieckim serwisie. Zmartwię Cię, bo mój ten wymieniony w Polskim ASO też jest firmy Contitech, więc nie widzę potrzeby, żebyś jeszcze raz płacił za ten sam pasek, który już masz. Po prostu orginalne części VW bazują na innych firmach, w tym przypadku to Contitech.

[ Dodano: 25 Gru 2008 22:25 ]
Dodam małe sprostowanie, ten odgłos szurania jest słyszalny także na zimnym silniku tylko, że bardzo słabo, prawie nie do usłyszenia jest, ale tak naprawdę to pasek szura już od zapalenia auta, tylko, że gdy silnik jest zimny to zagłusza to szuranie. Po rozgrzaniu silnika uwydatnia sie odgłos szurania, który nas wkurza, bo wtedy na odwrót zagłusza nam pracę silnika TDI PD.



żubr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn lis 17, 2008 19:00
Lokalizacja: WLKP

Post autor: żubr » czw gru 25, 2008 23:36

Miałem podobny problem, także pasek conti. Po nagrzaniu silnika na jałowych obrotach dochodził spod pokrywy paska odgłos wycia jakby młynka do kawy. Minimalne dodanie gazu skutkowało ciszą. Jak się okazało, rolka napinająca była napięta w złą stronę (o 180 stopni) i w dodatku za mocno. mechanik ciota wmawiał mi jeszcze że wszystko jest w porządku.



golfmaniac22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: śr sty 02, 2008 00:19
Lokalizacja: lodz

Post autor: golfmaniac22 » czw gru 25, 2008 23:42

KOLEGO REKSIO u mnie chodzi cicho po odpaleniu jak jest zimny silnik slychac tylko klekot silnika a wmiare jak sie silnik nagrzewa szurnie jest coraz glosniejsze, mnie tez to denerwuje a najlepsze jest to ze w innych tdi pd niema tego szurania u mnie tak samo to szuranie zaglusza dzwiek silnika :grrr:
Ostatnio zmieniony czw gru 25, 2008 23:43 przez golfmaniac22, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Reksio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz sie 19, 2007 17:41
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Post autor: Reksio » pt gru 26, 2008 11:36

Kolego Żubr, napisz jaki masz silnik i który rocznik auta i oczywiście przebieg. powiedz kto w takim razie Ci wykrył, że masz odwrotnie napietą rolkę, czy byłeś u innego mechanika czy może w ASO. Ja myslę, że w ASO tam gdzie wymieniałem rozrząd, by takiego numeru raczej nie zrobili jak u Ciebie kolego Żubr, ale w naszej Polsce jest różnie, po mojej przygodzie w Polskim ASO, gdybym mieszkał blisko granicy to bym jeździł na takie grubsze wymiany do Niemieckiego serwisu.

[ Dodano: 26 Gru 2008 10:37 ]
Koszty w takim serwisie czy u nas czy w Niemczech są podobne (+-) 100 zł.



żubr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn lis 17, 2008 19:00
Lokalizacja: WLKP

Post autor: żubr » pt gru 26, 2008 14:52

Auto jak w opisie, strasznie wkurzał mnie ten odłogs - wyło na tyle głośno że było słychać w kabinie. Byłem u mechanika z zapytaniem czy ma tak być, powiedział że "pasek ma się ułożyć" mimo że po wymianie przejechałem 10 tys km to dalej wyło. Wkurzyłem się, zdjąłem osłonę i głośno przeklnąłem. Rolka obrócona w dół, pasek naciągnięty tak mocno ze ledwo dał się obrócić o 45 stopni. Do tego gustowne kolorowe znaczki na kołach. 8===D mnie strzelił, kupiłem klucz i sam poprawiłem po partaczu.

Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 210 gości