Ciężko zapala, świece grzeją krótko.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Ciężko zapala, świece grzeją krótko.

Post autor: D1_PITER » pn gru 01, 2008 19:21

Witam

Mam problem taki jak w temacie. Ostatni się ochłodziło i ciężko mi się odpala mojego Diesla. mowa tu o 1,9TDI 110. Nierzadko muszę kręcić trzy, cztery razy żeby odpalić. Kontrolka grzania świec świeci się tylko pół sekundy za każdym razem. Świece sprawdzałem i mają od 1,9Ω do 2,1Ω więc chyba w porządku. Co może być powodem? Wtryski? Wlałem ten płyn do czyszczenia wtryskiwaczy i teraz na zimnym silniku kopci szaro-niebieskim dymem. Może świece powinny się dłużej grzać?

Pozdrawiam
Piotr



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » pn gru 01, 2008 19:31

sciagnij wtyczke od czujnika temperatury cieczy - swiece sie powinny dluzej grzac
swiece grzeja w zaleznosci od temperatury plynu dlatego tak krotko moga ci grzac
swiece mozes sprawdzic jak posciagasz z nich przewody i podasz na nie plusa z akumulatora przez zarowke - jak sie zarowkazapali to swieca jest dobra
gdy ciezko odpala to moze byc kat wtrysku przestawiony



Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » pn gru 01, 2008 19:54

Gdzie szukać czujnika temperatury cieczy? Podłączałem je szeregowo przez żarówkę 12V/55W i w przypadku każdej świecy się zaświeciła. Sprawdzałem również zasilanie na listwie i do każdej świecy dochodzi. Zaraz może benzyną ekstrakcyjną wyczyszczę złącza, bo może się zatłuściły i źle przewodzą. Po odpaleniu przez 2 sekundy się dławi i pracuje nierówno co by mogło wskazywać na to, że któreś ze świec są niesprawne. Z tym że pomiary wskazują co innego. Czy kąt wtrysku może być również powodem szarpania przy przyspieszaniu pomiędzy 1500-2000? na innych obrotach przyspiesza płynnie.


Obrazek

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » pn gru 01, 2008 20:30

czujnik jest w pastikowym kruccu obok bagnetu
najepiej bylo by podlaczyc vaga i zobaczyc co tam siedzi



Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » pn gru 01, 2008 22:30

Czy winowajcą może być nastawnik pompy? Przynajmniej szarpania na obrotach 1500-2000. Czy jak odłączę nastawnik to silnik będzie pracował poprawnie? Do końca nie wiem co to za urządzenie.. ten nastawnik..



Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » pn gru 01, 2008 23:31

nastawnik siedzi w pompie, wię odpiąć tak po prostu go nie za bardzo można raczej. szarpania ustepują czy są cały czas ? bo może paliwo sie cofa


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » wt gru 02, 2008 20:21

Kopci szaro-niebieskim dymem, który bardzo piecze w oczy. Bardzo nierówno chodzi 10min pod odpaleniu. Z czego jest taki dym? Może wtryski? Skoro w takich temperaturach nie grzeje świec..


Obrazek

leon79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 686
Rejestracja: pt sie 22, 2008 20:39
Lokalizacja: Szydłowiec

Post autor: leon79 » wt gru 02, 2008 20:54

Jesli szarpie w/w przedziale obrotow,to moze byc nastawnik.Zeby to sprawdzic odepnij wtyczke od predkosciomierza przy skrzyni.Jesli przestanie szarpac, to wtedy nastawnik do czyszczenia.


User

Awatar użytkownika
daniel_dyla
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: czw mar 06, 2008 21:53
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Post autor: daniel_dyla » wt gru 02, 2008 21:29

a na pewno Ci siwce grzeją ?? moje tez ponoć grzały (tak mówił mechanik) ja miąłem taki banalny problem ze aż wymieniałem świece. zacznę od tego ze zaczęło sie robić zimno i z dnia na dzień rano ciężko było go odpalić. aż skończyło sie na wymianie wszystkich świec. wstaje rano przetestować jak sie sprawują a tu pupa nic to nie dało. sprawdzałem czy paliwo sie nie cofa, odpinałem kable od czujników i dalej pupa. przyczyna >> spalony bezpiecznik (ten 50A) świec żarowych. znajduje sie on w skrzynce bezpieczników. Nie idzie go przeoczyć jest wielki jak krowa hehe :D koszt 5 zł. i autko pali od kopa (ostatnio -12'C) PozdraVWiam. moze komus sie przyda moja podpowiedz. :grin:


[url]http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=81346[/url]

Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » wt gru 02, 2008 22:33

Pomóżcie mi zlokalizować wtyczkę prędkościomierza w skrzyni biegów.

Zdjęcie mojego silnika:

Obrazek

AAA!!! I koniecznie powiedzcie mi jaki ma być kąt wtrysku, czy tam kąt zapłonu? Bo w czwartek auto idzie do mechanika to mi to ustawi.


Obrazek

tomch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 13:08
Lokalizacja: Brzegi/Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: tomch » wt gru 02, 2008 23:53

PITERsca pisze:Pomóżcie mi zlokalizować wtyczkę prędkościomierza w skrzyni biegów.
Z tyłu od przegrody - to chyba jest to:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » pt gru 05, 2008 21:58

Winowajcą jest luźne koło zębate paska rozrządu które zmienia kąt wtrysku. Mechanik mówił, że każdy Golf TDi prędzej czy później będzie na to chorował.



DANIEL LHR
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: czw cze 07, 2007 00:28
Lokalizacja: hrubieszów

Post autor: DANIEL LHR » pt gru 05, 2008 22:38

PITERsca pisze:Mechanik mówił, że każdy Golf TDi prędzej czy później będzie na to chorował.
jakos wiekszosc starych tdi nie ma z tym problemu , wiec ta teoria to bzdura



Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » ndz gru 07, 2008 18:57

Ten facet to specjalista od diesli w moim regionie. Kazał tylko odpalić i zgasić i od razu diagnoza, że koło zębate siedzi. W tym tygodniu mówi już cztery trójki naprawiał z tą samą usterką w TDI. Więc może coś w tym jednak jest..

Dzisiaj odłączyłem prędkościomierz i szarpanie przy przyspieszaniu ustało. Teraz będę musiał kupić VAGa i wyczyścić go.. No chyba że mechanik nie weźmie sobie za tą usługę dużo.

A mam pytanie.. Dlaczego nastawnik ma wpływ na przyspieszanie powyżej 1500rpm skoro jego nazwa wskazuje na zastosowanie przy prędkościach obrotowych biegu jałowego.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 126 gości