Spalanie czy nie za duzo

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Spalanie czy nie za duzo

Post autor: grandi » ndz wrz 28, 2008 21:41

Witam mam takie małe pytanko czy mój golf nie pali trochę za duzo w trasie na pełnym zbiorniku z predkoscia 90 km/h średnia robie tylko 900 km na pelnym zbiorniku z tym ze wejde już spory kawałek na rezerwe , jak wdepne mu w pedał całkiem to jest czarna załona za mną , silnik ma przelatane 250 tys , czy przymierzać sie do regulacji czy odrazu wymienic ile wy przejezdzacie na zbiorniku .


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

puclok
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw mar 20, 2008 18:22
Lokalizacja: wisła

Post autor: puclok » ndz wrz 28, 2008 21:55

a katalizator wycięty??



Awatar użytkownika
pakero
Diesel Power
Diesel Power
Posty: 287
Rejestracja: czw paź 11, 2007 20:43
Lokalizacja: EOP

Post autor: pakero » ndz wrz 28, 2008 21:58

zrób taki trik zalej pod korek i po przejechaniu 100 bądź 200km zalej znowu pod korek zobaczysz ile Ci wejdzie jak po 200km np. wejdzie 10-12l to spokojnie jest git nie ma się czym przejmować. Dwa trzy razy tak pod korek po przejechaniu takiego dystansu powinno dać Ci względnie dokładne dane o spalaniu. ..

zobacz to jest w miarę najpewniejsza metoda bo wskaźnik zawsze może oszukiwać. . . :bajer:



Awatar użytkownika
andrew.zbyrko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 589
Rejestracja: śr sie 08, 2007 22:18
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: andrew.zbyrko » ndz wrz 28, 2008 22:02

grandilodz pisze: jak wdepne mu w pedał całkiem to jest czarna załona za mną
za dużo paliwa w stosunku do powietrza i paliwo się nie spala,
a ta czarna chmura to tylko przy wciskaniu gazu czy też przy jeździe ze stałą predkością? ew przy małym przyśpieszaniu?


topbrakes.pl
Hamulce na ulicę i do Sportu: klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe, przewody w stalowym oplocie

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » ndz wrz 28, 2008 22:15

za dużo paliwa w stosunku do powietrza i paliwo się nie spala,
a ta czarna chmura to tylko przy wciskaniu gazu czy też przy jeździe ze stałą predkością? ew przy małym przyśpieszaniu?
Tylko przy wciśnięciu pedału gazu na max przez moment mam czarną zasłońę dymną może jak ruszę z świateł i dam mu po obrotach to pusci dymka , tak to jak nim jezdze to nie kopci , kolega zrobi 1000 km na pelnym zbiorniku a kolezanka potrafi 1200 km , czy jak dam wtryski do regulacji coś to da , czy lepiej kupić nowe koncowki i wymienic
4 wtryski nowe boscha to wydatek 510 zł a sama regulacja 200 zł


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
andrew.zbyrko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 589
Rejestracja: śr sie 08, 2007 22:18
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: andrew.zbyrko » ndz wrz 28, 2008 22:49

hmm, z tymi wtryskami to może nie odrazu, od spalania zależy równierz styl jazdy, może kąt wtrysku nie jest dobrze ustawiony....


topbrakes.pl
Hamulce na ulicę i do Sportu: klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe, przewody w stalowym oplocie

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » ndz wrz 28, 2008 23:18

A możecie mi wyjaśnic co ma ten kat wtrysku do tego?


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
andrew.zbyrko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 589
Rejestracja: śr sie 08, 2007 22:18
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: andrew.zbyrko » ndz wrz 28, 2008 23:30

kąt wtrysku, czyli inaczej początek tłoczenia paliwa - jest to moment kiedy pompa zaczyna tłoczyć paliwo, wyznaczany względem położenia tłoka
reguluje się na zegar, wkręcając do pompy
każdy szanujący sie mechanik ma taki zegar

a termostat masz sprawny, osiąga 90st?
nie ma żadnych wycieków na pompie?
filtry powietrza paliwa wymienione?


topbrakes.pl
Hamulce na ulicę i do Sportu: klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe, przewody w stalowym oplocie

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » ndz wrz 28, 2008 23:35

Byłem u pompiarza po zakupie jakieś 20 tys temu powiedzial ze ladnie chodzi a pompiarz powiedzial panie to pan nie widzial diesla ktory kopci , ale teraz wyraznie kopci i to wiele wiecej , kat wtrysku hm , rano odpalał bezproblemowo , może przy nizszych temp. troche telpalo silnikiem jutro schodzi od mechanik bo mial wymieniana uszczelke i swiece zarowe , jak dzis odbiore auto dam znać . Moja 3 jak jej wdepne do oporu kopci malutko (lekki czrany dymek) nie czarna chmura w porównaniu do 2
Ostatnio zmieniony ndz wrz 28, 2008 23:36 przez grandi, łącznie zmieniany 1 raz.


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Lukas-182
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 997
Rejestracja: czw maja 18, 2006 23:00
Lokalizacja: Sztum/Malbork/Elbląg
Kontakt:

Post autor: Lukas-182 » pn wrz 29, 2008 00:31

Nie wiem dokładnie ile ma zbiornik w MK2, ale sądzę, że około 55l, czyli pali ci 50l na 900km, wychodzi około 5.5 litra na 100km, więc w normie, jakby ci palił ponad 6 litrów przy takiej średniej prędkości co coś było by nie tak...

Zrób tak jak opisał pakero, i zobacz ile ci spali, jak wyjdzie około 5.5 - 6 litrów w trasie to jest OK.

Ja mam zmodzony silnik i w trasie pali mi około 5.5l, a silnik po generalce...

Co do kopcenia...Jak nie kopci podczas jazdy ze stałą prędkością to jest ok, gorzej jak ciągle widzisz za sobą chmurę :) Rano, zimny silnik zawsze trochę będzie telepał, zwłaszcza jak poduszki pod silnikiem padnięte...

Sprawdź filtr powietrza, zasyfiony może zmulać autko, jak stan turbo, wiesz może ile ci pompuje ???

Aaaaa, wtryski boscha to dostaniesz już za około 80-90zł za sztukę i to w Intercarsie ;)



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » pn wrz 29, 2008 01:11

grandilodz pisze:kolega zrobi 1000 km na pelnym zbiorniku a kolezanka potrafi 1200 km
sory ale chyba troche :bajer: , 1100 jak wolno jade w trasie na zbiorniku 60L .
I to wolno to jest do 130km/h max bez deptania przy ruszaniu i minimum jazdy w mieście . Ale jeśli to prawda to gratki dla koleżanki ekonomicznej jazdy.

[ Dodano: Pon Wrz 29, 2008 01:12 ]
poczekajmy na pierwsze przymrozki to posypia sie tematy : dużo mi pali lub nie chce zapalić jak zimno :grin:
pozdr


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » pn wrz 29, 2008 10:00

Koleżanka to tak 80-90 jezdziła

Ale te 900 km żebym przejechał to muszę jechać w granicach 90 zawsze lałem pod korek termostat wymieniałem w lato
Ostatnio zmieniony pn wrz 29, 2008 14:48 przez grandi, łącznie zmieniany 1 raz.


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

anaba255
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 611
Rejestracja: śr lut 27, 2008 22:46
Lokalizacja: SCZ
Auto: mk3
Silnik: 1Z
Kontakt:

Post autor: anaba255 » pn wrz 29, 2008 22:13

jakie masz gumy, cisnienie w normie, to tez wplywa na spalanie, hamulce ok, kola sie nie grzeja, moze tez byc zbieznosc zle ustawiona, albo jeszcze licznik przeklamuje
to nie musi byc wina silnika



stmartin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: czw cze 05, 2008 15:04
Lokalizacja: Białystok

Post autor: stmartin » śr paź 01, 2008 08:13

Witam, dołączę się do pytania jak w temacie.
Mam VW GOLF IV 1.4 16V i w trasie po przejechaniu 340 km , wskazówka stanu paliwa jest w połowie. Jeżeli do baku wchodzi 55 l benzyny, to wychodzi mi, że mój golfik pali 8l/100km w trasie. Jechałem z prędkością 90 - 110, wiec czy to trochę nie za dużo. Jak zmniejszyć spalanie, wymienić filtr paliwa/oleju/powietrza ? ciśnienie w oponach sprawdzałem przed wyjazdem, kapcie i felgi zakładane w serwisie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 132 gości