Wskaźnik doładowania w AAZ....

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
andrew.zbyrko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 589
Rejestracja: śr sie 08, 2007 22:18
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: andrew.zbyrko » sob paź 04, 2008 22:41

Capulet, chodzi o to że trójnik może być nie drożny, sprawdź go


topbrakes.pl
Hamulce na ulicę i do Sportu: klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe, przewody w stalowym oplocie

Capulet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: czw sty 24, 2008 22:49
Lokalizacja: LDZ
Kontakt:

Post autor: Capulet » ndz paź 05, 2008 00:09

Trójnik jest drożny ! :chytry: W takim razie jutro z rana sprawdzę wskaźnik kompresorem.



Awatar użytkownika
Virus177
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 555
Rejestracja: pt lut 17, 2006 17:38
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Virus177 » ndz paź 05, 2008 13:15

a sprawdzales podczas jazdy bo na postoju nawet jak mocno przygazujesz to turbo nie napompuje Ci cisnienia
najlepiej widac jest dopiero gdzies na 3 biegu i bucie bo turbo pompuje ciasnienie pod obciazniem (oczywiscie po wczesniejszym nagrzaniu silnika zeby turbawki nie popsuc ;) )


Vr6 24v http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=328873

m.s
DIESEL POWER
DIESEL POWER
Posty: 887
Rejestracja: sob paź 20, 2007 01:15
Lokalizacja: GST
Kontakt:

Post autor: m.s » ndz paź 05, 2008 13:21

Capulet, sprawdziłes juz zegar ?



Capulet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: czw sty 24, 2008 22:49
Lokalizacja: LDZ
Kontakt:

Post autor: Capulet » ndz paź 05, 2008 13:23

Virus177 pisze:a sprawdzales podczas jazdy bo na postoju nawet jak mocno przygazujesz to turbo nie napompuje Ci cisnienia
najlepiej widac jest dopiero gdzies na 3 biegu i bucie bo turbo pompuje ciasnienie pod obciazniem (oczywiscie po wczesniejszym nagrzaniu silnika zeby turbawki nie popsuc ;) )

Kilka postów wyżej zamieściłem foto przy prędkości 80 km/h i obrotach prawie 4000 wskaźnik dalej pokazuje 0, później pojadę i sprawdzę czy sam wskaźnik nie jest walnięty :chytry:

[ Dodano: 05 Paź 2008 13:24 ]
m.s pisze:Capulet, sprawdziłes juz zegar ?
Po obiedzie pojadę ;) ;) ;) ;)

[ Dodano: 05 Paź 2008 16:49 ]
No i lipa panowie :( Wskaźnik sprawdzony na kompresorze ustawiłem 1 Bar i dokładnie tyle wskazywało w aucie. Trójnik drożny, wężyk tez cały nigdzie nie przetarty ani nic więc generalnie powinno działać a tu NIC...... :chytry: :chytry: :chytry: :chytry: :chytry: :chytry: :chytry: :chytry: :chytry: :chytry: :chytry: :chytry:



m.s
DIESEL POWER
DIESEL POWER
Posty: 887
Rejestracja: sob paź 20, 2007 01:15
Lokalizacja: GST
Kontakt:

Post autor: m.s » ndz paź 05, 2008 18:46

Capulet pisze:No i lipa panowie Wskaźnik sprawdzony na kompresorze ustawiłem 1 Bar i dokładnie tyle wskazywało w aucie. Trójnik drożny, wężyk tez cały nigdzie nie przetarty ani nic więc generalnie powinno działać a tu NIC......
tak czytam i czytam i nic niemoge wymyslec
skoro wszystko sprawdziłes to moze gdzies koło turbo ucieka powietrze jak auto sie zbiera ?
niewydaje sie troche zamulone ?
Ostatnio zmieniony ndz paź 05, 2008 18:47 przez m.s, łącznie zmieniany 1 raz.



Capulet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: czw sty 24, 2008 22:49
Lokalizacja: LDZ
Kontakt:

Post autor: Capulet » ndz paź 05, 2008 21:51

W piątek po pracy zmieniłem mu pin-a :> na allegro kupiłem no i teraz auto zbiera sie o wiele lepiej normalnie cały czas noga w podłodze ;) Turbo "jakoś" tam dmucha.... pisze "jakoś" bo właściwie to moje pierwsze autko jest i dopiero wdrażam sie w temat Diesel + Turbo wiec już sam nie wiem. Jak bym podłączył go pod VAG-a to myślicie że wyjdzie co jest nie halo ??? :chytry: :chytry:



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » ndz paź 05, 2008 22:07

Capulet, spróbuj na próbe podpiąc węzyk od zegara bezposrednio do krućca w kolektorze , czyli odpinasz oryginalny węzyk co idzie do kolektora do pompy i na króciec wkłądasz bezposrednio przeźroczysty węzyk od wskaźnika boost , jazda próbna i zobaczysz czy wskazówka dźwiga się czy nie.


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20938][img]http://www.motostat.pl/user_images/20938/icon5.png[/img][/url]

Capulet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: czw sty 24, 2008 22:49
Lokalizacja: LDZ
Kontakt:

Post autor: Capulet » ndz paź 05, 2008 22:11

homsky, Sprawdzę to z samego rana :) i dam znać.

[ Dodano: 06 Paź 2008 10:28 ]
No i oczywiście musiałem coś popsuć :grrr: :grrr: :grrr: :grrr: :grrr: Ułamał mi się ten "dzyndzelek" który wychodzi z turbo na którego zakłada się wężyk :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ Później foto zapodam.... Macie jakiś pomysł jak to naprawić ?? ?? !! ?? ??

[ Dodano: 06 Paź 2008 11:22 ]
:grrr: :grrr:

[ Dodano: 06 Paź 2008 11:43 ]
Capulet pisze:homsky, Sprawdzę to z samego rana :) i dam znać.

[ Dodano: 06 Paź 2008 10:28 ]
No i oczywiście musiałem coś popsuć :grrr: :grrr: :grrr: :grrr: :grrr: Ułamał mi się ten "dzyndzelek" który wychodzi z turbo na którego zakłada się wężyk :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ Później foto zapodam.... Macie jakiś pomysł jak to naprawić ?? ?? !! ?? ??

[ Dodano: 06 Paź 2008 11:22 ]
:grrr: :grrr:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony pn paź 06, 2008 11:23 przez Capulet, łącznie zmieniany 1 raz.



sebii78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: śr mar 26, 2008 20:00
Lokalizacja: Żory

Post autor: sebii78 » wt paź 07, 2008 21:16

Z tego co widac na focie to jest troszke roboty ja bym odkrecił ten cały element od kolektora rozwiercił wiertłem i dał nową tulejkę albo na gwint lub idealnie spacować na jakiś klej >bedziesz miał pewnosc ze ci to będzie trzymac jak należy lub poszukaj takiego elementu może ktoś ma na sprzedż oczywiście całośc a nie samą tulejke.



educh1985
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: czw lip 12, 2007 21:22
Lokalizacja: strzelno
Kontakt:

Post autor: educh1985 » pt paź 10, 2008 00:36

A ja mam pytanie czy napewno pod ten przewod podpina sie zegar, sadzilem ze pod ten co jest z tylu co do gruchy idzie ?
a wezyk zalozyl bym gumowy w materiale pewnosc ze od temperatury nie bedzie sie rozprezal od cisnienia
Ostatnio zmieniony pt paź 10, 2008 00:37 przez educh1985, łącznie zmieniany 1 raz.



Capulet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: czw sty 24, 2008 22:49
Lokalizacja: LDZ
Kontakt:

Post autor: Capulet » pt paź 10, 2008 16:43

sebii78 pisze:Z tego co widac na focie to jest troszke roboty ja bym odkrecił ten cały element od kolektora rozwiercił wiertłem i dał nową tulejkę albo na gwint lub idealnie spacować na jakiś klej >bedziesz miał pewnosc ze ci to będzie trzymac jak należy lub poszukaj takiego elementu może ktoś ma na sprzedż oczywiście całośc a nie samą tulejke.
Tak zrobiłem :) Zdjąłem całość, rozwierciłem i wkleiłem tulejkę aluminiową na Poxipol :)




NIESTETY W ZEGARZE DALEJ NIE MA CIŚNIENIA !!!!! :( :( :( :( :( :( :( :( :(

Co należałoby jeszcze sprawdzić ?? ?? ?? ?? ?? ?? ??



kenorb85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: sob sie 09, 2008 00:16
Lokalizacja: Kłosowo, Trójmiasto

Post autor: kenorb85 » śr paź 15, 2008 20:51

Na zdjęciu które zrobiłeś widać, że w tulejce (tej co Ci się ułamała) był olej. Może to on, albo jakiś syf połączony z olejem zablokował te przejście. Jak rozwiercałeś ten kolektor to sprawdzałeś czy jest prześwit w tym otworze. Bo może ten poxipol teraz ci to zalepił.

A tak z drugiej strony skoro jest olej w kolektorze ssącym to może turbo już nie ten teges. Tłumaczyło by to dymienie które opisujesz w innym temacie.



Capulet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: czw sty 24, 2008 22:49
Lokalizacja: LDZ
Kontakt:

Post autor: Capulet » śr paź 15, 2008 21:18

kenorb85 pisze:A tak z drugiej strony skoro jest olej w kolektorze ssącym to może turbo już nie ten teges. Tłumaczyło by to dymienie które opisujesz w innym temacie.
Dokładnie tak samo mi sie wydaje... turbo chyba siada... Przewody są drożne tuleja którą wmontowałem też.....



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 192 gości