Klekot zimnego silnika też tak macie ??

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: wesol » ndz lis 02, 2008 10:22

rolbro4 pisze:benzyniaki mają automatyczne ssanie a dleczego diesle nie mają mieć zwiększonej dawki na zimnym silniku?
z racji tego ze nie potrzebyja. W benach jest zwiekszona ilosc paliwado powietrza bo na zimnym slabiej paliwo odparowuje a mieszanka musi byc stehiometryczna. Diesel nie mieszanki stehio i nawet sie do niej nie zbliza. Diesel ma odrazu obroty prawidlowe i nawet mozna powiedziec ze mocniejszy jast na zimnym ale troszke go oslabia nieszczelnosc na cylindrach z racji ich owalnosci. Bena zanim nie nabierze temp to jest mulowata a nie jeden diesel w zimie to ma wiekszego kopa a w gorace lato niestety moze "spuchnac"


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Kris-THC
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: pt lut 11, 2005 22:00
Lokalizacja: Oława
Auto: Polo 9N Audi A3 8P Golf MK4
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Kris-THC » ndz lis 02, 2008 11:23

wesol pisze:ale troszke go oslabia nieszczelnosc na cylindrach z racji ich owalnosci
Co chcesz przez to powiedzieć?


Moc jest w mieście Łodzi gdzie bieganie psom szkodzi.
V.A.G.-ina way :) VAGina family :) Today, tomorrow, VAGina :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » ndz lis 02, 2008 14:21

ok czyli wnioskuje że to klepanie jest normalne a co do tych obrotów to ma lekko podwyższone tylko przy rozruchu po nocy jak temperatura spada do ok 5 st
w ciągu dnia nawet jak wystygnie to na od razu normalne wolne obroty więc chyba tak musi być rano komp sam podnosi obroty z racji zimnego silnika


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

macem
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: ndz sie 31, 2008 12:30
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: macem » ndz lis 02, 2008 17:10

Hejka wrzućcie klekotanka waszych golfrów na youtube to sie porówna.



Awatar użytkownika
_TIGER
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: pt kwie 07, 2006 19:35
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Post autor: _TIGER » ndz lis 02, 2008 18:44

Według mnie jakiś głośniejszy klekot to w miare normalny efekt, mam silnik AJM 115km i jak odpale to chodzi minimalnie głośniej niż zagrzany motor, generalnie każdy diesel zanim się zagrzeje chodzi troche głośniej ;)
pozdr


http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=250481

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: wesol » ndz lis 02, 2008 20:34

Kris-THC pisze:
wesol pisze:ale troszke go oslabia nieszczelnosc na cylindrach z racji ich owalnosci
Co chcesz przez to powiedzieć?
Cylindry sa okragle a tloki niestety nie bo by sie zatarly jakby silnik sie rozgrzal. Tlok ma ksztalt elipsy i dopiero po rozgrzaniu staje sie okragly dlatego tez rozrózniamy dwa rodzaje tlokow ale to juz wyklad na dluzsza rozmowe.



Awatar użytkownika
Kris-THC
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: pt lut 11, 2005 22:00
Lokalizacja: Oława
Auto: Polo 9N Audi A3 8P Golf MK4
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Kris-THC » ndz lis 02, 2008 22:19

wesol pisze:Tlok ma ksztalt elipsy i dopiero po rozgrzaniu staje sie okragly dlatego tez rozrózniamy dwa rodzaje tlokow ale to juz wyklad na dluzsza rozmowe.
Na tłokach fabrycznie nowych są okrągłości tolerowane do 10um więc nie bardzo eliptyczne są. Uszczelniają pierścienie całość, ta owalność to chyba w starych silnikach miała zastosowanie choć mogę się mylić. Rano zmierzę w pracy nówkę tłok i napiszę jaką ma okrągłość ale z tego co pamiętam to pomiędzy rowkami pierścieni mają ok 5um odchyłkę okrągłości, tłoki firmy Mahle.


Moc jest w mieście Łodzi gdzie bieganie psom szkodzi.
V.A.G.-ina way :) VAGina family :) Today, tomorrow, VAGina :)
Obrazek

robert24
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: śr sty 12, 2005 23:05
Lokalizacja: głuchołazy
Kontakt:

Post autor: robert24 » ndz lis 02, 2008 22:31

wesol pisze:Mozna. Tylko autko napewno jest slabiej napelniane powietrzem lub oprozniane ze spalin i ma napewno mniejsza moc.
możesz jeździć dopuki nie zatrzesz krzywek na wałku rozrządu


MOC jest bogiem PREDKOSC nalogiem NITRO zabawa TURBO podstawa
[200PS; 420NM]

Awatar użytkownika
Kris-THC
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: pt lut 11, 2005 22:00
Lokalizacja: Oława
Auto: Polo 9N Audi A3 8P Golf MK4
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Kris-THC » ndz lis 02, 2008 22:34

macem pisze:Hejka wrzućcie klekotanka waszych golfrów na youtube to sie porówna.
Dobry pomysł. Jutro coś nagram :)


Moc jest w mieście Łodzi gdzie bieganie psom szkodzi.
V.A.G.-ina way :) VAGina family :) Today, tomorrow, VAGina :)
Obrazek

Pawko_1111
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: sob lis 03, 2007 14:12
Lokalizacja: Łódź/Mazury

Post autor: Pawko_1111 » ndz lis 02, 2008 22:46

_TIGER pisze:Według mnie jakiś głośniejszy klekot to w miare normalny efekt, mam silnik AJM 115km i jak odpale to chodzi minimalnie głośniej niż zagrzany motor, generalnie każdy diesel zanim się zagrzeje chodzi troche głośniej ;)
pozdr
ja rowniez smigam AJM'em i mi tez po odpaleniu na zimnym chodzi glosniej (slychac wyrazny stukot), ale tylko prze 2-3s. Wyczytalem tu na forum, ze to normalne, bo po prostu olej musi sie rozejsc po silniku. Oczywiscie nie jes to stukot tak glosny, ze slychac na sasiednim parkingu. Wystarczy wlaczyc radio, albo nawet nadmuch na 2 stopien i juz ciezko jest sie doszukac stukania.


Edison nie zyje...Einstein nie zyje... i ja tez sie jakos slabo czuje

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: wesol » ndz lis 02, 2008 23:56

Kris-THC pisze:
wesol pisze:Tlok ma ksztalt elipsy i dopiero po rozgrzaniu staje sie okragly dlatego tez rozrózniamy dwa rodzaje tlokow ale to juz wyklad na dluzsza rozmowe.
Na tłokach fabrycznie nowych są okrągłości tolerowane do 10um więc nie bardzo eliptyczne są. Uszczelniają pierścienie całość, ta owalność to chyba w starych silnikach miała zastosowanie choć mogę się mylić. Rano zmierzę w pracy nówkę tłok i napiszę jaką ma okrągłość ale z tego co pamiętam to pomiędzy rowkami pierścieni mają ok 5um odchyłkę okrągłości, tłoki firmy Mahle.
Są owalne. Wiem to bo mailem to na uczelni to raz a dwa to mierzylismy tloki na laborkach a trzy to sa dwa rodzaje tłoków a mianowicie autotermik oraz kolbenszmit. I nie jest to alezne od generacji silnikow- poprostu tak bylo jest i raczej bedzie bo tu sie niewiele zmienilo na przelomie dziesiatkow lat.



Awatar użytkownika
Kris-THC
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: pt lut 11, 2005 22:00
Lokalizacja: Oława
Auto: Polo 9N Audi A3 8P Golf MK4
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Kris-THC » pn lis 03, 2008 01:21

wesol pisze:dwa to mierzylismy tloki na laborkach
więc chyba średnicówką a wynik z różnicy średnic obliczyłeś. Ja przy pomiarach mam ok 0,005mm choć są egzemplarze poniżej 1um. Ciekawe z jakiego silnika były bo na przełomie dziesiątków lat wiele się pozmieniało :)


Moc jest w mieście Łodzi gdzie bieganie psom szkodzi.
V.A.G.-ina way :) VAGina family :) Today, tomorrow, VAGina :)
Obrazek

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: wesol » pn lis 03, 2008 08:33

Kris-THC pisze:więc chyba średnicówką
Niestety ale srednicowka sluzy do pomiaru srednic wewnetrznych i sie mierzy stopien zuzycia cylindrow- oczewiscie pomiar sie robi w poprzek walu korbowego.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Kris-THC
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: pt lut 11, 2005 22:00
Lokalizacja: Oława
Auto: Polo 9N Audi A3 8P Golf MK4
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Kris-THC » pn lis 03, 2008 16:22

wesol pisze:srednicowka sluzy do pomiaru srednic wewnetrznych
100% racja , mój błąd. Co do eliptyczności też masz rację a raczej owalności tłoków. Też jest tolerowana a pomiar pomylił mi się z pomiarem okrągłości otworu pod sworzeń korbowodu.

Obrazek

Jak widać owal jest najmniejszy na samej górze +/- 15um.

[ Dodano: Wto Lis 04, 2008 01:48 ]
Tutaj wrzucam link z nagraniem video, rozruch po 40 godz. postoju, później jest już rozruch na ciepłym. Trochę hałas wydechu którego nie mam bije od ścian garażu ale silnik słychać. W nagraniu czas 1m38s słychać jak silnik zaczyna miękko pracować, jakby kąt wtrysku się zmienił, na żywo słychać to bardzo dobrze. Nie wiem od czego to zależy ale zawsze po upływie tego czasu silnik pracuje ciszej po dłuższym postoju.



W sumie to klepanie nie jest tragiczne :grin:

A tu na ciepłym:

Ostatnio zmieniony wt lis 04, 2008 02:59 przez Kris-THC, łącznie zmieniany 1 raz.


Moc jest w mieście Łodzi gdzie bieganie psom szkodzi.
V.A.G.-ina way :) VAGina family :) Today, tomorrow, VAGina :)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 203 gości