Pompa wtryskowa. Co to za elementy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
andrew.zbyrko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 589
Rejestracja: śr sie 08, 2007 22:18
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: andrew.zbyrko » śr lip 30, 2008 13:49

slawek317, Trzeba zdejmować góre pompy żeby wymienić uszczelke


topbrakes.pl
Hamulce na ulicę i do Sportu: klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe, przewody w stalowym oplocie

djlewy19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn lip 21, 2008 19:35
Lokalizacja: inąd

Re: Pompa wtryskowa. Co to za elementy

Post autor: djlewy19 » czw lip 31, 2008 22:47

A czasami nie jeździsz za dużo na rezerwie ja tak tez miałem jak zabrakło mi zupy i zalałem to zaczeło czlapać. Poczekaj kilka dni jak chlapie to możesz sie zgłosić do mechanika



slawek317
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: śr cze 20, 2007 22:11
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Kontakt:

Post autor: slawek317 » pt sie 01, 2008 17:47

Czasem jeżdżę na rezerwie ale to niema nic chyba wspólnego z tym bo cieknie z tego cycka tylko jak mu przydusze gdzieś powyżej 3tys. obr, a mechanik to ostateczność :) co daje rade to robię sam w golfie, ale dzięki za odpowiedz


No i wykręciłem dziś ten odpowietrznik i nawet (grzybek) górę pompy ale żadnego oringa ani uszczelki tam nie ma, jest tylko jak popatrzyłem pod słońce w ten wykręcony odpowietrznik tak jakby ''włochata'' pianka wsadzona w niego




Ma może ktoś na sprzedaż ten odpowietrznik zaznaczony na zdjęciu pompy wtryskowej? Jeśli tak to proszę o kontakt pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pn paź 06, 2008 21:01 przez slawek317, łącznie zmieniany 4 razy.



maruder
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pt sie 21, 2009 06:22
Lokalizacja: Suwałki

Pompa wtryskowa. Co to za elementy

Post autor: maruder » ndz lis 14, 2010 19:14

Witajcie! No jak zrobiłem tak, że po prostu wkręciłem dziś śrubkę w otworku w tym odpowietrzniku, tzn najpierw tam nagwintowałem ;) Wywaliłem tą piankę, która była wsadzona i zobaczę co będzie. W sumie powinno być szczelnie bo tam jest aluminium więc powinno się spasować. Na razie chodzi :grin: Skoro nikt u mnie nie chce tego elementu naprawiać to nie. Na razie nie chcę całej regenerować bo nie ma takiej potrzeby a tak właśnie chcą mi fachowcy robić. Jak mi pompę rozsadzi to wtedy zregeneruję już całą albo drugą kupię. Na jedno wyjdzie :)



Awatar użytkownika
JABcok20
Forum Master
Forum Master
Posty: 1838
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 03:32
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Pompa wtryskowa. Co to za elementy

Post autor: JABcok20 » pn lis 15, 2010 18:33

Pompiarz powiedział 400zł bo wymieni ( jeśli uczciwy ) wszystkie oringi, moze być tak że wymieni sam oring na pinpie i co... zacznie leciec gdzie indziej. Temat nie do ogarnięcia jeśli nie ma zdolności w tym kierunku, lepiej daj do zrobienia komus kto sie zna ale 400zl to dużo, kulki jak wbijesz spowrotem nasmaruj spawem na zimno...


Golf mk1 AFN gtb3576klnrv 53mm,
Najmocniejszy AFN w Polsce i seryjny na świecie, najmocniejszy vp37 w Polsce
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=548005&p=6522426#p6522426

coft
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 14:49

Re: Pompa wtryskowa. Co to za elementy

Post autor: coft » wt gru 28, 2010 14:10

Odkręciłem 4 śruby, wyciągnąłem grzybka (trzpień - pin i membranę). Trochę oleju mi stamtąd pociekło, znad membrany. Ale nie widzę żadnego oringa. On jest w tej tulejce w której pracuje trzpień?

Olej na membranie to zły znak, pompa szfankuje, czy po prostu potrafi się tam czasami zbierać?



Awatar użytkownika
karol8114
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 796
Rejestracja: sob lip 17, 2010 19:37
Kontakt:

Pompa wtryskowa. Co to za elementy

Post autor: karol8114 » wt gru 28, 2010 14:42

coft pisze:Olej na membranie to zły znak, pompa szfankuje, czy po prostu potrafi się tam czasami zbierać?
Turbo pluje w wężyk prowadzący do LDA.
coft pisze:On jest w tej tulejce w której pracuje trzpień?
Tak



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości