Mrugająca kontrolka świec po przekręceniu zapłonu

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bettek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pn lip 24, 2006 11:01
Lokalizacja: z Tyndy :)
Kontakt:

Post autor: bettek » pt sty 04, 2008 21:52

Sprawdź świece żarowe, filtr paliwa.... Ja miałem tak samo. Wymieniłem filtr paliwa i świece żarowe i wszystko jest OK :bigok:


BETTEK

[url=http://ilespala.pl/podsumowanie/932][img]http://ilespala.pl/obrazek/932/3/1[/img][/url]

mular
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: czw lut 08, 2007 23:56
Lokalizacja: chelm

Post autor: mular » pt sty 04, 2008 21:59

tylko czy on pisze o 1.9td czy tdi



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » pt sty 04, 2008 22:27

TD i D miganie kontrolki oznacza co innego niz w TDI i SDI. W TD oznacza przerwe w systemie grzania świec-przepalony przekaźnik, przerwa w obwodzie, ale w 80% oznacza przepalony duży-mega czerwony bezpiecznik w skrzynce bezpieczników. Czasami wywala jak jedna swieca sie niefortunnie spali i zrobi zwarcie-ja tak miałem.



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » pt sty 04, 2008 22:41

robik557 pisze:
PinkFloyd pisze:w 80% oznacza przepalony duży-mega czerwony bezpiecznik w skrzynce bezpieczników
Chyba go przeoczyłem, muszę potem zajrzeć jeszcze raz.


Najłatwiej wyciągąc skrzynkę bezpieczników na zewnatrz- po jej lewej stronie jest skobel i bezpiecznik znajduje sie na samej górze skrzynki



shami
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 11:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: shami » śr paź 01, 2008 15:10

Aaa jesli to nie jest bezpiecznik? bo sprawdzilem i jest ok, pod maska tez wszystko gra (bezpieczniki kolo zbiorniczka wyrownawczego). wczesniej bylo tak ze po przekreceniu kluczyka spiralka zapalala sie normalnie, grzala swiece pare sekund i wtedy zaczynala mrugac, a silnik nie chcial odpalic, dopieor po oklo 5-8 probach z butowaniem gazu odpalal i chodzil zupelnie normalnie ale spiralka mrugala jeszcze pare minut. na wiosne mialem uszczelniana pompe paliwa bo ciezko palil na cieplym silniku i od tamtej pory wszystko gralo, silnik AAZ 95'



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 238 gości