Po wymianie plecionki...

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Po wymianie plecionki...

Post autor: Goofi » śr sie 20, 2008 22:14

Witam,

Dzisiaj wymienilem w golfiku plecionke na wydechu. Wczesniej zeby zorientowac sie w cenie zadzwonilem do jednego warsztatu, gdzie gosciu dokladnie wiedzial gdzie jest ta plecionka w Golfie TDI i mowil, ze cena jest taka jaka jest (300zl) z tego powodu, ze przy turbinie trzeba ja zestroic... (chyba takie cos powiedzial). Pomyslalem, ze nakreca mi makaron na uszy bo co tam jest do strojenia, odkrecic wydech od kolektora, wspawac nowa plecionke i przykrecic...
Pojechalem blizej pracy, gdzie wczesniej wymienilem tlumik i wytargowalem 260 za wymiane. Golfika odebralem i... na wolnych obrotach buczy w rytm turbiny, po dodaniu gazu dzwiek sie zmienia, pozniej znika znika a przy cisnieciu to juz co innego.

Zastanawiam sie czy to buczenie zniknie z czasem i czy w tym strojeniu plecionki z turbina nie bylo czegos... slyszal ktos cos o tym?



szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » śr sie 20, 2008 22:48

Jak teraz ci buczy to byc moze plecionka została źle wspawana poprostu jest gdzies rura napieta ( plecionka została krzywo wspwana)i robi sie jakis rezonans. Ja o zadnym strojeniu do tubiny nie słyszałem, klijent chciał cie naciągnąć.



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » śr sie 20, 2008 22:57

ja sie zastanawiam co w tym takiego trudnego, ze ci wspaniali tlumikarze nie potrafia zwyklego lacznika wspawac i co rusz ktos pisze, ze ma dudnienie i rezonans. mechanik mi to zrobil i nie za 260zl tylko jakies smieszne pieniadze przy okazji innej roboty. lacznik kupilem sam za 50zl (porzadny) z hurtowni i nic nie dudnilo.

strojenie :goof: niech sobie łeb zestroi z falami mozgowymi to zacznie myslec.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

bercik2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn lis 21, 2005 23:06
Lokalizacja: Połaniec
Kontakt:

Post autor: bercik2 » pt sie 22, 2008 12:57

Witam
Tak jak koledzy piszą została ona źle wspawana, poprostu mamy taki machaników że takich prostych rzeczy nie potrafią zrobić tzn. zaznaczyc oś i potem wspawać nowe złącze, ale to juz taki kraj i trzeba szukać ludzi którzy wiedzą co mają na szyji. Dodam że mi gościu chiał spawać przy nie odłączonym aku i jeszcze narzekał na brak miejsca bo nie chciał nawet wyciągnąć wydechu (niemożliwe).
Ostatnio zmieniony pt sie 22, 2008 15:38 przez bercik2, łącznie zmieniany 1 raz.


jak by nie było będzie bardzo miło :P

seba899
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pt gru 28, 2007 22:56
Lokalizacja: Mazury

rezonans

Post autor: seba899 » pt sie 22, 2008 14:11

W moim golfiku było to samo po wymianie plecionki, przez parę dni buczało i wibrowało, ale pewnie musiało się ułożyć,po paru dniach ucichło i jest teraz super. Moja plecionka kosztowała 105zł i wymiana 100zł.



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » pt sie 22, 2008 15:00

Goofi, nie wiem gdzie Ty masz takie ceny

ja za wymiane calego wydechu (tj plecionka, rura i oba tlumiki + wywalenie kata i wstawienie imitacji) dalem 600 a jeszcze potem z kata 150 odzyskalem :D


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

arwam

Post autor: arwam » sob sie 23, 2008 05:26

może Ci ją odwrotnie wspawali>
spradź czy nie jest okopcona nie które są kierónkowe i wspawana odwrotnie tak się zachowują
Ewentualnie mogli Ci wspawać plecionkę o zbyt małej srednicy i będzie ona powodować duże pulsacji ciśnienia akustycznego w układzie wydechowym



Davies1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob lut 24, 2007 11:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Davies1 » sob sie 23, 2008 13:59

Witaj.
Jak ja kupowałem swoją "plecionkę" - łącznik elastyczny- to w sklepie gość pokazał mi dwie niemal identyczne różniące się ceną i..... jakością wykonania!!!!
Ta tańsza miała się właśnie tak zachowywać jak twoja!!! Buczeć i dzwonić.
Droższa była kierunkowa jak pisał któryś z kolegów i trzeba ją właściwie wspawać. Ceny w tej Wawie macie zwariowane, we Wrocku za taką usługę max 150 zetów :green_fuck:
Ja swoją wspawałem sam, a roboty było na godzinkę z małym browarkiem. Pozdrawiam


Zawsze jest ktoś przed Tobą.

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » czw paź 30, 2008 02:15

Juz troche czasu minelo i dalej buczy, bylem jakis czas temu w tym warsztacie (ostatni raz) i mowilem im o kierunkowych plecionkach, to dziwnie sie spojrzeli...
Tak sobie teraz mysle, ze moze po prostu cos zle dokrecili i jest nieszczelnosc np. miedzy plecionka a kolektorem... powinny byc tam jakies uszczelki, czy moze na paste do wydechow cos uszczelnic?



arwam

Post autor: arwam » wt lis 04, 2008 19:08

Goofi pisze:Juz troche czasu minelo i dalej buczy, bylem jakis czas temu w tym warsztacie (ostatni raz) i mowilem im o kierunkowych plecionkach, to dziwnie sie spojrzeli..
To naj lepiej mień mechaników bo skoro ja choć mam wykształcenie mechaniczne ale nie pracuje zawodowo joko mechanik a o tym iem to coś tu jest nie tak;
albo jestem "geniusz" ( :grin: ) albo ONI są jakby trochę nie douczeni



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 185 gości