golf 1.9d 1Y podgrzewanie plynu

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bananz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn lut 05, 2007 18:07
Lokalizacja: SZczecin

golf 1.9d 1Y podgrzewanie plynu

Post autor: bananz » pt lis 21, 2008 22:00

Witam mam pytanko czy jusz ktos montowal dodatkowe grzanie plynu chlodzacego do 1y z tdi .mam pytanie jak podlaczyc te swiece pod jakis czujnik czy tylko dodatkowy wlacznik oczywiscie z przekaznikiem.



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Re: golf 1.9d 1Y podgrzewanie plynu

Post autor: PinkFloyd » sob lis 22, 2008 00:07

bananz pisze:Witam mam pytanko czy jusz ktos montowal dodatkowe grzanie plynu chlodzacego do 1y z tdi .mam pytanie jak podlaczyc te swiece pod jakis czujnik czy tylko dodatkowy wlacznik oczywiscie z przekaznikiem.
Wystarczy ze podłączysz te swiece przez przekaznik a w srodku zrobisz sobie przełacznik, ale trzeba bedzie pamietac je wyłaczyc zeby za długo sie nie grzały i sie nie przepaliły, czyli temp. silnika ok 60 st i wyłączasz. Przy właczniku zrobic mocna diodę, jak załączone bedzie sie swiecic i zwrócisz uwage ze sa załączone.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: wesol » sob lis 22, 2008 08:30

Oczewiscie odrazu mowie ze mozna sobie tez zajezdzic altek jak ktos bedzie uzywal dosc czesto tego podgrzewania ale to osobna juz dyskusja.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

bananz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn lut 05, 2007 18:07
Lokalizacja: SZczecin

Post autor: bananz » sob lis 22, 2008 23:44

tak ale czy ktos wie do jakiej temperatury one grzeja i zajezdzic alternator to jeszcze takich rzeczy to nie slyszalem moze akumulator to predzej ale alternator mozna dzc od tdi 120a.



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » ndz lis 23, 2008 00:01

bananz pisze:tak ale czy ktos wie do jakiej temperatury one grzeja i zajezdzic alternator to jeszcze takich rzeczy to nie slyszalem moze akumulator to predzej ale alternator mozna dzc od tdi 120a.
Grzeja do około temp. silnika 55st. Przy czym po co Ci w 1Y podgrzewacz :chytry: W TDI jest deficyt ciepła, 1Y i AAZ bardzo dobrze sie nagrzewaja,z dobrym termostatem po 3km nawet w mróz jest 90st, miałem 1Y i AAZ i te 3 razy szybciej sie nagrzewały niz TDI



bananz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn lut 05, 2007 18:07
Lokalizacja: SZczecin

Post autor: bananz » ndz lis 23, 2008 00:15

jezdze krotkie odcinki i przydalo by sie szybciej a niewiesz jaki pobor mocy maja te swiece



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » ndz lis 23, 2008 00:24

bananz pisze:jezdze krotkie odcinki i przydalo by sie szybciej a niewiesz jaki pobor mocy maja te swiece
12A-do minimum 10A ... taki przedział prądowy jest dopuszczalny na jedną świecę. Pomnożysz przez 4 i da ci to ospowiedz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości