Po wymianie przełącznika kierunkowskazów śiweci ESP

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

aszastra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 10:49
Lokalizacja: Kwidzyn

Po wymianie przełącznika kierunkowskazów śiweci ESP

Post autor: aszastra » pt paź 17, 2008 20:39

Bora Kombi 1,9TDI- 130 źrebaczków :okej:

Witam dzisiaj mechanik wymienił mi przełącznik kierunkowaskazów ( było zdjęte napięcie z akumulatora) , po tej operacji na stałe świeci mi się ESP.Mechanik twierdzi, że trzeba troszkę pojeździć i po 10 uruchomieniach będzie OK.Czy zgadzacie się z jego opinią ???
Z góry dziękuję.



Awatar użytkownika
korfanty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw sty 19, 2006 09:09
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: korfanty » pt paź 17, 2008 20:48

Zmienił położenie taśmy/zwijacza bo musiał go wyciągnąć do wyjęcia przełącznika jak się samo nie skalibruje to trzeba podpiąć vaga i zrobić adaptacje czujnika kąta skrętu.

nie wiem czy zadziała bez vaga ale:
1) odpalić samochód
2) skręcić kierownicę na max w prawo potem w leto
3) jechać autem na krótkim odcinku prędkością do 20 km/h
4) stanąć zgasić auto
Ostatnio zmieniony pt paź 17, 2008 20:55 przez korfanty, łącznie zmieniany 1 raz.



aszastra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 10:49
Lokalizacja: Kwidzyn

Post autor: aszastra » sob paź 18, 2008 06:11

Czy to odpalenie ( próba skrętów) powinno odbyć się zaraz po podaniu napięcia z akmumulatora , czyli po zakończeniu roboty)? Czy tą próbę można zrobić w dowolnym momencie ????



Awatar użytkownika
korfanty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw sty 19, 2006 09:09
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: korfanty » sob paź 18, 2008 09:58

W dowolnym momencie ale tak jak wspomniałem może się okazać że to nie zadziała i tylko podłączenie vaga zostanie (mam nadzieje że mechanik nie uszkodził taśmy/zwijacza)



aszastra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 10:49
Lokalizacja: Kwidzyn

Post autor: aszastra » sob paź 18, 2008 12:59

korfanty pisze:(mam nadzieje że mechanik nie uszkodził taśmy/zwijacza)
Rozmawiałem z nim jeeszcze dzisiaj rano , przekonywał mnie, że zrobił wszystko dobrze( twierdzi, że nie ma możliwości złego założenia kierownicy , twierdzi też że sprawdzał czy zwijacz przy skręcaniu pracuje poprawnie) -szkoda ,że nie ma Vaga , jakbym wiedział, że po wymianie przełącznika może być taki problem to bym zaprowadził autko do mechaniora który Vaga posiada. :grrr:

Tak na marginesie zastanawiam się nad kupieniem iterfeisu Vag , jak jest z oprogramowaniem do mojej Bory z 2001 r , czy takowe występuje w wersjach skrakowanych ????
Na co zwrócić uwagę ???
Korfanty dzięki za pomoc :partyman: , jeśli Cię interesuje to powiadomię Cię jak się to skończyło.

[ Dodano: 22 Paź 2008 15:19 ]
Pojechałem dzisiaj podłączyć się do VAga , okazało się że czujnik skrętu przy wyprostowanych kołach pokazuje: - 375 stopni.Gamoń jeden wsadził mi kierownicę przy skręconych kołach ,jak dzisiaj do niego pojechałem to nawet nie umie przyznać się do błędu.Jutro razem z nim zdejmiemy kierownicę i mam nadzieję, że dobrze ustawimy ten czujnik. :grrr:

[ Dodano: 27 Paź 2008 06:56 ]
Osobiście zaglądnąłem z mechanikiem pod kierownicę, ustawiłem czujnik w połowie ( 2 obroty od lewej) i wszystko OK. :grin:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 102 gości