Obroty

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Druidionin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: czw wrz 04, 2008 23:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Obroty

Post autor: Druidionin » pt wrz 05, 2008 12:37

Siemka! Właśnie nabyłem golfa II w TD w sumie za śmieszne pieniądze... Autko Pali bez problemu nie dymi nie przerywa, jednak na wyciągniętym przyspieszaczu ma na obrotomierzu tak niewiele ponad 1000... gdy się zagrzeje i wycisnę przyspieszacz spada na jakieś 950(czy tam 900) i zaczyna go trząść, w sumie po wyciśnięciu obroty spadają dość znacznie a wskazówka niewiele, przy czym nie kopci i nie dymi, zbiera się ładnie i nie przerywa... Czy te silniki standardowo trzymają tak wysokie obroty, czy po prostu mój silniczek jest już zarżnięty? Może to tylko uszkodzony obrotomierz i poducha pod silnikiem do wymiany?



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pt wrz 05, 2008 13:11

950 to norma i dobre obroty na wcisniętym przyśpieszaczu na wyciągniętym tez masz ok
sprawdziłbym poduszki pod silnikiem bo mogą być winne własnie za trzęsienie budą :)



Druidionin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: czw wrz 04, 2008 23:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Druidionin » pt wrz 05, 2008 14:33

To_mas pisze:950 to norma i dobre obroty na wcisniętym przyśpieszaczu na wyciągniętym tez masz ok
sprawdziłbym poduszki pod silnikiem bo mogą być winne własnie za trzęsienie budą :)
Dzięki wielkie, bo już się bałem...

Tyle, że po podróży do domu zauważyłem iż mam mokro na uszczelce pod głowicą ale w jednym miejscu, dokładnie po środku bloku, tam gdzie jest zgrubienie chyba na śrubę mocującą głowicę do bloku... nie ma tragedii, nie leje się litrami żadnych zmian w silniku też ie zauważyłem... Może to po prostu ze starości w końcu to 86 rok ;). Trzeba pilnie wymienić uszczelkę(może coś więcej) czy nie powinno mi nic grozić?


P.S. Gdzie dokładnie sprawdzić symbol(literki) silnika bo próbowałem szukać pod tym 3-cim wtryskiwaczem ale nie znalazłem... Może ktoś zrobić fotkę i zaznaczyć gdzie szukać ;)?
Ostatnio zmieniony pt wrz 05, 2008 14:34 przez Druidionin, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Waluch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2567
Rejestracja: czw lip 06, 2006 12:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Waluch » pt wrz 05, 2008 14:41

Druidionin pisze:Gdzie dokładnie sprawdzić symbol(literki) silnika bo próbowałem szukać pod tym 3-cim wtryskiwaczem ale nie znalazłem... Może ktoś zrobić fotkę i zaznaczyć gdzie szukać ;)


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=182571&start=0
porównaj z fotkami



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 145 gości