Problem ze sprzęgłem lub skrzynią biegów w AFN

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
PacekPlacki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: pn sie 28, 2006 21:29
Lokalizacja: PŁOCK

Problem ze sprzęgłem lub skrzynią biegów w AFN

Post autor: PacekPlacki » ndz paź 12, 2008 22:48

Problem ze sprzęgłem albo skrzynią biegów. VW SHARAN AFN
1. Biegi czasem wchodzą czasem trzeba sie z nimi siłować.
2. Po odpuszczeniu sprzegła i ponownym wciśnięciu czasem problem znika ale tylko na chwile.
3. Zauważyłem że na np. stoje na światłach ulca bez wzniesienia bez górki .... wrzucam 1 bieg nie puszczam!!! sprzęgła a samochód zaczyna sie powoli toczyć do przodu.

Co może być czy mam myśleć o wymianie sprzęgła czy może to coś innego.??



Awatar użytkownika
SotoM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw cze 12, 2008 23:51
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: SotoM » ndz paź 12, 2008 23:32

ja ci proponuje najpierw wymienić płyn w układzie sprzegła. sprzęgło jest zasilane tym samym płynem co hamulcowy z jednego zbiorniczka. zawyczaj wymienia sie płyn hamulcowy w ukł.hamulcowym ale o sprzęgle sie zapomina.w siłowniku jest stary płyn zmieszany z wilgocią i nie odpowiednie jest cisnienie w momencie wcisniecia pedału sprzegła i siłownik do końca ci nie wciska łapy.jesli po tej operacji nadal bedzie to samo to juz moze być wina docisku sprzęgła. wiec to jest 1wsza moja rada.
a 2ga jesli to zrobisz i bedą nadal ciezko biegi wchodzić z takim jakby oporem. to wymieniń olej w skrzyni biegów. ja u sibie w golfie przed wczoraj zmieniłem i teraz biegi mam jak by z fabryki dopiero wyjechał. Castrol TAF-X 75W-90 2L wchodzi do skrzyni.



Awatar użytkownika
PacekPlacki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: pn sie 28, 2006 21:29
Lokalizacja: PŁOCK

Post autor: PacekPlacki » pn paź 13, 2008 16:04

Dzieki za podpowiedż napewno zaczne od wymiany płynu hamulcowego i jeszcze gdzieś wyczytałem ze możliwe ze jest zapowietrzone sprzęgło --- jeśli to nie pomoże wymienie olej w skrzyni.



godawa111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt sty 09, 2009 12:46
Lokalizacja: Llandudno JUnction(WALIA)
Kontakt:

Post autor: godawa111 » pn kwie 20, 2009 13:30

PacekPlacki, witam mam do Ciebie pytanko tez jestem posiadaczem takiego autka sharanAFN i mam znim ciągle jakies problemy a ostatni wczoraj mianowicie skrzynia biegów został bieg prawdopodobnie 3 i nic innego nie moge zrobić lewarek "lata"we wszystkich kierunkach sprawdziłem cięgła są ok może mi coś pomożesz



arwam

Post autor: arwam » pn kwie 20, 2009 14:49

PacekPlacki pisze: Zauważyłem że na np. stoje na światłach ulca bez wzniesienia bez górki .... wrzucam 1 bieg nie puszczam!!! sprzęgła a samochód zaczyna sie powoli toczyć do przodu.
według mnie to jest zapowietrzenie + zużyte uszczelnienia siłownika lub pompki sprzęgłowej.
płynu chamulcowego nie ubywa?

[ Dodano: 20 Kwi 2009 14:50 ]
jeśli nie ubywa to stawiam na pompkę



jarkob
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pt paź 31, 2008 21:32
Lokalizacja: krosno/kraków

Post autor: jarkob » pn kwie 20, 2009 17:13

Witam
podłącze się do tematu. U mnie sprzęgło bierze przy samym końcu biegi wchodzą gładko, sprzęgło nie ślizga.
planuje wymienić płyn hamulcowy. Mam kilka pytań:
1. Czy wymiana płynu coś pomoże?
2. Jak się wymienia płyn hamulcowy? Jak się go spuszcza, odpowietrza?
3. Czy w moim samochodzie jest jeden pojemnik na płyn? Chodzi mi czy płyn hamulcowy i do sprzęgła jest osobno wlewany.

nie potrafię ocenić kiedy płyn był wymieniany, ale na korku płynu hamulcowego skrapla się woda czy coś podobnego.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 186 gości