Problem z turbiną

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

adam aa22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pt lis 17, 2006 13:40
Lokalizacja: Pajęczno
Kontakt:

Problem z turbiną

Post autor: adam aa22 » czw paź 02, 2008 08:59

Witam wszystkich!
W moim MK4 mam do czyszczenia turbinę (standardowy problem, czyli zapieczone kierownice, nie dawno kupiłem auto). Wymontować ją jestem w stanie bez żadnego problemu, ale z czyszczeniem już nie wiem czy sobie poradzę. Po obejrzeniu fotoporady stwierdziłem, ze lepiej będzie jeśli zrobi to ktoś doświadczony w związku z tym szukam kogoś z okolic Radomska, Bełchatowa lub Częstochowy kto wyczyści mi tą turbinę. Wszystkie objawy w moim aucie "mówią" ze to właśnie zapieczona kierownica. Auto na zimnym jest słabe, a jak trochę przycisnę to łapie notlauf. Dopiero na ciepłym silniku kiedy go zgaszę i odpalę jeszcze raz jeżdzi normalnie. Poza tym z okolic turbiny słychać jakieś dziwne odgłosy otarć podczas"schodzenia" z obrotów. Na zimnym są bardziej słyszalne, na ciepłym prawie w ogóle nie słychać.
Ostatnio zmieniony czw paź 02, 2008 08:59 przez adam aa22, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
uysy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 559
Rejestracja: pt lis 19, 2004 14:37
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: uysy » czw paź 02, 2008 09:17

adam aa22 pisze:Radomska, Bełchatowa lub Częstochowy
Jeśli Łódź Ci nie za daleko to zapraszam...
Aha - nie robimy takich operacji na poczekaniu, auto musi zostać na minimum dzień, chyba, że się zdecydujesz na wymianę turbinki na naszą. (co nie jest głupią opcją bo jeśli lader wydaje dźwięki to trzeba się liczyć z koniecznością regeneracji.)



adam aa22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pt lis 17, 2006 13:40
Lokalizacja: Pajęczno
Kontakt:

Post autor: adam aa22 » czw paź 02, 2008 09:20

Kolego a jeśli pojechałbym do Ciebie z wymontowaną turbiną, czy zrobiłbyś to np w ciągu 5 godzin? Jakie są koszty takiej operacji i ile kosztuje ewentualna regeneracja? Możesz na pw napisać



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 208 gości