Zbyt nska temp. silnika po wymianie plynu

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

robak7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: pn gru 27, 2004 20:12
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Zbyt nska temp. silnika po wymianie plynu

Post autor: robak7 » wt gru 09, 2008 22:21

Witam,

Dawno już nie wchodziłm na grupę:)

Pomimo tego, że posiadam Passata B4 AFN ciągle wolę VWGolf. Pewnie dlatego, że pierwszy był golf;)

Do rzeczy. Mam problem z temp. silnika. Po wymianie płynu G11 na G12 średnia temp. silnika jest niższa o jakieś 5 stopni od dotychczasowej, przed wymianą.

Zastanawiam się co może być tego przyczyna? Dziwn spraw, czy G12 ma inną charakterytykę i to przz to?

Dodam, że płyn, który zlałem bybł całkowicie czysty, bez jakichkolwiek zanieczyszczeń.

Miał ktoś z Was podobny problem. Jeśli tak to jak go rozwiązał. Moe ktoś ma jakieś przypuszczenia co może być przyczyną takiej sytuacji.

Będę wdzięczny za ewentualne sugestie, pomoc.

Przy okazji pozdrowienia dla Wszystkich Dieselowców:D
Ostatnio zmieniony wt gru 09, 2008 22:21 przez robak7, łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdrawiam,

Rafał

Awatar użytkownika
hanti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lip 14, 2005 23:35
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)-Piława Górna
Kontakt:

Post autor: hanti » wt gru 09, 2008 23:04

robak7 pisze:średnia temp. silnika jest niższa o jakieś 5 stopni od dotychczasowej, przed wymianą.
najpierw powiedz mi jak to stwierdziłeś, a potem można myśleć co dalej


Obrazek - Jedyna taka taksówka !!!!!!

Awatar użytkownika
czyzaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: czw paź 30, 2008 10:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

temperatura płynu....

Post autor: czyzaczek » śr gru 10, 2008 14:18

Ja pomogę....... Płyn nie ma żadnego wpływu na temperaturę do jakiej jest rozgrzewany!!!!!


Wpływ na to ma termostat..... Więc, nie szukaj winy w płynie.... Płyn bez względu na swoje właściwości, powinien być dogrzany do właściwej temperatury.......


Więc przyjrzyj sie termostatowi lub...... standardowej usterce - tzn. czujnikowi temperatury płynu........ On może pokazywać "dziwne" rzeczy.....



Pozdro.....


Life is Ride, Ride is Life!

<b>DIAGNOSTYKA VAG</b> -----POZNAŃ-----Kontakt przez PRIV.

robak7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: pn gru 27, 2004 20:12
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: temperatura płynu....

Post autor: robak7 » czw gru 11, 2008 00:26

czyzaczek pisze:Więc przyjrzyj sie termostatowi lub...... standardowej usterce - tzn. czujnikowi temperatury płynu........ On może pokazywać "dziwne" rzeczy.....
Pozdro.....
Dzięki za odzew.

Też początkowo obstawiałem termostat tylko dlaczego pojawilo sie to nagle i to od razu po wymianie pynu??

Musze podpiać pod VAGa i sprawdzic co tampokacuje.


Pozdrawiam,

Rafał

Awatar użytkownika
czyzaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: czw paź 30, 2008 10:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

płyn G11 kontra G12

Post autor: czyzaczek » czw gru 11, 2008 09:45

Hej.....



Wrrrrr, nawet tu zmuszasz mnie do pisania o pracy :/


hahaha





Okey, już Ci tłumaczę dlaczego tak może być........




Każdy produkt ropopochodny zgodnie z rozporządzeniem jednego z naj..... ministrów musi posiadać taki dokument jak KARTA CHARAKTERYSTYKI. Są w nim zawarte właściwości produktu, postępowania z produktem w razie przedawkowania :) haha itp.....



Z kart charakterystyki płynów G11 i G12 wynikają dwie iróżnice:



Pierwsza, i to najprawdopodobniej to jest przyczyną "zachowania" jest różna gęstość obu płynów w temperaturze 20 stopni Celsjusza.....

Dla G11 jest to 1,113 g/cm³ mierzona wg normy DIN 51757;

Dla G12 jest to 1,122 - 1,125 g/cm3 mierzona wg normy DIN 51757/4;


I właśnie różnica gęstości może powodować to, że problem pojawił się dopiero po wymianie płynów.......

Jest jeszcze jedna różnica pomiędzy oba płynami, mają różną lepkość kinematyczną w 40 stopniach celsjusza, ale to raczej nie wpłynęłoby na zachowanie układu.... To raczej parametr do badania utraty właściwości fizyko-chemicznych płynu..... W trakcie magazynowania :)


Oki...... Informację odczytałem z kart charakterystyki PRODUCENTA a nie z wyników badań laboratoriów akredytowanych...... więc nie biorę za nie odpowiedzialności, hahahahahahaha Producenci zawsze piszą to co chcą :D



Pozdrowionka.......


Life is Ride, Ride is Life!

<b>DIAGNOSTYKA VAG</b> -----POZNAŃ-----Kontakt przez PRIV.

robak7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: pn gru 27, 2004 20:12
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: robak7 » czw maja 28, 2009 22:34

Witam,

Powracam do tematu, ponieważ problemu nie wyeliminowałem. Nawet po wymianie płynu na taki, jak powinien być G11. Problem z mniejszą temp. pozostał.
Teraz zastanawiam się czy zabierać się za wymianę termostatu czy sprawdzić czujnik.
Co radzicie?

Będę wdzięczny za wskazówki.

Pozdr,


Pozdrawiam,

Rafał

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 162 gości