[MK4] BARDZO PROSZĘ O POMOC-grzanie świec

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Tomek_Dx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: pt sty 07, 2005 01:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomek_Dx » czw paź 16, 2008 23:01

Nie wiem czy w tym silniku ustawia sie też kąt wtrysku. Jezeli diesel o oznaczeniu ALH zimny nie chce odpalać (lub odpala po 10 s) to wina źle ustawionego kąta wtrysku. Po odpaleniu silnik chodzi normalnie poniewaz komputer automatycznie go ustawia (koryguje) ale przy odpalaniu ważne aby mieścił sie w dopuszczalnym przedziale


Tomek Dx

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » czw paź 16, 2008 23:17

Tomek_Dx problem dotyczy silnika ASV (110 KM, VP) w aucie raftti'ego
i tam też się ustawia kąt wtrysku czyli kąt wyprzedzenia tłoczenia ale jego autko było już w rękach mirass'a więc uwaga jest nie na miejscu - jeśli wiesz co mam na myśli :chytry:


Obrazek

mirass
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 633
Rejestracja: czw lut 23, 2006 21:23
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Post autor: mirass » pt paź 17, 2008 09:56

Sztomel pisze:Tomek_Dx problem dotyczy silnika ASV (110 KM, VP) w aucie raftti'ego
i tam też się ustawia kąt wtrysku czyli kąt wyprzedzenia tłoczenia ale jego autko było już w rękach mirass'a więc uwaga jest nie na miejscu - jeśli wiesz co mam na myśli :chytry:
kat ustawiony na 55, dawka 4.0...


www.vagtune.pl tel. 502730289

Awatar użytkownika
Kris-THC
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: pt lut 11, 2005 22:00
Lokalizacja: Oława
Auto: Polo 9N Audi A3 8P Golf MK4
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Kris-THC » ndz paź 19, 2008 00:59

3 sek. kręcić to wg mnie bardzo długo. Jak wsio bangla to od strzała
tdi-ki palą niezależnie od temperatury :grin:


Moc jest w mieście Łodzi gdzie bieganie psom szkodzi.
V.A.G.-ina way :) VAGina family :) Today, tomorrow, VAGina :)
Obrazek

raftti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn wrz 15, 2008 08:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: raftti » pt paź 31, 2008 20:55

PinkFloyd pisze:O tym ciśnieniu powiem tak. Mój ojciec miał pecha i w swoim ALH trafił na wadliwą partię zaworów. Ludzie z forum wiedza o co chodzi. Urwał się kawałek grzybka. na jednym cylindrze kompresa 0. Auto rzucało. Ale mimo tego nawet rano palił od zabka na 3 gary. W zależnosci ja sie tłoki ustawiły. jak uszkodzony był na górze na najpóźniej za drugim obrotem wału. A korekte softu robiłęs pod kątem dawki, czy tylko wartosci fabryczne dołożyliscie na maxa?

Ja miałęm tak ze palił po 10 sekundach , ale jak zregenerowałem rozrusznik i dałem akumulator 760A i pali od zabka a aplił jak u Ciebie.

[ Dodano: Sro 15 Paź, 2008 ]
Tu masz moduł gdzie siwece grzeja w zakresie 0-25st - moduł do tdi http://moto.allegro.pl/item458116379_zl ... _bm25.html
WITAM...Z góry dziękuje PINKFLOYD za pomoc masz ode mnie punkt...moduł pomógł i działa zaskakująco dobrze...przy tych temperaturach jak jest teraz to po nocy grzeje świece ok 4 sekundy no i oczywiście samochód zapala bez problemu...po rozgrzaniu do temp tak przynajmniej mi sie wydaje ok 35-40 stopni już sie nie załącza i nie grzeje świec...mam to zamontowane już 3 dni i nie było jeszcze problemu z zapaleniem...
POZDRAWIAM wszystkich i dziękuje za pomoc



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » pt paź 31, 2008 21:05

raftti pisze:
PinkFloyd pisze:O tym ciśnieniu powiem tak. Mój ojciec miał pecha i w swoim ALH trafił na wadliwą partię zaworów. Ludzie z forum wiedza o co chodzi. Urwał się kawałek grzybka. na jednym cylindrze kompresa 0. Auto rzucało. Ale mimo tego nawet rano palił od zabka na 3 gary. W zależnosci ja sie tłoki ustawiły. jak uszkodzony był na górze na najpóźniej za drugim obrotem wału. A korekte softu robiłęs pod kątem dawki, czy tylko wartosci fabryczne dołożyliscie na maxa?

Ja miałęm tak ze palił po 10 sekundach , ale jak zregenerowałem rozrusznik i dałem akumulator 760A i pali od zabka a aplił jak u Ciebie.

[ Dodano: Sro 15 Paź, 2008 ]
Tu masz moduł gdzie siwece grzeja w zakresie 0-25st - moduł do tdi http://moto.allegro.pl/item458116379_zl ... _bm25.html


WITAM...Z góry dziękuje PINKFLOYD za pomoc masz ode mnie punkt...moduł pomógł i działa zaskakująco dobrze...przy tych temperaturach jak jest teraz to po nocy grzeje świece ok 4 sekundy no i oczywiście samochód zapala bez problemu...po rozgrzaniu do temp tak przynajmniej mi sie wydaje ok 35-40 stopni już sie nie załącza i nie grzeje świec...mam to zamontowane już 3 dni i nie było jeszcze problemu z zapaleniem...
POZDRAWIAM wszystkich i dziękuje za pomoc

To tylko sie cieszyć :bigok: A może pamietasz który kabelek od czujnika temp. idzie do ECU jak montowałes moduł?
Ostatnio zmieniony pt paź 31, 2008 21:05 przez PinkFloyd, łącznie zmieniany 1 raz.



raftti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn wrz 15, 2008 08:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: raftti » pt paź 31, 2008 21:23

To tylko sie cieszyć :bigok: A może pamietasz który kabelek od czujnika temp. idzie do ECU jak montowałes moduł?[/quote]

Wiesz co oddałem to moim mechanikom i oni mi to zrobili...dowiem sie i dam znac



ohiorafal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 14:46

Re: [MK4] BARDZO PROSZĘ O POMOC-grzanie świec

Post autor: ohiorafal » ndz lis 21, 2010 12:24

witam was

ja mam także podobny problem z odpalaniem mojego TDI 110KM. Najgorzej jest teraz jesienią, gdy temperatury oscylują w granicach 5-10st. Rano muszę go kręcić ok 4 razy zanim załapie. Po przekręceniu kluczyka świece się palą dosłownie 1,5 sek. Co do tej pory ustaliłem:
- kąt wtrysku sprawdzony na VAGu 38, także nie najgorzej
- świece sprawdzone
- filtr paliwa wymieniony przy zmianie oleju, ok 7mc temu
- auto normalnie przyspiesza, nie zauważyłem spadku mocy, także myślę że pompa jest ok
- Na VAGu wyskoczył błąd czyjnika temp, także jego wymieniłem

Moim zdaniem problem jest ze zbyt krótkim grzaniem świec. Dzisiaj rano przeprowadziłem eksperyment. Odłączyłem czujnik temperatury i zapaliłem silnik, EUREKA - zapalił jak igła.
Przeglądałem forum ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Może jest ktoś z lubelskiego (okolice Lublin/Puławy) kto mógłby mi pomóc ??


Obrazek

ohiorafal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 14:46

[MK4] BARDZO PROSZĘ O POMOC-grzanie świec

Post autor: ohiorafal » ndz lis 21, 2010 13:45

chyba zastosuje się do rady ,,Sztomela" i ja też zamontuje taki wyłącznik przy wtyczce czujnika temp. Tylko mało miejsca tam na jakies komplikacje, strasznie krótkie te kabelki :/ Może jakaś podpowiedz kogoś kto już może ma to za sobą ...


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 257 gości