Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
VW_Bodzio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: pn lut 19, 2007 10:46
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: VW_Bodzio » czw lis 27, 2008 23:31

Witam mam ten sam problem że szarpie silnikiem na biegu jałowym przy hamowaniu :/ wymieniłem impulsator ale bez napędu ale niestety to nic nie dało.. Może trzeba wymienić i "ślimaka" na nowego żeby to wszystko chodziło jak należy.



krzysiek515
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw mar 27, 2008 11:01
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: krzysiek515 » czw gru 11, 2008 17:44

Wymiana ślimak nic nie pomoże



Awatar użytkownika
romusek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 18:30
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

Post autor: romusek » pn gru 15, 2008 23:38

Witam, ja miałem taki problem w moim MK4 AHF jak wy w tym temacie. Przy dojeżdżaniu do świateł tak jak by silnik podskakiwał pod maska, w chwili zatrzymania szarpanie ustawało. Wymieniłem koło dwumasowe i po problemie.



krzysiek515
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw mar 27, 2008 11:01
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: krzysiek515 » czw gru 18, 2008 13:18

A co ma koło dwumasowe do impulsatora? to jest raczej wina elektroniki bo koło dwumasowe nie ma wpływu na impulsator ani impulsator do koło.
coś w tym musi być



Awatar użytkownika
marcin2628
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt maja 13, 2008 09:10
Lokalizacja: inowrocław

Post autor: marcin2628 » czw gru 18, 2008 14:36

andrewnik pisze:ehhh niestety nie doszedłem do przyczyny...

Ktoś na forum pisał że to może być spowodowane pompa wodna i ze to ona wprawia w te
drgania ale i tak nie wiem jak to sprawdzić... :/
Ja w moim wymieniłaem pompe wodną i objawy są nadal



Awatar użytkownika
lalapo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz lut 03, 2008 15:03
Lokalizacja: kraków

drgawki

Post autor: lalapo » sob gru 20, 2008 19:46

Witam postanowiłem napisać ponieważ mam taki sam problem drgawki silnika golf 19 tdi pompowtryski 2001r przebieg 150 tyś AXR tylko na wolnych obrotach wyczuwalne (nie zawsze ) i tylko na ciepłym silniku, na zimnym nigdy na obrotomierzu niezauważalne tylko siedzac w samochodzie czuć drgania.Rozrząd wymieniony, rolki, pompa wody, filtry, olej ,przed wymiana też były drgawki.może ktoś wie dlaczego?po za tym to super chodzi. Dzięki za odpowiedzi



devil000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz lis 18, 2007 15:11
Lokalizacja: londyn

Post autor: devil000 » sob gru 20, 2008 22:25

hej
no to boli nas to samo na obrotomiezu nic nie czuc ale jak sie siedzi w samochodzie to czasem jakby sie obotry minimalnie na chwile zmniejszaly i samochod zaczyna drgac mam ajm 115 koni z tym ze u mnie jeszcze mam chwilowe szrpniecia aj przyspieszam gwaltownie powyzej 4 biegu i nie wiem co mu jest zrobilem logi i wymienialem przeplywke filtr paliwa zaworek na nim i dalej to samo czy ty masz problem z przyspieszaniem?



Awatar użytkownika
lalapo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz lut 03, 2008 15:03
Lokalizacja: kraków

Post autor: lalapo » ndz gru 21, 2008 10:22

Z przyspieszeniem niema problemów. Super chodzi bardzo dobrze ciągnie na każdym biegu.Tylko te wolne obroty czasami drgawki,jak dodam delikatnie gazu 1000obr min to jest ok.Golfa dopiero co kupiłem był przywieziony z Niemiec,jestem bardzo zadowolony tylko te drgania czasami,jeszcze jedno dolewam uszlachetniacz do paliwa castrol i wydaje mi się że rzadziej te drgawki występują (może mi się wydawać)

[ Dodano: 26 Gru 2008 04:44 ]
lalapo pisze:Witam postanowiłem napisać ponieważ mam taki sam problem drgawki silnika golf 19 tdi pompowtryski 2001r przebieg 150 tyś AXR tylko na wolnych obrotach wyczuwalne (nie zawsze ) na obrotomierzu niezauważalne tylko siedzac w samochodzie czuć drgania.Rozrząd wymieniony, rolki, pompa wody, filtry, olej ,przed wymiana też były drgawki.może ktoś wie dlaczego?po za tym to super chodzi. Dzięki za odpowiedzi


[ Dodano: 26 Gru 2008 21:10 ]
lalapo pisze:Witam postanowiłem napisać ponieważ mam taki sam problem drgawki silnika golf 19 tdi pompowtryski 2001r przebieg 150 tyś AXR tylko na wolnych obrotach wyczuwalne (nie zawsze ) na obrotomierzu niezauważalne tylko siedzac w samochodzie czuć drgania.Rozrząd wymieniony, rolki, pompa wody, filtry, olej ,przed wymiana też były drgawki.może ktoś wie dlaczego?po za tym to super chodzi. Dzięki za odpowiedzi



Awatar użytkownika
lordman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: wt lut 28, 2006 12:48
Lokalizacja: PO/NEL

Post autor: lordman » pn sty 05, 2009 21:12

Witam
Mam identyczny problem tylko u mnie zdarza sie raz na jakis czas. Powiem tak na 10 ruszen w korku z 3 konczas sie delikatnymi drgawkami przy chamowaniu (wszystko w korku i na swiatlach) tak czytalem ten post i zauwazylem ze moze to byc impulsator zepsuty. Dodam jeszcze to ze Golfika posiadam od 2 tyg i tez jest to TDI 110 km z 98 ale nie wiem jakie ma oznaczenie silnik. Jakies dwa dni temu zalozylem post odnosnie przeklamywania w przejechanych kilmoetrach. Mianowicie zrobilem trase o dlugosci 480 km a licznik mi wykazal tylko 407 km. W tamtym poscie koledzy podpowiedzieli mi ze moze to byc zepsuty impulsator lub zle kodowanie licznika. Przyjalem ze to kodowanie ale poczytalem o tych drganiach bo sie przerazilem ze to dwumas a to juz za duzy wydatek zaraz po kupnie samochodu.Czy w moim przypadku tez to jest impulsator jak mam drgawki raz na jakis czas??



Awatar użytkownika
grzybsi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: wt sie 12, 2008 21:33
Lokalizacja: DL/WR
Kontakt:

Post autor: grzybsi » śr lut 04, 2009 00:59

wymień sobie dwumas i bedziesz mieć spokój na dłuuugi czas..fakt jest to kosztowne ale jesli chcesz zeby auto Ci służyło to należy o to zadbać.cena zestawu ze sprzęgłem np firmy VALEO 1100 zł robocizna tak ze 200-250 (zależy od mechanika).



Awatar użytkownika
Needspoon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: sob kwie 26, 2008 12:14
Lokalizacja: JELENIA GÓRA.Kamienna Góra
Kontakt:

Post autor: Needspoon » śr lut 04, 2009 19:46

Witam wszystkich. sledzilem ten temat przez dlugi czas poniewaz mialem problem z dwumasem, az wkoncu wymienilem nowy kpl dwumas firmy luk z simeringiem i 2lozyskami i powiem wam silnik nie trzesie tak jak dawniej ale zauwazylem ze problem niestety wystepuje:((( trzesie mi silnikiem gdy jade samochodem na biegu jalowym ponizej 20km silnik wpada w drgawki ale kiedy na biegu jalowym wcisne sprzeglo i jade ponizej 20km drgawki wogole nie wystepuja!! PROSZE Pomóżcie co to moze byc, bo juz nerwicy dostaje. mechanik ten co mi wymienial dwumas mi mowi ze to cos chyba ze skrzynia(i bedziemy olej wymieniac przekladniowy najpierw) poniewaz mowi ze jak wciska sie sprzeglo to rozlacza sie skrzynie.POMOCY!



Awatar użytkownika
marcin2628
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt maja 13, 2008 09:10
Lokalizacja: inowrocław

Post autor: marcin2628 » wt lut 10, 2009 21:55

Mam też ten nieszczęsny problem. Śledzę dość długo ten wątek i coś mi się wydaje że te drgawki to wina wtrysków bądź problem leży w elektronice, może komputer.....



Kamilecki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt lut 13, 2009 01:18
Lokalizacja: Skawina

Post autor: Kamilecki » pt lut 13, 2009 01:35

Witam !!!

Pozwólcie ze dorzuce moje 3 grosze...

mam 3kę 1Z , zaczęło mi się dziać dokładnie to co opisujecie, drgawki przy hamowaniu, drgawki na postoju, ustające po dodaniu gazu. Kumpel który pracuje na Serwisie Subaru w Krk (sam posiada ibize TDI 110) doradził mi zmianę KOŁA PASOWEGO ALTERNATORA (które u mnie okazało się być ZATARTYM sprzęgłem jednokierunkowym... koszt 180zł)

objawy jak ręką odjął, silnik pracuje świetnie!!!

Dodam ze drgania były widoczne na pasku osprzętu i napinaczu. (skakały)

tak wygląda to koło:
http://allegro.pl/item555370400_kolo_pa ... t_ina.html

żeby sprzegło sprawdzić trzeba odetkać dekielek i zobaczyć czy da się obrócić osią alternatora bez ruszania paska(trzeba kręcić alternatorem w kierunku wstecznym)

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: wesol » pt lut 13, 2009 09:33

Kamilecki pisze:drgawki przy hamowaniu, drgawki na postoju, ustające po dodaniu gazu.
My mamy drgawki przy hamowaniu. Jak juz stoimy i nawet przegazujemy to nic sie nie dzieje.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 208 gości