Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

djmike
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz wrz 28, 2008 23:19
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Post autor: djmike » sob paź 18, 2008 11:46

LysyStudio pisze:A ja problemu sie pozbyłem..... :D


Powiedzieć Wam jak ? Sprzedałem auto :grin: I już mi nic nie szarpie, nie drży na światłach itd :hmm:


Kolega ostatnio kupił sobie Audi A3 1.9 TDi 110 PS i powiem szczerze, problem dokładnie taki sam jak u mnie, może w minimalnym stopniu miejszy....
kolego powiedz mi jak sprzedales to auto? Kupujacy nie przejechal sie samochodem czy co? przeciez jakby jechal tym autem to zorientowalby sie ze cos trzesie???



LysyStudio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw wrz 11, 2008 10:28
Lokalizacja: krakow

Post autor: LysyStudio » sob paź 18, 2008 12:20

To nie była jakaś bardzo uciążliwa usterka... Zapytam mechanika który sie tym autem bawił, jak problem został rozwiązany



Franek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: pn cze 19, 2006 23:12
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Franek » sob paź 18, 2008 13:35

U mnie drgawki ustały po wymianie dwumasu, zalozylem jednomas + g60 i teraz poki co jest cisza. Sprzeglo wymienilem ze wzgledu na to ze sie skonczylo, a nie przez drgawki. Czasami czuje lekkie drgania silnika ale podkreslam bardzo lekkie na biegu jałowym i mysle ze to jest wina nastawnika ktory trzeba wyczyscic.



LysyStudio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw wrz 11, 2008 10:28
Lokalizacja: krakow

Post autor: LysyStudio » ndz paź 19, 2008 17:35

No cóż te nasze samochody są dosyć wylatane, większość golfów 4 1.9 TDI z rocznika około 2000 ma realnie przejechane 300-400 tyś, chyba że ktoś od nowości ma tutaj auto w co wątpie... I nie wierzcie w takie baje, że auto od dziadka itd itd... Nikt za granicą nie kupuje Diesla, żeby jeździć nim do kościoła, więc jakie wychodzą usterki takie wychodza...

Wątpie, żeby wina leżała po stronie dwumasu, skoro odpialem kabel od predkosciomierza i problem zniknał.... Raczej stawiam na elektronike


Miał ktoś taki problem z motorem na pompowtryskach np w wersji 130 PS?



Awatar użytkownika
stania-PL
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: wt wrz 04, 2007 01:06
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: stania-PL » czw paź 23, 2008 20:00

kolego jaki jest koszt takiej wymiany i z jakiej firmy kupiles podzespoly? Trzeba wymieniac sprzeglo czy sam dwumas wystarczy? U mnie sprzeglo chodzi elegancko

Tak Ci się wydaje ze jest eleganckie u mnie tez było eleganckie zero slizgania itp. a było zmasakrowane. Sprzęgło i dwumas "LUK" koszt ok 1300 zł + 300 mechanior.

Jak cos pisz na priv


<wymoderowano>

greg2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw paź 23, 2008 15:11
Lokalizacja: Krakow

Dziwne zachowania silnika AHF,drgawki

Post autor: greg2 » czw paź 23, 2008 20:21

Witam!
Przeczytalem wszystkie posty, i dalej nie wiem co moze byc przyczyna tych drgawek,a objawy mam takie same jak wiekszosc z was.
Skoro odlaczenie wtyczki od predkosciomierza daje efekt pozytywny,to tez bym wykluczyl dwumas,cos chyba nie tak z elektronika?Mam tez objaw trudniejszego odpalania na zimnym,na cieplym od strzala pali,moze to tez jakis zwiazek z tymi drganiami.



szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » czw paź 23, 2008 21:33

Koledzy czy odpoęcie wtyczki od impulsatora powoduje wygenerowanie błędu w ECU ?



bercik2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn lis 21, 2005 23:06
Lokalizacja: Połaniec
Kontakt:

Post autor: bercik2 » pt paź 24, 2008 17:56

szatanek pisze:Koledzy czy odpoęcie wtyczki od impulsatora powoduje wygenerowanie błędu w ECU ?
nie powoduje


jak by nie było będzie bardzo miło :P

djmike
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz wrz 28, 2008 23:19
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

LysyStudio

Post autor: djmike » sob paź 25, 2008 21:40

LysyStudio do tej pory nie napisales na forum jak pozbyles sie drgania silnika? Podobno przed sprzedaza Twojego samochodu Twoj mechanik cos pogrzebal i udalo ci sie sprzedac auto, sam pisales ze nie byla to wielka usterka??



rav_tdi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 15:55
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: rav_tdi » ndz paź 26, 2008 13:48

Witam!
Ja mam ten sam problem co większość, czyli drgawki silnika przy powolnym dojerzdżaniu do np. świateł. Całą akcje zuważyłem po wymianie klp. rozrządu, kpl. klinowego, oleju, filtrów. Był wątek przepływomierza wcześniej, więc skojarzyłem sobie pewną sprawę, którą mechanik mi powiedział po otwarciu maski, a mianowicie, że mam jakiś drogi typ przepływomierza i że jak będe wymieniał to będzie "bolało", a on ma ten tańszy(bo też ma TDI, ale w passacie) i go tak nie pociągnie finansowo. I tutaj domysł dlaczego mi o tym powiedział??, czy może jakiś jego ostatni świerzy temat z takim problemem, że nawaliło i trzeba coś załatwić/skombinować???? A auto stało u niego 3 dni, więc domysł czy przypadkiem nie dokonał "machnią" i teraz ja mam problem!! Dodam, że silnik ma około 150tyś i po podłączeniu do laptopa nie znalazł żadnych błędów, przyjrze sie jeszcze dokładnie dawce na MFA podczas drgań i odepne wtyczke, bo nie robiłem jeszcze tego!
W sumie na dokładnie moją i innych taką samą dolegliwość nie ma 100% ODPOWIEDZI!!


SCIROCCO 4 EVER D BEST!!

kaiserman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: czw lut 01, 2007 01:47
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: kaiserman » ndz paź 26, 2008 23:14

Witam czytam powyższy temat i ja mam podobny problem.
Przy zmianie biegu jak jadę wolno to czuje stuki tak jakby poduszka przy zmianie biegu stuk, i przy zimnym silniku mi telepie silnikiem jak się rozgrzeje to jest Oki jak już dostanie 70 C, to chodzi bardzo równo i nie telepie silnikiem i coś takiego się dzieje jak stoję na górce to mi bardzooo mocno telepie jak wyłączam silnik też słyszę takie telepanie i silnikiem mi rzuca dość mocno czasem to się dzieje.. ja czytałem że coś takiego tez może być od poduszki co myślicie??
Czy raczej dwumas dla mnie to dziwne bo to się czasem dzieje nie zawsze… i czytałem że to może być poduszka czy ktoś zna ceny poduszek od silnika i od skrzyni …??


A3 TDI ASZ 163KM 389Nm:):):)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1110053&highlight=#1110053

djmike
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz wrz 28, 2008 23:19
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Post autor: djmike » pn paź 27, 2008 17:25

Kolego to raczej nie ten dzial.. masz zupelnie inne objawy. W w/w dziale opisujemy drgawki silnika ktore pojawiaja sie podczas wolnej jazdy na luzie (toczenia sie) np przy dojezdzaniu do swiatel. Drgawki ustepuja po calkowitym zatrzymaniu pozazdu



LysyStudio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw wrz 11, 2008 10:28
Lokalizacja: krakow

Re: LysyStudio

Post autor: LysyStudio » pt lis 14, 2008 01:35

djmike pisze:LysyStudio do tej pory nie napisales na forum jak pozbyles sie drgania silnika? Podobno przed sprzedaza Twojego samochodu Twoj mechanik cos pogrzebal i udalo ci sie sprzedac auto, sam pisales ze nie byla to wielka usterka??

W chwili oddania samochodu klientowi, usterka występowała... lecz klient zbytnio był napalony, żeby sie połapać że coś jest nie tak. Po za tym, tak jak pisze nie była to jakaś bardzo uciążliwa wada, nie działo sie to za każdym razem, tylko raz na jakiś czas. W chwili "oglądania" auta przez mechanika klienta, napomniałem, że będą poduszki pod silnikiem do wymiany i coś "szarpie" silnikiem przez to, ale mecher wyśmiał mnie (a raczej dosyć konkretne fury robił tam), wskazał przy okazji na koło i pasek od wspomagania i powiedział, że tam tkwi usterka i mówi, że to zrobi... Klient sie odzywał do mnie i chwalił auto, wiec raczej mu nic juz nie szarpie, kiedys podjade przy okazji do tego mechanika to zapytam sie o co tam biegało. Nie chce klienta rzecz jasna pytac o takie szczegoly :foch:



Awatar użytkownika
TuneFORCE
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 465
Rejestracja: pt lis 14, 2008 10:51
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: TuneFORCE » pt lis 14, 2008 11:19

Co do map....może i u niektórych pomaga ale podejrzewam że tymczasowo
Ostatnio zmieniony czw lip 23, 2009 20:34 przez TuneFORCE, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 181 gości