napinacz czy pompa wody-dziwne dźwięki z silnika

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

AndrzejOsz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr sty 31, 2007 10:05
Lokalizacja: Sierpc

napinacz czy pompa wody-dziwne dźwięki z silnika

Post autor: AndrzejOsz » sob gru 06, 2008 16:30

witam
dwa dni temu usłyszałem popiskiwanie z okolic paska klinowego. w warsztacie osłuchali i stwierdzili ze napinacz dał ciała i jestem umowiony na wtorek. z tym mozna do wtorku jezdzic - stwierdzili. zaczeło coraz bardziej łozgotac i dzis zapalilem auto i zaświeciła sie kontrolka od poziomu płynu. otworzylem maske i zobaczyłem w okolicach lewego dołu patrząć na silnik ślad po płynie i opiłki metalu. płynu w zbiorniczku nie było. zaprzestałem natychmiast jazdy i czekam na diagnozę, aż do wtorku. Nie wydaje mi sie zeby napinacz mial cos wspolnego z płynem chłodniczym, może to pompa wody lub coś podobnego, troche przyznaje się ze mnie to zdenerwowało. jezeli ktos ma jakies sugestie to bede wdzięczny.
Pozdrawiam



stanley142
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt kwie 18, 2008 09:35
Lokalizacja: Leżajsk

Post autor: stanley142 » sob gru 06, 2008 23:57

Masz na myśli pasek wielorowkowy czy rozrządu? Pompa wody z tego co mi się wydaje jest napędzana z paska rozrzadu a ten raczej Ci nie strzelił bo by była niezła kaszana.



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » ndz gru 07, 2008 03:38

Ja na takiej pompie przejechałem 2000 km z łodzi nad morze i spowrotem do Łodzi możesz tak jeżdzić tylko dolewaj płynu i sprawdzaj stan kupiłem pompe wody firmy Hart za 40 zł przypadkowo bo auto miało isc do zyda i zostalo jednak i pompa chodzi oki.
Po prostu puścił oringa co do napinacza niech go sprawdzą i bardz przy tym żeby w bambuko cie nie zrobili.

Ja dziś patrze i też mam taki chrobor w okolicy rozrządu ale co dziwne rozrzad zmieniany 7 tys z napinaczem chrobot po jakims czasie ustaje


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

AndrzejOsz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr sty 31, 2007 10:05
Lokalizacja: Sierpc

Post autor: AndrzejOsz » ndz gru 07, 2008 10:51

chodzi o pasek napędzający alternator itp, stwierdzili ze napinacz popiskuje ale na drugi dzien pojawil sie problem z płynem i wyciekiem więc pytanie czy nie pomylili popiskiwania padającej pompy z popiskiwaniem napinacza. napinacz 250zl plus wymiana to troche sporo jezeli okazaloby sie ze to pompa wody. we wtorek wstawie to zobacze.
pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 179 gości