Lekko drży pedał sprzegła czy to normalne ?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Lekko drży pedał sprzegła czy to normalne ?

Post autor: Neoarti » pt wrz 19, 2008 20:13

Dziś pojechałem moim mk4 w dłuższą trasę niestety okoliczności nieciekawe bo pogrzeb ale tak w życiu bywa :(
no i zauważyłem coś dziwnego czego jak delikatnie nacisnę pedał sprzęgła to czuję drżenie w zasadzie takie małe wibracje co dziwne na wolnych obrotach tego nie czuję nasila się w miarę wzrostu prędkości obrotowej silnika
nie ważne czy auto jest na biegu czy na postoju nawet jak stoi bez włączonego biegu na wolnych obrotach jest Ok ale jak lekko nacisnę sprzęgło tak ok 1 cm i dodaję gazu to pedał lekko drży wygląda mi to tak jak by drgania pracującego silnika przenosiły się na sprzęgło co o tym sadzicie?
Zacząć sie przejmować czy dać sobie spokój ?


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » sob wrz 20, 2008 02:37

Powiem tak ja mam to samo w 2 szczególnie jest to słyszalne przy 80 km/h , tak jak piszesz tylko dotkniesz pedał i czujesz wibracje ja przypuszczam łożysko oporowe w skrzyni zrobiłem juz 30 tys na tym ale ostatnio czuje jak łożysko coraz bardziej żęci , jest sposób na to u siebie w 2 poluzowałem linkę sprzegła na regulacji i trochę ucichło
Ostatnio zmieniony sob wrz 20, 2008 02:39 przez grandi, łącznie zmieniany 1 raz.


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » sob wrz 20, 2008 07:53

w mk3 też tak miałem i tez popusciłem linke :) ale mk4 linki nie ma po prostu bede takl jeździł i tyle


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: wesol » sob wrz 20, 2008 07:58

Wydaje mi sie ze tak poprostu jest bo juz w wielu autach sie z tym spotkalem nawet u konkurencji. Oczewiscie tez ze sterowaniem hyrdaulicznym sprzegla.
Ostatnio zmieniony sob wrz 20, 2008 08:03 przez wesol, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » sob wrz 20, 2008 08:07

moze wczesniej tego nie zauważyłem ale tez wydaje mi sie to normalne przenoszą sie drgania z silnika w miarę wzrostu obrotów


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » sob wrz 20, 2008 18:41

u mnie jest to samo jak podczas jazdy lekko wcisne pedał sprzęgła to czuc na nim pulsowanie tak jakby gdzies w sprzęgle było bicie.



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » sob wrz 20, 2008 21:12

To co w końcu powoduje to bicie


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

jaradeus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: czw gru 06, 2007 22:25
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: jaradeus » sob wrz 20, 2008 22:03

to sa pierwsze objawy padajacego dwumasa, ale mozna z tym jeszcze sporo pojezdzic:)



szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » ndz wrz 21, 2008 00:48

Kurcze to to juz w koncu nie wiem jak ma byc, na innym forum gosc znający sie na rzeczy powiedział ze to normalne, bo sprężyna centralna docisku nie jest jednolitą płszczyzną tylko ułozonymi wycinkami i lekkie ochylenie od styku powoduje kołysanie łozyzka oporowego.
zajrzyjcie tu :
http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.ph ... c&start=15
Ostatnio zmieniony ndz wrz 21, 2008 00:51 przez szatanek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » ndz wrz 21, 2008 07:38

to nie jest żadne padanie koła dwumasowego wczoraj byłem montować szybę w praktycznie nowym vw caddy i co ciekawe to tez delikatnie drżał pedał a auto miało może z 2 tyś przejechane to co już mu pada koło dwumasowe :)


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: wesol » ndz wrz 21, 2008 08:40

Wczesniej mialem astre G (tzw 2) z silnikiem X20DTL i tam nie ma dwumasy a pedal tez delikatnie drgal. JEst to spowodowane tym ze silnik jest 4 cylindrowy i a detonacje w komorze spalania sa 4 na dwa obroty walu ( 720 stopni katowych) Te detonacje powoduja nagle uderzenia- zamiana ruchu posuwistego na obrotowy. Podobnie jest w silnikach elektrycznych ale tam mozna wirnik zaopatrzyc w wieksza ilosc uzwojen co spowoduje ze bedze praca bardziej wygladzona. My tego golym okiem nie widzimy ale tak to wlasnie jest. Polecam przejechac sie autkiem z sielnikiem 3 cylindrowym bo jazdy maluchem widze ze sporo osob juz nie pamieta.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » ndz wrz 21, 2008 09:13

masz firmowy opel combo też nie ma dwunasa a pedał drży jak u mnie


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » ndz wrz 21, 2008 11:53

Czy wymiana poduszek pomoże?


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » ndz wrz 21, 2008 12:27

Poduszki silnika mają nic do tego, szkoda tylko kasy.
Neoarti a jaki silnik jest w tym combo ?
Ostatnio zmieniony ndz wrz 21, 2008 12:28 przez szatanek, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 143 gości