Jak mierzycie olej ?;)

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piotrekgal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1407
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:32
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Jak mierzycie olej ?;)

Post autor: piotrekgal » sob sie 16, 2008 16:48

Ja zimny olej mierzylem zawsze na zimnym silniku, rano , ojciec mnie nakierowal na to aby mierzyc na cieplym np po 15 minutach po zgaszeniu silnika ( wiedza jest chociazby zaczerpnieta ze sposobu uzytkowania tira ktorym jezdzi, tir nowy, daf ), przedstawil cala teorie dlaczego co i jak ale najpierw powiedzcie mi jak Wy mierzycie? na zimnym czy tak jak ojczulek mi podpowiada?
Ostatnio zmieniony sob sie 16, 2008 17:27 przez piotrekgal, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
mariusz75
Forum Master
Forum Master
Posty: 1235
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 17:31
Lokalizacja: pracownik ASO VOLKSWAGENA wielkopolska
Kontakt:

Post autor: mariusz75 » sob sie 16, 2008 17:42

Z tego, co ja wiem w większości aut osobowych poziom oleju sprawdza się na gorącym silniku po ok. 1 min od zgaszenia :hmm: . W większości, bo np. PORSHE ma tzw. suchą miskę olejową i tam poziom oleju sprawdza się na pracującym silniku. :jezor:
W ciężarówkach rzeczywiście robi się to po ok 10 min od zgaszenia.


DIAGNOSTYKA SILNIKÓW TDI
wymiana rozrządów, kompleksowe naprawy
okolice POZNANIA
Info: PW, GG, lub 502 813 462
MOJA CZARNA PEREŁA TDI XX JAHRE

Awatar użytkownika
piotrekgal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1407
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:32
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Post autor: piotrekgal » sob sie 16, 2008 17:59

No to jednak racja, thx



Awatar użytkownika
piotrekgal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1407
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:32
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Post autor: piotrekgal » sob sie 16, 2008 19:52

No ja dziś na zimnym jak mierzylem dajmy na to to miałem dużo ponizej minimum az sie przestraszylem i tak co iles sprawdzan rano cos brakowalo i nie wiedzialem co jest grane, teraz na cieplym sprawdzalem to ja patzre, ze za kazdym dolewaniem to mi oleju przybywalo i teraz mam nawet lekko ponad maks..



Awatar użytkownika
Lukas-182
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 997
Rejestracja: czw maja 18, 2006 23:00
Lokalizacja: Sztum/Malbork/Elbląg
Kontakt:

Post autor: Lukas-182 » sob sie 16, 2008 21:57

Ja zawsze rano mierzę poziom oleju... Ale wystarczy odczekać minimum 30 minut po zgaszeniu i także może mierzyć...



Awatar użytkownika
piotrekgal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1407
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:32
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Post autor: piotrekgal » sob sie 16, 2008 23:16

Cud nie cud, olej "ubywal" a nie bylo, zadnego objawu aby on mogl ten olej ciagnac...w kazdym badz razie jestem zadowolony



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Jak mierzycie olej ?;)

Post autor: doggie » sob sie 16, 2008 23:36

piotrekgal pisze:Ja zimny olej mierzylem zawsze na zimnym silniku, rano , ojciec mnie nakierowal na to aby mierzyc na cieplym np po 15 minutach po zgaszeniu silnika ( wiedza jest chociazby zaczerpnieta ze sposobu uzytkowania tira ktorym jezdzi, tir nowy, daf ), przedstawil cala teorie dlaczego co i jak ale najpierw powiedzcie mi jak Wy mierzycie? na zimnym czy tak jak ojczulek mi podpowiada?
bo w ciężarowym silnik jest kilka razy większy (np. 12.000 cm poj) i trzeba więcej odczekać zanim wszystko spłynie do miski olejowej. A co do różnicy w pomiarze na zimnym a gorącym czy też ciepłym to też potwierdzam, na gorącym mam równo z MAX a na zimnym 1 mm poniżej MAX. Kłaniają się prawa fizyki, dzięki którym olej im cieplejszy to poszerza swoją objętość, ALE BEZ SZALEŃSTW!!! na pewno nie 0,5 litra :chytry: max. niespełna 0,1 litra na około 4-4,5 oleju co stanowi właśnie średnio 1 mm na bagnecie.



Awatar użytkownika
mariusz75
Forum Master
Forum Master
Posty: 1235
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 17:31
Lokalizacja: pracownik ASO VOLKSWAGENA wielkopolska
Kontakt:

Re: Jak mierzycie olej ?;)

Post autor: mariusz75 » ndz sie 17, 2008 01:29

rolbro4 pisze:
piotrekgal pisze:Ja zimny olej mierzylem zawsze na zimnym silniku, rano , ojciec mnie nakierowal na to aby mierzyc na cieplym np po 15 minutach po zgaszeniu silnika ( wiedza jest chociazby zaczerpnieta ze sposobu uzytkowania tira ktorym jezdzi, tir nowy, daf ), przedstawil cala teorie dlaczego co i jak ale najpierw powiedzcie mi jak Wy mierzycie? na zimnym czy tak jak ojczulek mi podpowiada?
bo w ciężarowym silnik jest kilka razy większy (np. 12.000 cm poj) i trzeba więcej odczekać zanim wszystko spłynie do miski olejowej. A co do różnicy w pomiarze na zimnym a gorącym czy też ciepłym to też potwierdzam, na gorącym mam równo z MAX a na zimnym 1 mm poniżej MAX. Kłaniają się prawa fizyki, dzięki którym olej im cieplejszy to poszerza swoją objętość, ALE BEZ SZALEŃSTW!!! na pewno nie 0,5 litra :chytry: max. niespełna 0,1 litra na około 4-4,5 oleju co stanowi właśnie średnio 1 mm na bagnecie.
Dlatego poziom oleju mierzy się na gorącym silniku :pub:


DIAGNOSTYKA SILNIKÓW TDI
wymiana rozrządów, kompleksowe naprawy
okolice POZNANIA
Info: PW, GG, lub 502 813 462
MOJA CZARNA PEREŁA TDI XX JAHRE

Awatar użytkownika
piotrekgal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1407
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:32
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Post autor: piotrekgal » ndz sie 17, 2008 10:20

Takze jestem spokojny :) moj TD zdrowym dalej jest, zyj jak najdluzej!



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Jak mierzycie olej ?;)

Post autor: doggie » ndz sie 17, 2008 13:48

mariusz-1975 pisze: Dlatego poziom oleju mierzy się na gorącym silniku :pub:
i tak też robię



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 77 gości