TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY. REGULAMIN STR 116.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
MateuszCHUDY
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: pn lut 27, 2006 21:02
Lokalizacja: ja jestem?
Kontakt:

Post autor: MateuszCHUDY » czw lis 27, 2008 19:49

Panowie ciekawy przypadek! mój kolega ma mkIII 1.9 TD 75PS no i świece czasem grzeja czasem nie?! oczywiście odpala bez problemu kiedy grzeją a kiedy nie grzeją poprostu nie pali sie lampka grzana... świece są wporzadku i kiedy nie grzeją podłacza je na krótko bezpośrednio od aku i odpala normalnie... czy to może być wina przekaźnika od grzania świec? gdzie go szukać bo nie bardzo obeznany jestem na golfie



Dany44
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: wt sie 19, 2008 22:24
Lokalizacja: Jesionka
Kontakt:

Post autor: Dany44 » czw lis 27, 2008 20:34

Witajcie. Miałem taki sam problem ze swoim autkiem golfik kombi 1,9 D z 95r. na zimnym palił jak na zawołanie od pierwszego, jak był rozgrzany trzeba było długo nim kręcić powyżej 6 sekund i czasami po kilka razy. Jedno co zauważyłem, że wystarczyło poczekać około 30 – 40 min aż silnik ostygnie na tyle aby załączyły się świece żarowe i znowu dopalał za pierwszym razem.
Tak więc zrobiłem sobie załączanie świec żarowych na krótko, niezależnie od oryginalnego układu. Zakupiłem jeden przekaźnik elektryczny za około 10 zł. Resztę potrzebnych przewodów, końcówek i przycisk posiadałem już w domu, całkowity czas montażu to około godziny. Przycisk zamontowałem w obudowie kolumny kierownicy w takim miejscu aby przez przypadek nie wcisnąć go nogą czy ręką. Przekaźnik zamontowałem na podstawie zbiorniczka płynu chłodzącego ( blisko akumulatora aby uniknąć strat na kablach itp).
Rezultaty są takie, że jak autko jest zimne to odpalam normalnie. A jak jest rozgrzane to po włączeniu zapłonu wciskam przycisk na około 3 sekundy i silnik zapala od pierwszego. Takie rozwiązanie ma też dodatkowe zalety gdyż można wymusić dłuższe grzanie świec żarowych przy odpalania zimnego silnika gdy na dworze jest duży mróz, wystarczy przytrzymać dłużej przycisk a nie np. włączać zapłonu trzy razy.



Awatar użytkownika
SzybkiWRC
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt lis 02, 2007 19:48
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Sprobuj

Post autor: SzybkiWRC » pt lis 28, 2008 19:09

MateuszCHUDY pisze:Panowie ciekawy przypadek! mój kolega ma mkIII 1.9 TD 75PS no i świece czasem grzeja czasem nie?! oczywiście odpala bez problemu kiedy grzeją a kiedy nie grzeją poprostu nie pali sie lampka grzana... świece są wporzadku i kiedy nie grzeją podłacza je na krótko bezpośrednio od aku i odpala normalnie... czy to może być wina przekaźnika od grzania świec? gdzie go szukać bo nie bardzo obeznany jestem na golfie
Kolego sprobuj otworzyc maske pod maska jest od strony kierowcy bezpiecznik od swiec zarowych przynajmiej w mojim golfiku, takie niewielkei cudko przezroczysta oslona, wyczysc to pozadnie i prubuj go czy odpala, jak bedzie wpozadku ciesz sie ze golf odpala jak nalezy



Awatar użytkownika
dm414
Mk2 F&I
Mk2 F&I
Posty: 2626
Rejestracja: sob maja 13, 2006 17:30
Lokalizacja: SzlichtyngoVWa
Kontakt:

Post autor: dm414 » sob lis 29, 2008 16:21

znajomy ma problem, kupił tdi 90km w mk3, i wymienił swiece żarowe i dalej ma problemy z odpalaniem, musi go troche pokręcić i dopiero po jakimś czasie odpala


[b]Jetta USA: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3891289#3891289

Moje exFire&Ice: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=214805[/b]

MÓJ MK2: BYŁY http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=93904

wojtek273
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz gru 02, 2007 21:27
Lokalizacja: sosnowiec

Post autor: wojtek273 » sob lis 29, 2008 18:12

Od kilku tygodni mam problem z zapalaniem na zimnym silniku Golfa3 1,9 TDI, 1Z,samochód jak juz zapalił to palił na dotyk ale gdy wystygł lipa za nic nie dało sie go uruchomić .Historia moich napraw zaczeła sie od wymiany świec,przekazników,regulacji kąta wtrusku,wymiany filtrów,rozrzadu, itd.. niestety nic.Sam sie za to zabrałem ,po długotrfałej lekturze na waszym forum wreszcie znalazłem. To chyba ostani gwizdek poniewaz okazało sie ze dolne koło rozrzadu (półksieżyc) jest wyrobione do połowy-zrobiłem fotki , prosze o ocene czy mój wał nie ucierpiał,pozdrawiam Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » wt gru 09, 2008 18:40

wojtek273 pisze:Od kilku tygodni mam problem z zapalaniem na zimnym silniku Golfa3 1,9 TDI, 1Z,samochód jak juz zapalił to palił na dotyk ale gdy wystygł lipa za nic nie dało sie go uruchomić .Historia moich napraw zaczeła sie od wymiany świec,przekazników,regulacji kąta wtrusku,wymiany filtrów,rozrzadu, itd.. niestety nic.Sam sie za to zabrałem ,po długotrfałej lekturze na waszym forum wreszcie znalazłem. To chyba ostani gwizdek poniewaz okazało sie ze dolne koło rozrzadu (półksieżyc) jest wyrobione do połowy-zrobiłem fotki , prosze o ocene czy mój wał nie ucierpiał,pozdrawiam [url=http://images35.fotosik.pl/35/094c1d9559b74374m.jpg]Obrazek[/URL] [url=http://images26.fotosik.pl/300/f2d113c4101dc2fam.jpg]Obrazek[/URL]
Mój problem polegał na tym, że ciężko odpalał zimny. Po rozgrzaniu palił super. W ciągu tygodnia zapalanie się utrudniało aż w końcu musiałem tyle kręcić, że potrzebowałem drugiego auta.

Mechanik powiedział, że zużywanie się tego kółka to jego chleb powszedni. Codziennie naprawia jednego golfa z tym uszkodzeniem. Faktycznie po naprawie auto zapala super. koszt jaki mnie to wyniosło 250zł. Rano 0°C a auto zapala na odłączonych świecach żarowych :)



wilku1981
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr gru 10, 2008 15:20
Lokalizacja: Głowno
Kontakt:

Nie odpala golf III 90KM 1995r.

Post autor: wilku1981 » śr gru 10, 2008 15:31

Witam!Mam taki problem : golf stoi pod chmurką i wczoraj nie mogłem go odpalić Wszystkie kontrolki się świecą ale nie słychać nic.Nawet nie może zakręcić(nadmienię, że akumulator wymieniałem 2 tyg temu).Do dzisiaj nie mogę go odpalić.Czy to jest może coś z elektroniką, bo wcześniej oberwała mi się cewka przy immobilizerze.Proszę o wskazuwkę co może być przyczyną.



rangiz9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw lut 07, 2008 15:40
Lokalizacja: Kościerzyna

Post autor: rangiz9 » pn gru 15, 2008 01:12

Witam

Mam taki problem. Gdy jest troszkę zimniej moj Golf słąbo pali. Wymieniłem świece żarowe, bo jedna była przepalona, jednak to nie rozwiązało mojego problemu. Dziwnie dla mnie było to, że kontrolka od świec świeciła sie tylko chwilkę i gasła. Niezależnie od tego jak zimno było na dworzu. Podjechałem do elektryka i powiedział, że przekaźnik od świec jest dobry prąd do nicj dochodzi. Dodatkowo powiedział, żebym sprawdził czujnik bo może nie chwytać jaka jest temperatura na dworzu i temu nie grzeje. Albo zobaczyc pod komputerem. I teraz moje pytanie. Jak sprawdzic owy czujnik i ja ewentualnie na komputerze sprawdzic czy to jest to? Gdzie to trzeba ustawic? I jak?

Samochod to VW Golf 3 1.9TDI 81kw



Punisher87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn gru 15, 2008 13:01
Lokalizacja: Chocianów

Post autor: Punisher87 » pn gru 15, 2008 13:14

Witam mój problem wygląda następująco.
Mam 1.9 TDI 90KM Kiedy idę do auta a ono jest zimne trzeba nim chwilkę pokręcić lecz zawsze odpala za pierwszym razem. Później po odpaleniu golf puszcza białego dymka a obroty na luzie delikatnie falują miedzy 900 a 1000 obrotów. Wystarczy przejechać 100 metrów i problem znika później auto możne stan nawet 4 czy 5 godzin i z odpaleniem nie będzie kłopotu. Ale np kiedy idę do pracy już na 8h to po powrocie znowu trzeba nim chwilkę pokręcić. Wymieniłem świece ale to nie to. Teraz mam zamiar wymienić filtry bo tak mi radził kolega a ja się na tym nie znam, z kolei inny twierdzi że to problem z kompresją, a jeszcze inny że to wtryski. Co wy sądzicie ??



zlodziejkredek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr sty 16, 2008 01:50
Lokalizacja: poznan/PPL
Kontakt:

Post autor: zlodziejkredek » śr gru 17, 2008 02:24

witam, mam polo z '94 roku coupe(model 90-94) mam swoja poloweczke w dieslu 1400ccm i podobnie jak wy mam problem z odpaleniem zima.... autko ma przejechane 180 tys, wyglada na realny przebieg... swiece-nowe, grzeja, prad na swiece na 100% idzie..., kumpel mechanik wymienial mi paski na rozrzadzie, twierdzi ze moge miec cos z pompa wtryskowa bo jak ustawial ja tak jak powinno byc wyprzedzenie na czujnik autko bylo bardzo slabe a z rury doslownie smog, wiec ustawil mi na wyczucie, tak ze autko nie zachowuje sie wcale gorzej niz przed wymiana(takze przed wymiana zauwazyl to ze "cos o pol zabka sie nie zgadza...") przed zima wymienilem filter paliwa, wezyki od przelewu (stare byly juz skruszale), inny mechanik radzi mi bym sprawdzil czy koncowki wtryskow maja odpowiednie cisnienie i czy nie leja... zbieram sie wlasnie z tym zamiarem.... wiec jezeli znacie jakie powinno byc cisnienie wtrysku, prosil bym o pomoc, tak samo, jezeli ktos twierdzi ze na 100% bedzie to wina pompy to czy to idzie zregenerowac? z kumplem stwierdzilismy ze z pompa moglo byc juz cos grzebane...(przewody wysokiego cisnienia sa opisane i po srubach jest widac ze mogla byc demontowana...). prosze was o kazda wskazowke jaka wam moze przyjsc do glowy. z gory wam dzieki



wtct
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: pn gru 05, 2005 20:00
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: wtct » śr gru 17, 2008 10:32

zlodziejkredek pisze:witam, mam polo z '94 roku coupe(model 90-94) mam swoja poloweczke w dieslu 1400ccm
Na początku sprawdziłbym rozrzad, czy czasem nie jest przestawiony na pompie. Potem kąt wtrysku ustawił na prawidłowy.

Jak nie pomoże to wykrecic wtryski sprawdzić cisnienie, i przy okazji zobaczyc jak grzeja swiecie...

Pozdrawiam



zlodziejkredek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr sty 16, 2008 01:50
Lokalizacja: poznan/PPL
Kontakt:

Post autor: zlodziejkredek » śr gru 17, 2008 19:24

jakie cisnienie powinien miec wtrysk w tym silniku?

[ Dodano: 21 Gru 2008 13:35 ]
zlodziejkredek pisze:jakie cisnienie powinien miec wtrysk w tym silniku?
ok, wtryski sprawdzone, od nich specjalista kazal sie kategorycznie odczepic, gdyz sa dobre, teraz mam zamiar jechac na warsztat sprawdzic jeszcze cisnienie na garach, jezeli bedzie ponizej 22,5 jak podaje specyfikacja to samo przez sie rozumie ze remont, ale co tam jeszcze bedzie moglo siedziec, jezeli to bedzie ok??



Awatar użytkownika
swirrr
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: ndz lip 13, 2008 10:30
Lokalizacja: pow.staszów
Kontakt:

Post autor: swirrr » ndz gru 21, 2008 15:19

hmmm tak sie dzieje
wsziadam zapalam pozniej gasze chce zapalic a swice sie pala takim slabszym podswietleniem trwa to kilka chwil pozniej zapalaja sie po kilku krotnym przekreceniu klucykiem mocnym normalnym swiatlem i gasna co jest nie zawsze tak sie dzieje czy to moze chodzi o zamalem napiecie
??



Marko18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt paź 31, 2008 13:23
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Marko18 » wt gru 23, 2008 14:56

witam kolega wtct ma racje rozrzad, czy czasem nie jest przestawiony na pompie
właśnie przerabjałem ten temat pompę miałem przestawioną o jeden ząbek
palił w miare dobrze rano tylko po odpaleniu pierwsze 2-3 sekundy tak jakby nie równo pracował jak pstał 2-4 godzin z odpalenim bardzo tragicznie ale było gorzej niż rano teraz po wymianie rozrzadu i ustawienia kąta wtrysku jest ok
mam do kolegów pytanie jakie powinno być wskazanie kąta wtrysku na vagu i na jakim vagu bo słyszałem że na różnych programach są różne wskazania
pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 129 gości