obroty spadaja podczac hamowania...

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
adeus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: czw lis 13, 2008 18:38
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Post autor: adeus » pn lis 17, 2008 22:36

Chciałbym dodać coś z innej beczki. Kumpel miał spadające obroty i gasnący silnik w Poldonie z silnikiem Citroena dieselowskim. Mówił że to serwo padnięte. Powtrzam tylko co słyszałem ile w tym prawdy trudno powiedzieć.


Allegro> Szukaj Uzytkownika> Adeus2 ---> Części do Golfa zapraszam wszystkich !!!

mrgolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr cze 18, 2008 21:06
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mrgolf » pn lis 17, 2008 22:47

Miałem takie mysli że to cos z serwem bo czasami nie miałem wspomagania na hamulcach i musiałem sie porządnie zapierac kilka razy o mało co bym nie puknoł samochodu przedemną, ale zauważyłem że wąz podcisnienia miałem peknięty i zsunoł mi sie troche naprawiłem to i teraz moge dobrze hamować a obroty nadal swoje spadają tylko fakt że juz nie tak czesto.


MÓJ Mk IV TDI --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=199451&highlight=tedzik

piotr0488
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: czw sty 31, 2008 19:52
Lokalizacja: Wlkp
Kontakt:

Post autor: piotr0488 » pn lis 17, 2008 23:20

mrgolf, a to ze slabo pali to wina pompy paliwa i oprogramowania, gdyz pompa sie zuzywa a oprogramowanie nie przestawia se z biegiem km a komputer odczytuje ze pompa jest ciagle nowa i caly czas podaje taka sama dawke paliwa jak pompa jest nowa i dlatego na cieplym ciezej pali, regeneracja pompy to koszt ok 1000 zł nie trzeba wgrywac nowego softu, bo jest tez mozliwosc wgrania nowych map startowych i udalo mi sie to zalatwic na 450 zł i moc podnisla by sie do 130 km i spalanie o ok 0,5-1 l, a dzailalo by to na zasadzie podawania wiekszej dawki paliwa przez caly czas a mi zalezalo zeby tylko na starcie dawalo wiecej dlatego mam przekaznik , koszt przekanika z montazem 80 zł



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 260 gości