Ile powinien brać oleju TDI?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » wt wrz 09, 2008 12:52

miras_ma9 pisze:Widze że nie przepadasz gdy ktoś podważa Twoje zdanie ;) Łotewer... A mi sie wydaje że sie poprostu nie zrozumieliśmy :kwiat:
nie o to chodzi tylko jak napisałeś źle mnie zrozumiałeś :P a czasem sie myle to sie przyznaje :D
miras_ma9 pisze:Z góry zakładam że kręcony ;)
ja tez ;p



Awatar użytkownika
zientos40
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw maja 15, 2008 21:48
Lokalizacja: Koluszki

Re: Ile powinien brać oleju TDI?

Post autor: zientos40 » wt wrz 09, 2008 14:09

darek_działosz pisze:Witam mam golfa 4 2003 r, 126 tys km, silnik TDI 101KM

bierze mi oleju około 0,5l na 5000km
czy to normalne w tych silnikach, czy za duzo?
Golf 3 1997, przebieg 223000 tyś km,śilnik TDI 90 KM,na 10000 km zero jakich kolwiek dolewek oleju.Myslę że nie jest normalne że śilnik pobiera olej ,chyba że ciągniesz go często pod czerwone pole,ja staram się nie przekraczać 3500 obr/min.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10546
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Ile powinien brać oleju TDI?

Post autor: doggie » wt wrz 09, 2008 16:22

darek_działosz pisze:Witam mam golfa 4 2003 r, 126 tys km, silnik TDI 101KM

bierze mi oleju około 0,5l na 5000km
czy to normalne w tych silnikach, czy za duzo?
wszyscy którzy twierdzą, że TDI PD nie powinno brać oleju z tego co widzę jeżdżą TDI VP a przynajmniej w większości. To wyjaśnijcie mi dlaczego 99 % TDI PD bierze olej (w różnych ilościach w zależności od stylu jazdy) - może konstruktorzy i inżynierowie VW są do dupy???? Popytacjcie macheników serwisów VW ile palą TDI PD

[ Dodano: 09 Wrz 2008 16:24 ]
grzegorzp pisze:edit
mi żaden z dizli jakie miałem nie brał ani kropli od wymiany do wymiany, znajomym coś tam palą, ale 0,5 na 5000 to w normie
bo ALH nie jest na PD

[ Dodano: 09 Wrz 2008 16:28 ]
To_mas pisze:NIC nie powinien brać oleju. Nie ma czegoś takiego jak to ze silnik powinien ileś tam brać oleju no nie róbmy sobie jaj.
Mistrz kierownicy nie powinien tak formułować zdań, może i masz rację że nie powinny brać oleju ale prawda jest taka że TDI PD biorą olej i taka jest oczywista oczywistość, jak to powiada nasz prezydent i nikt tegi nie zmieni
Ostatnio zmieniony wt wrz 09, 2008 16:30 przez doggie, łącznie zmieniany 2 razy.



grzegorzp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: pt sie 15, 2008 11:48
Lokalizacja: warszawa - rembertów

Post autor: grzegorzp » wt wrz 09, 2008 17:05

chyba wyraźnie napisałem że żaden czyli liczba mnoga a nie że alh, jeździłem też PD 1.4tdi, 1.9tdi 105km i Żaden mi nie palił w ogóle oleju nawet przy pałowaniu, może miałem szczęście a może właśnie tak powinno być, nie wiem pisze tylko o swoich doświadczeniach, znam takich którym jak pałują to VP palą olej, ale mi nie paliły żadne

tekst uświadamiający że ALH to nie PD to mogłeś sobie darować
Ostatnio zmieniony wt wrz 09, 2008 17:10 przez grzegorzp, łącznie zmieniany 3 razy.



Krzyziu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Krzyziu » wt wrz 09, 2008 19:50

mi też bierze olej do litra miedzy wymianami. każdy mechanik potwierdza mi,że PD potrafi sobie łyknąć oleju.
Znajomy ma roczną AUDI A4 na pompowtryskach, łyka co przegląd 1l, auto na gwarancji. Serwis potwierdza, że to norma dla tego typu silników.
Więc nie rozumiem o co bić pianę?
jak zacznie brać litr na 1000 km, albo pod samochodem będzie wielka plama to należy się przejmować. A nie szukać dziury w całym


mój golf [url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=194694[/url]

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10546
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » wt wrz 09, 2008 20:13

Krzyziu pisze:mi też bierze olej do litra miedzy wymianami. każdy mechanik potwierdza mi,że PD potrafi sobie łyknąć oleju.
Znajomy ma roczną AUDI A4 na pompowtryskach, łyka co przegląd 1l, auto na gwarancji. Serwis potwierdza, że to norma dla tego typu silników.
Więc nie rozumiem o co bić pianę?
jak zacznie brać litr na 1000 km, albo pod samochodem będzie wielka plama to należy się przejmować. A nie szukać dziury w całym
jedna z rozsądniejszych opinii

[ Dodano: 09 Wrz 2008 20:14 ]
grzegorzp pisze: tekst uświadamiający że ALH to nie PD to mogłeś sobie darować
nie miałem zamiaru ciebie uświadamiać, bo na pewno wiesz czym latasz ale innych przeglądających forum, którzy może się mniej orientują



Awatar użytkownika
diaz34
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 13:45
Kontakt:

Post autor: diaz34 » wt wrz 09, 2008 20:47

A ja slyszalem od znajomego mechanika z serwisu VW ze TDI PD bierze olej i to jest normalne poniewaz pompowtryski sa smarowane poprzez olej silnikowy, ale niechce sie tu za bardzo wymadrzac tak tylko slyszalem..


Jestem mechanikiem ASO Skoda, słóże pomoca lecz tez czasem jej potrzebuje...

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10546
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » wt wrz 09, 2008 20:51

diaz34 pisze:A ja slyszalem od znajomego mechanika z serwisu VW ze TDI PD bierze olej i to jest normalne poniewaz pompowtryski sa smarowane poprzez olej silnikowy, ale niechce sie tu za bardzo wymadrzac tak tylko slyszalem..
pompowtryski tak i pompy VP smarowane są olejem napedowym, a krzywki to tak

generalnie chaciałbym poznać opinię fachowca (może na forum taki jest) który oględnie byłby w stanie wyjaśnić, dlaczego większość silników TDI PD ma mniejszy lub większy apetyt na olej, bo nie wierzę aby to było przez dodatkowe krzywki na wałku, a co ma wspólnego pompowtrysk z olejem - przecież on tylko podaje paliwo? Muszę przyznać że się nad tym zastanawiam, rozmawiałem z kolesiem z serwisu VW, to też nie potrafił mi tego wyklarować a jedynie potwierdził fakt spalania oleju
Ostatnio zmieniony wt wrz 09, 2008 20:55 przez doggie, łącznie zmieniany 1 raz.



adamplut
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw mar 13, 2008 22:54
Lokalizacja: Gryfice

Post autor: adamplut » wt wrz 09, 2008 21:04

Panowie, po co te wasze wymądrzanie się i wasze przepychanki , jak macie troche pojęcia, to odpowiedzcie chłopakowi prosto i jasno, ja bym takiej odpowiedzi oczekiwał. pozdrawiam i bez nerw panowie , powinniśmy sobie pomagać



Awatar użytkownika
Tomek
_
_
Posty: 1382
Rejestracja: ndz wrz 23, 2007 22:46
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Tomek » wt wrz 09, 2008 21:35

PANOWIE !!!

Olej jest płynem eksploatacyjnym, a kazdy płyn eksploatacyjny w mniejszyn lub wiekszym stopniu sie zużywa...., na logike to skoro auta nie mialy by brać oleju topo co zalecenie kontroli jego stanu?? pozatym silniki są co raz to bardziej "wyżyłowane", wieksza moc i moment to takze obciązenie dla jednostki,
osobiscie twierdze ze najwieksze ubytki oleju tak w PD jak i w VP powoduje turbina, a raczej smarownie jej łożyskowania


[...]Mam dwie kreski, - no to masz słaby zasięg

Awatar użytkownika
arthek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 15:31
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: arthek » wt wrz 09, 2008 22:06

rolbro4 pisze:
diaz34 pisze:A ja slyszalem od znajomego mechanika z serwisu VW ze TDI PD bierze olej i to jest normalne poniewaz pompowtryski sa smarowane poprzez olej silnikowy, ale niechce sie tu za bardzo wymadrzac tak tylko slyszalem..
pompowtryski tak i pompy VP smarowane są olejem napedowym, a krzywki to tak

generalnie chaciałbym poznać opinię fachowca (może na forum taki jest) który oględnie byłby w stanie wyjaśnić, dlaczego większość silników TDI PD ma mniejszy lub większy apetyt na olej, bo nie wierzę aby to było przez dodatkowe krzywki na wałku, a co ma wspólnego pompowtrysk z olejem - przecież on tylko podaje paliwo? Muszę przyznać że się nad tym zastanawiam, rozmawiałem z kolesiem z serwisu VW, to też nie potrafił mi tego wyklarować a jedynie potwierdził fakt spalania oleju
Witam,

Pompowtrysk jest osadzony w głowicy.Zamocowany jest do niej tylko z jednej strony śrubą z uchwytem.
Praca POMPOWTRYSKU przypomina pracę zaworu w gnieździe zaworowym.
Jak można sobie wyobrazić , naciski wywierane poprzez krzywkę na pompowtryskiwacz są olbrzymie i są tym większe im większe jest ciśnienie wtrysku , a jak wiadomo rośnie ono wraz ze wzrostem prędkości obrotowej silnika i wraz z głębokością wciskania pedału gazu przez "kierownika" .
Pompowtryskiwacz w związku ze specyfiką swojej pracy ( nacisk cykliczy krzywki : zluzowany - dociążony) oraz tym, że jest on zamocowany tylko jednostronnie, w czasie swojej pracy ma tendencje do "bujania - wahania" się ( jak by tego nie nazwać, oczywiście w skali miko ) na boki w gnieździe w którym jest zamocowany. Te minimalne ruchy "pompki" powodują przepompowywanie "minimalnych" ilosci oleju silnikowego w którym to pompowtryskiwacz jest zanurzony - do komory spalania.
Tłumaczy to zjawisko większego zjadania oleju przez PD'eki , a SZCZEGÓLNIE w górnym zakresie obrotów lub przy większym butowaniu.Mocniej obciążona pompka poprostu się bardziej "kołysze" - większe ciśnienia wtrysku i naciski krzywki.
Wymontowywując "stare ", spracowane pompki z głowicy , daje się zauważyć na obwodzie korpusu ślady "ocierania się" ich w gnieździe głowicy.

To tyle.

No chyba że Chuck Norris macza w tym palce.... :grin:

Pozdr

PeDek rządzi ! :satan:
Ostatnio zmieniony wt wrz 09, 2008 22:10 przez arthek, łącznie zmieniany 1 raz.


Powered by Gnój !
Ropucha > Pumpeduse Dieselicious !
VARIANT 1,9 TDI ASZ
Obrazek

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10546
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » wt wrz 09, 2008 23:04

arthek pisze: ..........Praca POMPOWTRYSKU przypomina pracę zaworu w gnieździe zaworowym.
Jak można sobie wyobrazić , naciski wywierane poprzez krzywkę na pompowtryskiwacz są olbrzymie ............Tłumaczy to zjawisko większego zjadania oleju przez PD'eki , a ........Wymontowywując "stare ", spracowane pompki z głowicy , daje się zauważyć na obwodzie korpusu ślady "ocierania się" ich w gnieździe głowicy.
myślę że ten tekst wiele wyjaśni oponentom



darek_działosz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt wrz 05, 2008 09:01
Lokalizacja: Działoszyn

hmm

Post autor: darek_działosz » śr wrz 10, 2008 11:03

Więc moim braniem oleju 1l/10tys km nie powinienem sie przejmowac?



grzegorzp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: pt sie 15, 2008 11:48
Lokalizacja: warszawa - rembertów

Post autor: grzegorzp » śr wrz 10, 2008 11:32

tak jak napisałem w pierwszym zdaniu, nie powinieneś się przejmować, wynik w normie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości