TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY. REGULAMIN STR 116.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ornos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt paź 19, 2007 09:12
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: ornos » wt wrz 02, 2008 09:05

Witam,

Mam problem z odpalaniem w seacie ibiza 1.9 tdi 101KM - bez reguly pali kiepsko coraz czesciej... czy zimny czy cieply - bez roznicy. Niedawno przeszedl kilka razy w tryb awaryjny i byl blad odchylenia cisnienia doladowania - wartosc ujemna. A zaraz potem zaczal kiepsko odpalac. Filtry powietrza i paliwa wymienione. Jak juz odpali to chodzi normalnie - nie jest slaby. Nie kopci przy odpalaniu na niebiesko. Z rozrusznika tylko po odpaleniu wydobywa sie dzwiek jakby sie zacinal ale kreci przy rozruchu normalnie. Jak tak dalej pojdzie to zajade akumulator a jest swierzy. Przewody powietrza sprawdzone jezeli chodzi o szczelnosc. Prosze o podpowiedzi w czym moze tkwic problem. Teraz na vagu zero bledow...



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10546
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » wt wrz 02, 2008 11:12

ornos pisze:Witam,

Mam problem z odpalaniem w seacie ibiza 1.9 tdi 101KM - bez reguly pali kiepsko coraz czesciej... czy zimny czy cieply - bez roznicy.
wydaje mi się że któryś pompowtrysk (lub pompowtryski) się kończy. A czy byłeś na porządnym VAG-u bo wydaje mi się że jednak powinien wykazać jakieś błędy, proponowałbym podjechać do serwisu na VAG-a lub do tunera.



ornos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt paź 19, 2007 09:12
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: ornos » wt wrz 09, 2008 09:23

Odnośnie tej mojej ibizy 101KM - jak przekręce z 5-6 razy zapłon przed rozruchem to odpala od ręki... Zgasz i zapale d razu to jest ok - ale jak postoi chwile to pali zle za pierwszym razem - pomaga tylko ten numer z zaplonem... Paliwo się cofa?



wyczol444
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 15:35
Lokalizacja: malbork

Post autor: wyczol444 » śr wrz 10, 2008 00:04

Problem z odpalaniem mijego golfa rozwiązałem wymieniając akumulator na nowy.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10546
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » śr wrz 10, 2008 14:48

wyczol444 pisze:Problem z odpalaniem mijego golfa rozwiązałem wymieniając akumulator na nowy.
bo masz MK3 1.9 TD - problemy często mają TDI na PD - to trochę inny problem, u mnie żadna wymiana aku nic by nie pomogła, poprostu trzeba było wgrać nowe oprogramowanie



Awatar użytkownika
mardow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 16:44
Lokalizacja: Bartoszyce

Post autor: mardow » pt wrz 19, 2008 12:32

Golf IV , 1.9 TDI (90KM) - rano odpala za drugim razem , co może być przyczyną ?
Dodam że po odpaleniu za drugim razem silnik pracuje równo i nie kopci , po prostu wszystko jest o.k. ale denerwujące jest to odpalanie za drugim razem :goof:



Misiek7740
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 14:43
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: Misiek7740 » sob wrz 20, 2008 15:48

Witam
Mam podobny problem. Po nocy silnik ciężko pali, kontrolka świec zapala się na dwie góra trzy sekundy i gaśnie. Czy warto wymieniać świece żarowe, jeśli tak to czy należy przy tym zwrócić na coś szczególnego ?
korzystajc z okazji mam jeszcze jeden problem:
wskaźnik temperatury na konsoli w aucie cały czas wskazuje zero stopni, który czujnik jest za to odpowiedzialny i gdzie on może się znajdować????



Awatar użytkownika
mardow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 16:44
Lokalizacja: Bartoszyce

Post autor: mardow » ndz wrz 28, 2008 17:32

mardow pisze:Golf IV , 1.9 TDI (90KM) - rano odpala za drugim razem , co może być przyczyną ?
Dodam że po odpaleniu za drugim razem silnik pracuje równo i nie kopci , po prostu wszystko jest o.k. ale denerwujące jest to odpalanie za drugim razem :goof:
No i po problemie - pomogła wymiana szczotkotrzymacza w rozruszniku , dwóch szczotek prawie wogóle nie było .



jamesnajnowszy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 20:36
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: jamesnajnowszy » pn wrz 29, 2008 21:52

CO ZROBIĆ Z TYM MOIM TDI?
JAK JEST ZIMNY PALI OK JAK GORĄCY JEST GORZEJ
MECHANIK POLECIŁ ZMIANĘ WARTOŚCI DAWKI ROZRUCHOWEJ POPRZEZ ZMIANĘ SOFTU
ZASTANAWIAM SIĘ CZY TO JEST JEDYNE ROZWIĄZANIE TEGO PROBLEMU I CZY NIE MOŻNA TEGO ZROBIĆ
NP. POPRZEZ MECHANICZNE USTAWIENIE POMPY WTRYSKOWEJ


KOWALIK

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10546
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » wt wrz 30, 2008 08:39

jamesnajnowszy pisze:CO ZROBIĆ Z TYM MOIM TDI?
JAK JEST ZIMNY PALI OK JAK GORĄCY JEST GORZEJ
MECHANIK POLECIŁ ZMIANĘ WARTOŚCI DAWKI ROZRUCHOWEJ POPRZEZ ZMIANĘ SOFTU
ZASTANAWIAM SIĘ CZY TO JEST JEDYNE ROZWIĄZANIE TEGO PROBLEMU I CZY NIE MOŻNA TEGO ZROBIĆ
NP. POPRZEZ MECHANICZNE USTAWIENIE POMPY WTRYSKOWEJ

nie kombinuj - nie ma takiej możliwości, tylko zmiana map startowych, jak chcesz to tu możesz zaciągnąć info: www.powerchip.pl
Ostatnio zmieniony wt wrz 30, 2008 08:40 przez doggie, łącznie zmieniany 1 raz.



tcharecki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 19:44
Lokalizacja: Polska

Post autor: tcharecki » wt wrz 30, 2008 11:18

witam,ja mam troszkę inny problem.mój golf 3 1,9TDI pali ciężko zarówno zimny jak i ciepły.przy zimnym silniku podgrzeje świece nawet 3 razy i wraz muszę sporo po kręcić zanim go odpalę.po zapaleniu przez chwile pracuje nie równo i kopci.co może być tego przyczyną?



Awatar użytkownika
mardow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 16:44
Lokalizacja: Bartoszyce

Post autor: mardow » śr paź 01, 2008 15:13

jamesnajnowszy pisze:CO ZROBIĆ Z TYM MOIM TDI?
JAK JEST ZIMNY PALI OK JAK GORĄCY JEST GORZEJ
MECHANIK POLECIŁ ZMIANĘ WARTOŚCI DAWKI ROZRUCHOWEJ POPRZEZ ZMIANĘ SOFTU
ZASTANAWIAM SIĘ CZY TO JEST JEDYNE ROZWIĄZANIE TEGO PROBLEMU I CZY NIE MOŻNA TEGO ZROBIĆ
NP. POPRZEZ MECHANICZNE USTAWIENIE POMPY WTRYSKOWEJ
Miałem to samo w IV-ce - pomogła zmiana softu (500zł z półroczną gwarancją w "Diesel-Serwis" Zdzisław i Robert Mądry - polecam ,zakład jest w Olsztynie )
tcharecki pisze:witam,ja mam troszkę inny problem.mój golf 3 1,9TDI pali ciężko zarówno zimny jak i ciepły.przy zimnym silniku podgrzeje świece nawet 3 razy i wraz muszę sporo po kręcić zanim go odpalę.po zapaleniu przez chwile pracuje nie równo i kopci.co może być tego przyczyną?
miałem kiedyś podobny problem w III-ce , pomogła wymiana wszystkich świec



Kukeszko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr wrz 10, 2008 20:14
Lokalizacja: olsztyn

Post autor: Kukeszko » śr paź 01, 2008 17:47

Mój Golf 3 1.9 td palil idealnie - zarowno zimny jak i cieply, aż pewnego dnia z rana klapa, ciezko odpalic, ale gdy tylko odpali i zgasze to juz za drugim razem nie ma tego problemu, po odpaleniu kupa czarnego dymu sie pojawia ale tylko za 1 razem pozniej juz normalnie.. świece sprawdzilem, wszystkie dzialaja!! wicie co to moze byc?



Awatar użytkownika
mardow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 16:44
Lokalizacja: Bartoszyce

Post autor: mardow » śr paź 01, 2008 18:32

Kukeszko pisze:Mój Golf 3 1.9 td palil idealnie - zarowno zimny jak i cieply, aż pewnego dnia z rana klapa, ciezko odpalic, ale gdy tylko odpali i zgasze to juz za drugim razem nie ma tego problemu, po odpaleniu kupa czarnego dymu sie pojawia ale tylko za 1 razem pozniej juz normalnie.. świece sprawdzilem, wszystkie dzialaja!! wicie co to moze byc?
Sprawdż szczotki w rozruszniku - wyżej opisałem mój problem , mi pomogło.



Zablokowany

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 67 gości