Przyspieszacz / ssanie

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Naznaczony
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 20:22
Lokalizacja: Siemianowice

Przyspieszacz / ssanie

Post autor: Naznaczony » czw gru 18, 2008 18:59

Witam. nie odbija dokonca ssanie po wcisnieciu ciegna, czasami dojdzie do takich obrotow jak ma dojsc a czasami niestety czesciej lekko wyzszych i slychac klekocik od czasu do czasu podczas jazdy na cieplym niewiem o co chodzi

2 sprawa jak zaciagne linke to zaraz po odpaleniu mam ja wlozyc spowrotem czy ma byc wyciagnieta az silnik uzyska normalne obroty ? czy po wyciagnieciu i wlozeniu obroty beda na maxymalnych dla ssania i po nagrzaniu cylindrow spadna do nominalnych ? jak to ma byc wogole ?



kenorb85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: sob sie 09, 2008 00:16
Lokalizacja: Kłosowo, Trójmiasto

Post autor: kenorb85 » czw gru 18, 2008 19:47

Naznaczony pisze:nie odbija dokonca ssanie po wcisnieciu ciegna, czasami dojdzie do takich obrotow jak ma dojsc a czasami niestety czesciej lekko wyzszych i slychac klekocik od czasu do czasu podczas jazdy na cieplym niewiem o co chodzi
Jakoś nie czaję o co chodzi. Podczas wyciągania przyspieszacza nie możesz go wyciągnąć do końca? O to chodzi?
Naznaczony pisze:2 sprawa jak zaciagne linke to zaraz po odpaleniu mam ja wlozyc spowrotem czy ma byc wyciagnieta az silnik uzyska normalne obroty ? czy po wyciagnieciu i wlozeniu obroty beda na maxymalnych dla ssania i po nagrzaniu cylindrow spadna do nominalnych ? jak to ma byc wogole ?
Różnie ludzie robią. Ja wyciągam przed odpaleniem i zaraz po odpaleniu wciskam spowrotem. Gdy jest zimno to nie wciskam do końca tylko zostawiam wyciągnięty tak z 1cm. Wciskam spowrotem gdy świece żarowe przestaną grzać (skokowa zmiana wolnych obrotów).



Awatar użytkownika
Naznaczony
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 20:22
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: Naznaczony » czw gru 18, 2008 20:33

o te pierwsze to chodzi ze do konca idzie jest git obroty w zaleznosci od temeratury na zewnatrz plasuja sie tak od okolo 700 przy bardzo zimnym otoczeniu i po jakims czasie wchodzi na 1000 tylko ze juz po wepchnieciu ciegna nie dojda obroty do takich jakei maja byc czasami dojdzie tak jak ma a czasami +okolo 50obr wiecej i slychac klekot co kilka chwil ze jest lekko przyspieszony wtrysk efekt wyciagniecia ciegna na cieplym o 1-2cm cos takiego chyba teraz dobrze wytlumaczylem ?



kenorb85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: sob sie 09, 2008 00:16
Lokalizacja: Kłosowo, Trójmiasto

Post autor: kenorb85 » pt gru 19, 2008 19:57

Było by łatwiej jakbyś stosował znaki interpunkcyjne.
Poza tym to ekspertem nie jestem, ale skoro nikt bardziej kompetentny się nie wypowiada to spróbuje pomóc.
Z tego co zrozumiałem to obroty są nieprawidłowe. Pewnie trzeba je wyregulować, tylko na rozgrzanym silniku i wciśniętym przyspieszaczu.
Jest to dobrze opisane w temacie: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=101123



Awatar użytkownika
Naznaczony
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 20:22
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: Naznaczony » pt gru 19, 2008 20:06

obroty to ja mam dobrze wyregulowane (za link thx przjerze go oczywiscie) tylko chodzi o to ze raz jest tak raz taknie mam pojecia czy to w zaleznosci od cieploty silnika (zawsze czekam z te kilka minut swiece grzeja i jak sie wylacza dopiero wciskam przyspieszacz) czy poprostu gdzies linka sie blokuje :/



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 151 gości