Kopci mocno na czarno pomocy!!!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
diaz34
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 13:45
Kontakt:

Post autor: diaz34 » wt wrz 11, 2007 20:47

Jesli wam to cos pomoze to powiem ze auto zrywa troche, i troche jakby slabsze od mojego paska,zaczyna puszczac chmure od 2500 tys. jak go przyprowadzilem to slychac bylo jakby gdzies powietrze ciagnal jak mu dobrze przycislem a teraz to juz ustalo i tego nie slychac


Jestem mechanikiem ASO Skoda, słóże pomoca lecz tez czasem jej potrzebuje...

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » wt wrz 11, 2007 22:36

wiec miales dziure w dolocie i teraz moze byc tak duza ze juz swistu nie bedzie, sprawdz dobrze wszystkie rury od dolotu i ich polaczenia bo to pewnie nieszczelnosc


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
diaz34
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 13:45
Kontakt:

Post autor: diaz34 » czw wrz 13, 2007 21:32

w sobote jade na serwis i wszystko bedzie posaprawdzane dam znac co i jak


Jestem mechanikiem ASO Skoda, słóże pomoca lecz tez czasem jej potrzebuje...

Awatar użytkownika
slash
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt mar 04, 2008 22:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: slash » wt paź 07, 2008 16:20

Witam wszystkich
Od jakiś 2 tygodni przeszukuje forum żeby znaleźć odpowiedź na pytania - dlaczego więcej pali, słabiej ciągnie, kopci na czarno. Moja przygoda rozpoczęlą się od sprawdzenia i wymiany wtrysków - zrobiło się trochę przejrzyściej, ale nie całkiem. Potem była teoria, że turbina siada - owszem jest trochw oleju w kanałach do IC - po spradwzeniu luzy - wyrok: turbo jeszcze polata. Wertując forum wymyśłiłem, żeby wyczyścić kolektory, zaślepić EGR, oraz na koniec wyczyścić IC. Niestety robił to mój mechanik, który zrobił 2 pierwsze rzeczy, podmienił przepływomierz, ale (głąb - :grrr: ) nie ruszył Intercoolera. Po 2 dniach sprawdzania, czy jest lepiej zakasałem rękawy i zrobiłem to sam, przy czym cały czas podejrzewałem mimo wszytsko jakąś nieszczelność w układzie powietrza - i tak też było!. Okazało się że rurawprowadzająca powietrze do IQ jest na zgięciu ścięta (wygląda jakby od wibracji). Poza tym w uszczelnieniu IQ też były defekty w efekcie czego wszystko co turbinka wypracowała leciało na reflektor zamiast do silnika. Aktualnie czekam na oryginalną (używaną oczyw.) rure plastikową - swoją drogą nowa w VW serwis kosztuje 530zł i trzeba czekąć tydzień... Stara została posklejana i już czuć różńice, ale trochę jeszcze dmucha na bok. NA koniec pytanie - czy defekt ww. rury mogły spowodować drgania silnika, które z kolei były dlatego, że nie wymieniono poduszek pod silnikiem?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 117 gości