kontrolka temperatury

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pawel1140
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr sty 02, 2008 16:44
Lokalizacja: zary

kontrolka temperatury

Post autor: pawel1140 » sob paź 11, 2008 20:10

mam maly problem niewiem co jest przyczyna a mianowicie podczas jazdy miga mi kontrolka od temperatury raz miga potem sie wylaczy potem znowu miga tak jakby cos nie laczylo temperatura silnika jest ok na polowie cyzby czujnik siadl a dodam ze zmienilem licznik a wtamtym starym wogole sie nie zapalala i ktory to czujnik ten co wchodzi do zbiornika plynu chlodzacego czy jakis inny jest to silnik 1,6 diesel



Awatar użytkownika
pakero
Diesel Power
Diesel Power
Posty: 287
Rejestracja: czw paź 11, 2007 20:43
Lokalizacja: EOP

Post autor: pakero » sob paź 11, 2008 22:46

kolega miał podobny przypadek kontrolka migała mu w trakcie jazdy ale nie było to regularnie, sprawdzał czujniki styki poziom płynu i wszelkiego rodzaju rzeczy związane z tym problemem, był u mechanika który stwierdził po oględzinach iż to nic poważnego (ale nie wie co jest tego powodem) i można spokojnie z tym jeździć, :goof:. Kontrolka migała jeszcze kilka dni po czym któregoś rana po odpaleniu już nie migała. . . dodam iż było ponad pół roku temu i do dnia dzisiejszego nic się nie dzieje z tą kontrolką. .Jaki był powód tego zjawiska do dnia dzisiejszego kolega nie wie. . . .. :green_fuck:

golf ma widocznie swoje życie :bajer: :rotfl:



Awatar użytkownika
pudel_łdz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 980
Rejestracja: pn lis 13, 2006 00:28
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Post autor: pudel_łdz » sob paź 11, 2008 22:49

jeżeli licznik wymieniłeś to sprawdź styki tego przewody co jest nad zbiorniczkiem wyrównawczym, możesz też zobaczyć jaka jest przepustowość wody, odręć korek w zbiorniczku wyrównawczym, i woda powinna zdrowo"sikać" jeżeli tak nie jest to masz mniejszy przebieg wody może jakiś paproch wpadł, przynajkmniej u mnie to było przyczyna


moje dwa maleństwa :
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2136155#2136155 - MK IV TDI 183PS/400NM 4motion
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=330672 - MK II 1.3NZ -> 2.0 16V ABF /WSZA/

Awatar użytkownika
palel36
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 541
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 14:29
Lokalizacja: Nałęczów vaglublin.pl
Kontakt:

Post autor: palel36 » ndz paź 12, 2008 19:43

miałem podobny problem w zbiorniczku wyrównawczym płynu chłodniczego jest taka sonda spróbuj to przeczyścić. Mi to pomogło



pawel1140
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr sty 02, 2008 16:44
Lokalizacja: zary

Post autor: pawel1140 » ndz paź 12, 2008 20:56

pudel_łdz pisze:jeżeli licznik wymieniłeś to sprawdź styki tego przewody co jest nad zbiorniczkiem wyrównawczym, możesz też zobaczyć jaka jest przepustowość wody, odręć korek w zbiorniczku wyrównawczym, i woda powinna zdrowo"sikać" jeżeli tak nie jest to masz mniejszy przebieg wody może jakiś paproch wpadł, przynajkmniej u mnie to było przyczyna
ok tylko gdzie ta woda ma sikac odkrecalem caly czujnik od plynu chlodzocego i jest tam otwor i woda tam caly czas stoi nigdze nie scieka a jezeli tak to jak przeczyscic ten syf caly plyn mam zlac

[ Dodano: 12 Paź 2008 20:57 ]
palel36 pisze:miałem podobny problem w zbiorniczku wyrównawczym płynu chłodniczego jest taka sonda spróbuj to przeczyścić. Mi to pomogło
czyscilem ja nic nie dalo



Awatar użytkownika
palel36
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 541
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 14:29
Lokalizacja: Nałęczów vaglublin.pl
Kontakt:

Post autor: palel36 » ndz paź 12, 2008 21:12

ja jak przeczyściłem ten środek to pomogło



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości