Rzuca silnikiem po zapaleniu

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tiger67
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt lip 11, 2008 20:18
Lokalizacja: Żywiec

Rzuca silnikiem po zapaleniu

Post autor: tiger67 » śr lip 30, 2008 12:11

Witam! Na początku chciąłbym zaznacyć że jestem nowym użytkownikiem forum. Bardzo proszę o pomoc. Mam golfa IV TDI rocznik 1997, silnik ALH. Od jakiegoś czasu mam taki problem, że bezpośrednio po zapaleniu, czasami tak rzuca silnikiem jakby chciało go wyrwać z pod maski. Proszę o poradę i ewentualne sugestie co może być nie tak.
Ostatnio zmieniony pt sie 01, 2008 09:38 przez tiger67, łącznie zmieniany 1 raz.



sladi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt kwie 07, 2006 18:23
Lokalizacja: busko-zdrój

Problem z Golfem IV TDI

Post autor: sladi » śr lip 30, 2008 12:47

podepnij kolego pod vaga moze sie cos pokaze, bo to moze byc pompa, wtryski albo sterowanie. cały czas tak masz czy tylko po zapaleniu i puzniej ustaje?



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » śr lip 30, 2008 13:19

może to być wina czujnika wzniosu iglicy rozpylacza zintegrowanego z wtryskiwaczem trzeciego cylindra co przy zimnym silniku powoduje silne jego szarpanie, nierówne obroty i niekiedy całkowite gaśnięcie silnika.
Można to sprawdzić omomierzem: przy wyłączonym zapłonie rozłącz wtyczkę przy trzecim wtryskiwaczu i podepnij omomierz pomiędzy styki, rezystancja jaką powinien wskazywac omomierz to wartość 90 - 120 ohmów, jeśli wartość będzie mniejsza - wymienić wtryskiwacz , jeśli wartość będzie prawidłowa wtedy trzeba sprawdzić wszystkie połączenia elektryczne związane z tym czujnikiem.


Obrazek

tiger67
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt lip 11, 2008 20:18
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: tiger67 » śr lip 30, 2008 23:12

Zauważyłem, ze przy zimnym silniku samochód zapala dobrze i nie ma szarpania. Natomiast jeśli silnik jest jeszcze ciepły to zaraz po zapłonie jest to szarpanie. Wtedy gaszę szybko silnik, odpalam jeszcze raz i przeważnie jest wszystko w porządku.



Ryszardo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:42
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: Ryszardo » czw lip 31, 2008 13:44

Też mnie interesuje ten temat, ponieważ gdy kupiłem swoje auto zeszłej wiosny, też kilka razy mi się przytrafiło takie rzucanie silnikiem i głośny stukot zaraz po odpaleniu. Szybko wyłączałem silnik i następne odpalenie już ok. Zdarzyło mi się tak kilka razy. Zaczynałem już się martwić co to może być. W październiku kupiłem nowy akumulator i od tej pory aż do chwili obecnej nie miałem takiego zdarzenia ani razu. Ciekawe, czy mogło to mieć coś wspólnego z akumulatorem, chociaż nie był on jeszcze taki najgorszy, gdyż do dzisiaj służy jako zapasowy dla syna w jego VW Golf III TDI. Pozdrawiam.



kindus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt wrz 28, 2007 15:11
Lokalizacja: sieradz
Kontakt:

Rzuca silnikiem po zapaleniu

Post autor: kindus » sob sie 09, 2008 18:41

a w jaki sposób objawiło się to szarpanie?coś było wcześniej naprawiane,wymieniane lub ustawiane w silniku?czy tak samo z siebie powstało?



jarzyngr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr cze 18, 2008 18:57
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: jarzyngr » ndz sie 10, 2008 10:26

Mam ten sam problem, pisałem już o tym na forum,( silnik chce wyskoczyć ) zauważyłem, że kiedy dodaje gazu podczas odpalania problemu nie ma. Co nie oznacza ,że wszystko jest w pożądku. Koledzy z forum stawiają na zacinający się zawór pompy olejowej.



Awatar użytkownika
NewBell
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn lip 14, 2008 14:18
Lokalizacja: Europe

Post autor: NewBell » pt sie 29, 2008 19:34

witam ja tez mam taki proglem silnik niekiedy gardzo glosno chodzi ... :(
to jak wiecie co to moze byc .. i jak to naprawic ??

[ Dodano: 31 Sie 2008 22:22 ]
To jak aku nowe pomoze ... jak sądzicie bo to zapalanie jest dziwne nie systematycznie sie zdaża a na przegladzie miałem dokładnym car i wszystko ok było...moze stary aku .... jak u pana Ryszardo :grin:



karol11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt maja 28, 2010 11:33
Lokalizacja: suwałki

Post autor: karol11 » pt maja 28, 2010 11:41

mam ten sam problem z silnikeim tdi 90 km w golfie 4 ,zdaza mi sie to coraz czesciej nawet raz dziennie . czy jakos to ktos naprawił????????? bo w moim miescie nie wiedzo jak to zrobic i co to .

prosił bym o wskazówki



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Post autor: italiano_83 » pt maja 28, 2010 20:39

karol11 pisze:mam ten sam problem z silnikeim tdi 90 km w golfie 4 ,zdaza mi sie to coraz czesciej nawet raz dziennie . czy jakos to ktos naprawił????????? bo w moim miescie nie wiedzo jak to zrobic i co to .

prosił bym o wskazówki
Na początek trzeba by sprawdzić sprawność akumulatora i rozrusznika, jak mi po zimie akumulator zaczął "klękać" to czasami podczas rozruchu "szarpnęło" mi silnikiem - i było to bardzo przypadkowe, czyli raz na ciepłym raz na zimnym silniku - jednego dnia palił elegancko a drugiego miałem wrażenie, że silnik z komory wyskoczy. Po wymianie akumulatora wszystko wróciło do normy. Czasami tak bywa, że akumulator trzyma niby 12.75 V ale podczas rozruchu napięcie spada znacznie a do tego sprawność akumulatora spada i z 680A prądu rozruchowego mało co zostaje + "zużyty" rozrusznik i są problemy.
Niestety akumulator w dieslu służy 2-3 lata, a potem jego parametry spadają na tyle, że w połączeniu ze "starym" osprzętem zaczynają się dziać "cuda" :bajer:
Sprawdź też czy nie ma pęcherzy powietrza w przewodach paliwowych.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

karol11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt maja 28, 2010 11:33
Lokalizacja: suwałki

Post autor: karol11 » pt maja 28, 2010 22:58

dzieki za podpowiedz
jakos cięzko uwierzyć ze to akomulator , bo np w zime był tak słaby ze kręcił i nawet nie zapalał , lub zapalał z wielkim trudem ale nic nie trzaskało ani nie skakało
no akomulator jest po zimie faktycznie słaby i na ta zime zamierzam kupic nowy ale jak by to miało pomuc to bym kupil go juz i wypróbował .hmmm



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Post autor: italiano_83 » pt maja 28, 2010 23:03

karol11 pisze:dzieki za podpowiedz
jakos cięzko uwierzyć ze to akomulator , bo np w zime był tak słaby ze kręcił i nawet nie zapalał , lub zapalał z wielkim trudem ale nic nie trzaskało ani nie skakało
no akomulator jest po zimie faktycznie słaby i na ta zime zamierzam kupic nowy ale jak by to miało pomuc to bym kupil go juz i wypróbował .hmmm
Zawsze możesz podpiąć drugi akumulator na kable startowe i odpalić auto na dwóch akumulatorach :bajer:


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości