mam w trojce dziwny rezonas

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
adamciowasyl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz paź 14, 2007 15:39
Lokalizacja: Legnica

Post autor: adamciowasyl » czw paź 23, 2008 16:21

No forumowicze ja juz sie uwolnilem od REZONANSU :D:D:D:D , tak mnie to denerwowalo ze wziolem sie sam za wymiane łącznika elastycznego. Łacznik 35zł , roboty z 2h no i teraz rewelacja nic nie slychac :D:D:D zadnego buczenia.


Rady:

WD-40 na sruby bez tego nie pujdzie :/
dobra szlifierka
spawarka MIG (elektroda bylo by ciezko)

I jazda :) , a jaka satysfakcja z tego ze samemu zrobilam :D.


POZDRAWIAM I POWODZENIA :)



Awatar użytkownika
yoobi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: pn lip 17, 2006 22:12
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Post autor: yoobi » pt paź 24, 2008 09:03

U mnie poprzedni właściciel też wstawił pod samochodem drugą złączkę elastyczną (tą drucianą). Ale efekt raczej mizerny.
U mnie zauważyłem trzy przyczyny:
1. Zapewne trzeba zmienić złączkę elastyczną tą przy silniku i wywalić tą drugą.
2. Drgania osłony termicznej o karoserię (tam jest przez całą długość tunelu taka cienka blacha co sobie lubi drgać).
3. Tłumik środkowy (buczy jak głupi - jest chyba najgłośniejszy - czekam aż zgnije i kupie jakiś lepszy niż ta tandeta).

Pozdro
yoobi


OSPF chodzi własnymi ścieżkami. :-)

GRIZLI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: wt sie 22, 2006 19:31
Lokalizacja: MALBORK Hamburg
Kontakt:

Post autor: GRIZLI » pt paź 24, 2008 21:29

A może ktoś bliżej określić, o jaką siatkę ( złączkę elastyczną) biega? Patrzyłem sobie w ETCE i nic takiego nie znalazlem. Przynajmniej nie ma w wykazie części nic spełniającego funkcję tłumika drgań.
Podobny temat poruszany kolejny raz a ja jestem kolejnym ,,szczęśliwym" posiadaczem ciekawostek dźwiękowych, których także nie mogę zlokalizować.


Octavia III -1.4 DSG ---[/i]

Awatar użytkownika
adamciowasyl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz paź 14, 2007 15:39
Lokalizacja: Legnica

Post autor: adamciowasyl » sob paź 25, 2008 20:42

Tutaj przykladowy W golfie Tdi jest zaraz za turbina . U siebie wymienilem i juz ZERO buczenia :D:D:D:D pozdrawiam i powodzenia



Awatar użytkownika
daniel_dyla
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: czw mar 06, 2008 21:53
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Post autor: daniel_dyla » sob paź 25, 2008 21:12

U mnie problem był taki sam drgania (buczenie ) przy małych obrotach ( powyżej 1000 do 1300) powymieniałem wszystko co się dało (siatka wydechu i elementu gumowe tj. poduszkę pod silnikiem gumki od filtra ) po dokręcałem tez wszystko co się dało a i tak buczy. A problem był banalnie prosty :D jednak obudowa filtra powietrza. Auto pewnie miało dzwona i jakoś dziwnie musiała pasować ta obudowa. Jak dotarłem do tego? Sprawa prosta. W szczeliny obudowy powciskałem watę (taka do wygłuszenia) albo cos w stylu gąbki. I to pomogło. Niewinem dlaczego ale jak ta obudowa drgała to byłem na 100 % przekonany ze to katalizator (bo tylko to zostało do wymiany). Nawet miałem go wycinać. Wiec zanim się ktokolwiek weźmie za wymianę czego kol wiek niech spróbuje tego motywu z gąbka. Może będzie tak jak u mnie :D pozdraVWiam.
Ostatnio zmieniony sob paź 25, 2008 21:19 przez daniel_dyla, łącznie zmieniany 2 razy.


[url]http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=81346[/url]

Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » ndz paź 26, 2008 08:26

tez to mam, powiem ze nawet przy gaszeniu szarpnie buda, podejrzewam poduszki, tylko która??, dobrze by było wiedziec to by zmienił ta zła, no bo wszystkie zmienic to troszke jest $$$
Ostatnio zmieniony ndz paź 26, 2008 10:24 przez piter_s, łącznie zmieniany 1 raz.



GRIZLI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: wt sie 22, 2006 19:31
Lokalizacja: MALBORK Hamburg
Kontakt:

Post autor: GRIZLI » ndz paź 26, 2008 17:37

piter_s pisze:tez to mam, powiem ze nawet przy gaszeniu szarpnie buda, podejrzewam poduszki, tylko która??, dobrze by było wiedziec to by zmienił ta zła, no bo wszystkie zmienic to troszke jest $$$
Na pocieszenie napiszę, że ja wymieniłem 3 poduchy pod silnikiem a efekt szrpnięcia budą przy gaszeniu silnika nie ustapił.


Octavia III -1.4 DSG ---[/i]

Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » ndz paź 26, 2008 17:43

GRIZLI pisze:
piter_s pisze:tez to mam, powiem ze nawet przy gaszeniu szarpnie buda, podejrzewam poduszki, tylko która??, dobrze by było wiedziec to by zmienił ta zła, no bo wszystkie zmienic to troszke jest $$$
Na pocieszenie napiszę, że ja wymieniłem 3 poduchy pod silnikiem a efekt szrpnięcia budą przy gaszeniu silnika nie ustapił.
no to to jest jeszcze do wytrzymania, ale ten rezonans najgorszy, w niskim zakresie obrotowym.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 188 gości