Drżenie rolki paska klinowego - głośna praca

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

JAMES TDI GT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lip 12, 2008 20:47
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Drżenie rolki paska klinowego - głośna praca

Post autor: JAMES TDI GT » wt sie 05, 2008 08:46

Silnik 1z, Witam, zauważyłem, że drga mi rolka od paska klinowego, przy tym wydobywa się dziwny głos- rzęzienie, kilka osób mi mówiło ,że może to być napinacz lub sprzęgiełko od alternatora, Prosze potwierdźcie lub poradźcie co jest do wymiany ( konkretnie)
Ostatnio zmieniony wt sie 05, 2008 11:22 przez JAMES TDI GT, łącznie zmieniany 1 raz.



slawek317
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: śr cze 20, 2007 22:11
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Kontakt:

Post autor: slawek317 » wt sie 05, 2008 09:03

no u mnie była winna sprężyna w napinaczu, po wymianie rolka już nie skacze, no i sprawdź se jeszcze czy masz dobre tulejki na tym pręcie co trzyma się na nim napinacz



JAMES TDI GT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lip 12, 2008 20:47
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Post autor: JAMES TDI GT » wt sie 05, 2008 09:20

oki dzięki wielkie, myślę, że jak już będe wymieniał to cały napinacz, a chyba tam już są te tulejki



Awatar użytkownika
mariusz75
Forum Master
Forum Master
Posty: 1235
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 17:31
Lokalizacja: pracownik ASO VOLKSWAGENA wielkopolska
Kontakt:

Post autor: mariusz75 » wt sie 05, 2008 18:08

Nie warto wymieniać całego napinacza- jeśli myślisz o nówce to kwestia ceny a jeśli myślisz o urzywce to kwestia że możesz kupić taki sam :grin:
W ASO są dostępne takie tulejki regeneracyjne w bardzo rozsądnej cenie (ok 20 zł za dwie- sam kupowałwm) i to zawsze oryginał.

Ale najpewniejszą metodą pozbycia się drgań napinacza i nieprzyjemnego świergolenia paska jest założenie na alternator koła pasowego za sprzęgiełkiem. silniki 1Z nie miały go fabrycznie, tylko do AFN-ow montowano je seryjnie.
Załóż właśnie takie kółko od AFN-a i napinacz stanie w miejscu jak wmórowany.


DIAGNOSTYKA SILNIKÓW TDI
wymiana rozrządów, kompleksowe naprawy
okolice POZNANIA
Info: PW, GG, lub 502 813 462
MOJA CZARNA PEREŁA TDI XX JAHRE

ilio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: pn lis 13, 2006 01:30
Lokalizacja: Bytom

Post autor: ilio » wt sie 05, 2008 20:14

mariusz-1975 pisze:Nie warto wymieniać całego napinacza- jeśli myślisz o nówce to kwestia ceny a jeśli myślisz o urzywce to kwestia że możesz kupić taki sam :grin:
W ASO są dostępne takie tulejki regeneracyjne w bardzo rozsądnej cenie (ok 20 zł za dwie- sam kupowałwm) i to zawsze oryginał.

Ale najpewniejszą metodą pozbycia się drgań napinacza i nieprzyjemnego świergolenia paska jest założenie na alternator koła pasowego za sprzęgiełkiem. silniki 1Z nie miały go fabrycznie, tylko do AFN-ow montowano je seryjnie.
Załóż właśnie takie kółko od AFN-a i napinacz stanie w miejscu jak wmórowany.


jesli są wyrobione miejsca gdzie pracuje dzwignia napinacza to założenie kólka niewiele pomoże bo rolka napinająca pasek nie bedzie w osi .

faktycznie założenie kółka ze sprzęgłem to świetna rzecz , drgania znikają pod warunkiem ze masz jeszcze w miare dobre tulejki .

tulejki są do kupienia na allegro
i
kółko tez

całkowity koszt za same cześci to ok 100 pln

robiłem u siebie dokładnie to samo i jeszcze wymieniłem pólke pod alternatorem bo własnie miałem wyrobione tulejki i obudowe .
za półke zapłaciłem 100 pln po długich targach



adams111
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pn sty 29, 2007 21:41
Lokalizacja: Poznań / Konin
Kontakt:

Post autor: adams111 » czw sie 07, 2008 21:21

Fakt że mam AAZ ale musiałem zrobić i napinacz i regeneracja trzpienia rolki. Wszystko ładnie nasmarowane w środku i chodzi pięknie.



JAMES TDI GT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lip 12, 2008 20:47
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Post autor: JAMES TDI GT » pt sie 08, 2008 13:22

dzięki wielkie panowie...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 105 gości