Ciezko pali, kopci, olej w turbo

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rysiu_89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt cze 17, 2008 11:59
Lokalizacja: wlkp

Post autor: rysiu_89 » pn paź 06, 2008 20:11

i wszystko jasne... dzis zaczelem sprawdzanie od ustawienia rozrzadu i byl totalnie zle, ustailem jak ma byc o odpalal odrazu ale.... wlasnie te ale... kopci jak kopcil i klekocze bardzo i slabe cisnienei, termostat nie otwiera duzego obiegu to mysle " pewnie zapieczony" zdjelem glowice a tam... ała... na drugim garze od strony rozrzadu jakims cudem wypadla ta"zaslepka swiecy zarowej" kto rozbieral to wie o co kaman. oklepala tlok , glowice i blok oraz jej opilki podrapaly gladz. jest tak opilowana ta zaslepka ze stracila z 6 mm na srednicy w rozmiarze. turbina i pompa okazala sie jak najbardziej ok.

a wiec kupie teraz blok z walem i korbowodami, oraz glowice z zaworami od niej( moze byc bez walka rozrzadu). ogolem wystarczy mi blok, tloki z korbowodami oraz glowica z zaworami, reszte przeloze ze starego silnika. ma ktos na sprzedaz takie czesci?? czy podejdzie blok i glowica o zwyklego td(oznaczenie chyba JR)??



SS19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn cze 02, 2008 22:20
Lokalizacja: STAROGARD GD
Kontakt:

Post autor: SS19 » pn paź 06, 2008 20:22

WEż LEPIEJ KUP CAłY SILNIK TYLKO BEZ UZBROJENIA BO TAKI W CAłOśCI JEST BYNAJNIEJ DOGRANY A NIE TAM SKłADAć JIAKIEś GóWNA. A MOCNO ROZBILO GłOWICE I ZAWORY ?



rysiu_89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt cze 17, 2008 11:59
Lokalizacja: wlkp

Post autor: rysiu_89 » wt paź 07, 2008 20:22

koledzy znalazlem silnik 1.6 diesel z dobre pieniadze z glowica, wszystko na chodzie elegancko. teraz moje pytanie czy do tego silnika(oznaczenie jp) bede mogl zalozyc moja turbine , intercooler oraz pompe od sb?? czytalem ze trzeba tez przelozyc pompe oleju i natryski oleju na tloki ktore sa w silniku sb a w jp nie ma tego. czy moge tak zrobic?



Awatar użytkownika
andrew.zbyrko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 589
Rejestracja: śr sie 08, 2007 22:18
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: andrew.zbyrko » śr paź 08, 2008 00:27

rysiu_89 pisze:natryski oleju na tloki
z tego co wiem to są one wykonane w bloku silnika, i z przełożeniem nie da rady..
ale lepiej niech ktoś potwierdzi to


topbrakes.pl
Hamulce na ulicę i do Sportu: klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe, przewody w stalowym oplocie

rysiu_89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt cze 17, 2008 11:59
Lokalizacja: wlkp

Post autor: rysiu_89 » śr paź 08, 2008 14:09

czym moge zastapic silnik o oznaczeniu sb? chodzi mi o to jaki mam kupi sam silnik bo osprzet chce przelozyc z mojego sb? podejdzie wszystko co jest w td?



anaba255
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 611
Rejestracja: śr lut 27, 2008 22:46
Lokalizacja: SCZ
Auto: mk3
Silnik: 1Z
Kontakt:

Post autor: anaba255 » śr paź 08, 2008 18:01

rysiu_89 pisze:podejdzie wszystko co jest w td?
nie wiem jak z natryskami na tloki, ale tak to wszystko podejdzie bez problemu, na forum jest pare zaturbionych diesli i smigaja :helm:, jak Lukasa-182 tu Jego temat
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=90071



SS19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn cze 02, 2008 22:20
Lokalizacja: STAROGARD GD
Kontakt:

Post autor: SS19 » pt paź 10, 2008 23:05

W ZWYKłYM NOGą BYć INNE I O INNEJ SREDNICY NATRYSKI TO LEPIEJ NIE KOMBINUJ TYLKO ZAMONTUJ TO CO MASZ

[ Dodano: 10 Paź 2008 23:08 ]
ALE CZY NA TURBO NIE ZAKłADALI INACZEJ PROFILOWANYCH TłOKóW ? BO JA JUż NIE PAMIETAM



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 113 gości