Ciezko pali, trzesie autem przez chwile po odpaleniu

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

SkinnerPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 12:07
Lokalizacja: MysłoVWice
Kontakt:

Ciezko pali, trzesie autem przez chwile po odpaleniu

Post autor: SkinnerPL » pn lut 26, 2007 21:02

Siemka. Od dluzszego czasu jak odpalam auto to strasznie nim trzesie, czasami nawet za 5 czy 6 razem auto odpala, ostatnio nie moglem go odpalic i dopiero poszlo "na pych". Wymienilem na nowe swiece, bo tak doczytywalem ostatnio i nic. Dalej jest to samo. Co jest grane?
aa i jeszcze jedno... jaki macie sposob na odkrecenie swiec w swoich golfach 2? Mnie to ch**j strzelil kilkakrotnie przy odkrecaniu tej swiecy za pompa...

[ Dodano: 26 Lut 2007 20:27 ]
tylko nie chcialbym slyszec ze to kompresja...



Awatar użytkownika
sebekmez
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob gru 17, 2005 21:43
Lokalizacja: Kutno

Post autor: sebekmez » pn lut 26, 2007 21:51

Jestes pewny ze grzeja te nowe swiece?
U mnie na rwanie obrotow po zapaleniu na zimnym pomoglo ustawienie kata wtrysku - na cieplo palil wogole beznadziejnie.
Pozdro!



SkinnerPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 12:07
Lokalizacja: MysłoVWice
Kontakt:

Post autor: SkinnerPL » pn lut 26, 2007 22:28

te nowe pala ladnie... 4 sekundy i zarnik czerwony... Na cieplym ladnie pali... wrazenie mam takie jak by troche ciezko palil... bo czasami tak ladnie zapali ze az milo... tak od reki po sekundzie po przekreceniu kluczyka...



Jerry-diesel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw lut 22, 2007 16:13
Lokalizacja: Rudnik nad Sanem
Kontakt:

Post autor: Jerry-diesel » pn lut 26, 2007 22:41

może wtryski juz nie pierwszej nowości?


VW Golf MK1 1.6 D

vagin

Post autor: vagin » wt lut 27, 2007 00:11

tylko nie chcialbym slyszec ze to kompresja...
zdaje się że ten wariant będzie naj bardziej prawdopodobny. starość nei radość, a golfy2 raczej są starsze niż młodsze, a to mówi samo za siebie hehe.

ja mam podobne objawy przy mojej renacie w klekocie.



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: Ciezko pali, trzesie autem przez chwile po odpaleniu

Post autor: RobertP » wt lut 27, 2007 09:50

SkinnerPL pisze:Siemka. Od dluzszego czasu jak odpalam auto to strasznie nim trzesie, czasami nawet za 5 czy 6 razem auto odpala, ostatnio nie moglem go odpalic i dopiero poszlo "na pych". Wymienilem na nowe swiece, bo tak doczytywalem ostatnio i nic. Dalej jest to samo. Co jest grane?
świece zmieniłes po fakcie
odpaliłeś nieumiejętnie na pych i przeskoczył Ci może pasek
sprawdź wszystkie znaki czy się zgadzają i zmień przy okazji pasek na nowy
wtryski też pewnie sa już kiczowate ...
nie denerwuj się nie jest to wina komperesji :-)


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
Tzighan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 09:19
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Tzighan » wt lut 27, 2007 10:06

Czołem,
widzę że tak jak w moim przypadku, pomysłów na przyczynę awarii wiele, jednak być może nie trafionych.

Mówić Ci byś sprawdził w szukajce nie będę, ponieważ sam się nieraz na niej przejechałem i żadnych rezultatów nie znalazłem (a przeglądając forum "z łapy" znajdowałem posty o jakie mi chodziło :? )

Co się stało u Ciebie, nie wiem, ale looknij sobie na mojego posta, porównaj objawy, poradź się fachowca i napraw usterkę.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=84429

Mam nadzieję, że Ci pomoże...

:piwka:


Tzighan

Mój goferek:
[url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=130434[/url]
[img]http://images21.fotosik.pl/28/f649346d0807a928.jpg[/img]

SkinnerPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 12:07
Lokalizacja: MysłoVWice
Kontakt:

Post autor: SkinnerPL » wt lut 27, 2007 10:36

To chyba bede musial ustawic ten kont wtrysku... Wtryski wygladajaa jak na 87 rok... Mam w silniku od Lanci Kappy identyczne wtryski, nie wiem jak wygladaja w srodku bo nie odkrecalem ale wydaja sie byc podobne, i sa z 97.. Czy to podejdzie mi do golfa? Jeszcze zobacze jak to z tym rozrzadem wyglada... czy kropki sie zgadzaja... Ma ktos ksiazke serwisowa do golfa 2 TD po polsku?



Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » wt lut 27, 2007 13:04

ja mam książkę chcesz to weź płyte CD i sobie przyjedź :bigok:
ale jak bedziesz dalej zapalał na pych to prócz ustawień i książki możesz potrzebować nowego silnika albo chociaż droższej jego części :bajer:
końcówki muszą być pod silnik/pompe ( mają odpowiednie numery ) a nie takie same z wyglądu


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

pauloo23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn lis 07, 2005 14:09
Lokalizacja: Działdowo
Kontakt:

Re: Ciezko pali, trzesie autem przez chwile po odpaleniu

Post autor: pauloo23 » wt lut 27, 2007 13:26

SkinnerPL pisze:Siemka. Od dluzszego czasu jak odpalam auto to strasznie nim trzesie, czasami nawet za 5 czy 6 razem auto odpala, ostatnio nie moglem go odpalic i dopiero poszlo "na pych". Wymienilem na nowe swiece, bo tak doczytywalem ostatnio i nic. Dalej jest to samo. Co jest grane?

[ Dodano: 26 Lut 2007 20:27 ]
tylko nie chcialbym slyszec ze to kompresja...
Nie jestem expertem, ale też mam takie objawy u siebie (JP). Kąt wtrysku musi być idealny! i musisz sprawdzić ssanie czy działa. Wiem, że u mnie jest coś nie tak z ssaniem i dlatego mi tak trzęsie całą dechą. Wtryski mogą lać, bo jak piszesz ciężko odpala.



SkinnerPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 12:07
Lokalizacja: MysłoVWice
Kontakt:

Post autor: SkinnerPL » wt lut 27, 2007 14:34

Pojade ktoregos dnia na ustawienie kata wtrysku.
Wpadne tez do Ciebie ktoregos dnia po Ksiazke :-)



mariusz3969
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn gru 01, 2008 00:02
Lokalizacja: Dęblin

Post autor: mariusz3969 » wt gru 02, 2008 14:09

mam problem z odpalaniem zimnego golfo2 1.6 d urządzenie rozruchowe nie działa tzn. nie ma różnicy trzęsie i trzeba trzymać nogę na gazie jak rozgrzany jest ok. czy ktoś wie co z tym jest


mariusz

Awatar użytkownika
giecu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: wt mar 27, 2007 18:18
Lokalizacja: gdzies w: ZBI/GD
Kontakt:

Post autor: giecu » wt gru 02, 2008 14:23

mariusz3969 pisze:mam problem z odpalaniem zimnego golfo2 1.6 d urządzenie rozruchowe nie działa tzn. nie ma różnicy trzęsie i trzeba trzymać nogę na gazie jak rozgrzany jest ok. czy ktoś wie co z tym jest
u ciebie to raczej swiece lub samo ich grzanie. sprawdz bezpiecznik ten co idzie do liswy co grzeje, a jak dobry to posprawdzaj swiece.


[img]http://img401.imageshack.us/img401/6103/giecu.jpg[/img]
http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=47934

Druidionin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: czw wrz 04, 2008 23:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Druidionin » wt gru 02, 2008 16:19

U mnie jest to samo, świece wymienione, grzeją, bezpiecznik sprawny, na ciepło pali idealnie, na zimnym trzęsie, kopci i falują obroty mimo wyciągniętego przyspieszacza...(on raczej działa) i też już nie mam pomysłu... pomogło dodanie środka jakiegoś badziewnego do uszlachetniania paliwa, ale poprawa jest nie satysfakcjonująca...

Jak to wtryski to co trzeba wymienić? Ile może kosztować ustawienie kąta zapłonu?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości