Dziwne dzwięki po przekręceniu kluczyka!!!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
_TIGER
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: pt kwie 07, 2006 19:35
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Dziwne dzwięki po przekręceniu kluczyka!!!

Post autor: _TIGER » ndz lis 02, 2008 15:15

Witam serdecznie;

Mam problem z moim kochanym golfikiem IV 1.9 TDI 116KM oznaczenie silnika AJM. Wymieniłem rozrząd oraz wszystkie filtry i pojawił się problem. Mianowicie po przekręceniu kluczyka w pozycje zapłonu pojawia się dziwny dźwięk. Dobiega on od strony wlewu paliwa (jak stoji się na zewnątrz auta to słychać że dobiega gdzieś z tamtej okolicy). Dzwięk charakteryzuje się tak jakby robiło się ciśnienie w układzie paliwowym i przepompowywanie paliwa sprawiało problem-coś tak lekko bulgota i przestaje. Wcześniej ta usterka nie występowała, przekręcałem stacyjkę na pozycję zapłony była błoga cisza gasły swiece i jechałem. Teraz temu wszystkiemu towarzyszy ten dziwny dzwięk... Nie wiem czy mogli coś w warsztacie zepsuć podczas wymiany rozrządu czy filtrów, czy nie daj boże coś mi podmienili... Szukam pilnej pomocy!!! Proszę o rade co to może być, jak coś to jestem z KRAKOWA i moge gdzieś jutro podjechać czy nawet dzisiaj się spotkać.

Dziękuje bardzo za wszystkie rady i każdą sugestię-pomoc!!!
Pozdrawiam
Zbyszek
_TIGER
Ostatnio zmieniony ndz lis 02, 2008 15:21 przez _TIGER, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Oli
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: pt wrz 09, 2005 22:02
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Post autor: Oli » ndz lis 02, 2008 17:40

wszystko OK, pompa paliwa załącza się i robi swoją robotę :bigok:


[b]148KM/326Nm[/b]

Awatar użytkownika
Arielll
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: śr paź 29, 2008 22:10
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Arielll » ndz lis 02, 2008 17:58

Wszystko gra. To wlasnie pompa podaje mieszanke. W swoim MK4 ARL mialem podobne zmartwienia zaraz po zakupie, dzwiek nie zawsze sie pojawia i nie zawsze tak samo brzmi. Trzeba przywyknac do tego.



Awatar użytkownika
_TIGER
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: pt kwie 07, 2006 19:35
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Post autor: _TIGER » ndz lis 02, 2008 18:23

Oli pisze:wszystko OK, pompa paliwa załącza się i robi swoją robotę :bigok:
OK rozumiem, tylko dlaczego tak nagle zaczeła dawać znać o sobie???
może to być powodem wymiany wkładu filtra paliwa, w którym miejscu się on znajduje??? byłem w aucie podniosłem siedzenie pasażera i ewidentnie odgłos jest od pompy paliwa tylko dlaczego tak nagle zaczeło się to dziać??? dżwięk trwa ok 2-3 sekundy i jest wyraźnie słyszalny-głośny... zaczeło się to po odebraniu auta od mechanika dlatego coś mi tu nie pasuje, pompa się raczej tak nagle nie zacznie zachowywać...
pozdr



Awatar użytkownika
Arielll
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: śr paź 29, 2008 22:10
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Arielll » ndz lis 02, 2008 18:28

Nie wiem czy dzialania mechanika mogly miec na to jakis wplyw, ale dla uspokojenia powiem Ci ze dzwiek pompy slyszalem przed wymiana pakietu startowego( pasek, filtry, olej) po zakupie auta jak i po wymianie. Dla mnie to calkowicie normalne i przekrecajac kluczyk oczekuje tego dzwieku.

Dawno masz to auto?



Awatar użytkownika
_TIGER
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: pt kwie 07, 2006 19:35
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Post autor: _TIGER » ndz lis 02, 2008 18:35

Arielll pisze:Nie wiem czy dzialania mechanika mogly miec na to jakis wplyw, ale dla uspokojenia powiem Ci ze dzwiek pompy slyszalem przed wymiana pakietu startowego( pasek, filtry, olej) po zakupie auta jak i po wymianie. Dla mnie to calkowicie normalne i przekrecajac kluczyk oczekuje tego dzwieku.

Dawno masz to auto?
Auto mam miesiac czasu i przejechałem nim 1000 km i nic sie nie dzialo, a teraz po wizycie w warsztacie mam takie dziwne dzwieki. Wczesniej byla naprawde cisza!!! a dzwiek jest bardzo wyrazny i glosny, nie jest to typowe bzykniecie tylko glosne bulgotanie. Dlatego się niepokoję!!!

pozdr



Awatar użytkownika
Cwieku
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 23:04
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Post autor: Cwieku » ndz lis 02, 2008 21:18

_TIGER, spokojna głowa. W moim AJMie mam to samo, zawsze po przekreceniu zapłonu tez mam to "bulgotanie" to pompa alektrycznie sie uruchamia i tłoczy paliwo. Filtr oleju znajduje sie pod maską po lewej stronie. Taka metalowa puszka. Nie przejmuj sie tylko lej dobre paliwo i jezdzij z głową (jak kazdym TDI ;)) :bigok:


[b]Nie dyskutuj z idiotami. Najpierw sprowadzą Cię do ich poziomu, później pokonają doświadczeniem.[/b]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 186 gości